VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Azjatycka wyprawa Amadeo Salvo

Karol Kotlarz, 09.11.2013; 13:36

Biznesowa wizyta dobiegła końca

Prezydent Valencii zakończył swoją podróż do Azji, podczas której odwiedził między innymi Chiny, Katar oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Sternik klubu z Estadio Mestalla po wielu spotkaniach z potencjalnymi inwestorami z satysfakcją patrzy w przyszłość.

Amadeo Salvo przyznał, że jego podróż na kontynent azjatycki przyniosła pozytywne odczucia. Jak sam stwierdził, rozmowy z potencjalnymi inwestorami będą kontynuowane, żadna z możliwości nie upadła. Głównym wyzwaniem, jakie stoi przed Salvo i całą Radą jest próba pozyskania funduszy na dokończenie budowy Nuevo Mestalla. W tym celu sternik klubu odwiedził Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie spotkał się z przedstawicielami kilku funduszy inwestycyjnych.

„To był bardzo pozytywny wyjazd dla Valencii, bowiem skontaktowaliśmy się z organizacjami, które inwestują w sport. Niezbędne jest, by kontynuować rozmowy i wyjaśnić sytuację Valencii, która obecnie jest skomplikowana. Nasz klub jest bardzo atrakcyjny dla inwestorów, lecz potrzebują oni gwarancji, by zainwestować w Valencię. Proces ten potrwa nawet do kilku miesięcy” – stwierdził Salvo.

Podczas pobytu w Katarze, Amadeo Salvo odwiedził ludzi odpowiedzialnych za organizację Mistrzostw Świata w tym kraju. Kluczową postacią jest tu osoba Marka Fenwicka, który zaprojektował jedną z aren w Doha. Fenwick, będący również architektem Nuevo Mestalla przedstawił projekt, który zakłada obniżenie kosztów budowy stadionu przy Alei Kortezów o blisko 60 mln euro nie tracąc na jego pięciogwiazdkowej jakości.

Prezydent Nietoperzy udał się również do Chin, celem rozmów o przedłużeniu kończącej się w czerwcu umowy z Jinko Solar. Według nieoficjalnych informacji, chińska firma zamierza poszerzyć sponsoring, a także zwiększyć kwotę wypłacaną Valencii do 3,5 mln euro. Ponadto, Salvo spotkał się również z dyrektorem Dalian Wanda Group, firmy, która wykłada milion euro rocznie na szkolenie chińskich dzieci przebywających w Walencji.

Amadeo Salvo kontynuuje swoją podróż, tym razem jednak na kontynencie europejskim. Prezydent Valencii odwiedził Niemcy, gdzie również spotkał się z nieznanym bliżej inwestorem. Spekulacje mówią o firmie Adidas, która miałaby zastąpić Jomę po wygaśnięciu kontraktu. Zmiana sponsora technicznego nie wchodzi jak na razie w grę, bowiem kara za zerwanie umowy z firmą Joma to blisko 15 mln euro.

Kategoria: Ogólne | Las Provincias | PD skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. szelos09.11.2013; 13:49
szelosTo Jinko zaszalało...
2. 19Piter9709.11.2013; 14:23
19Piter97Sratatata... I tak nic z tego nie wyniknie . A Jinko ile nam daje za miejsce na koszulkach to normalnie śmiech na Sali ^^ .
ps: Z tego co ja pamiętam podpisaliśmy umowę z Joma na 3 sezony , ten obecny to jest ostatni. Mam nadzieję na Adidasa lub z powrotem Nike'a.
:)
3. szelos09.11.2013; 17:00
szelos@19Piter97
Z Jomą mamy kontrakt do 30 czerwca 2016 roku, więc jeszcze trochę w niej pogramy ;)
4. caldinho09.11.2013; 17:23
caldinhoJoma jest fajna, lepszy może być jedynie Adidas, dobra tez byłaby Puma. Ale możnaby się też postarać o Luanvi :)
5. KempesVCF09.11.2013; 18:20
KempesVCFA konkretów ciągle nie ma. Zobaczymy co czas pokaże. Natomiast co do Adidasa, to nie wyobrażam sobie VCF grającej w koszulkach tego sponsora.
6. VdV2310.11.2013; 00:24
VdV23@KempesVCF

Dlaczego nie chcesz Adidasa?
7. Vicente7310.11.2013; 12:16
Vicente73Łachudra robi sobie za cudze pieniądze wakacyjne objazdy do ciekawych krajów. I raczej nie spodziewam się, że cokolwiek z tego wyniknie.
Fuera Panie Salvo!!!