VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Raport Medyczny (5)

Marcin Śliwnicki | Arkadiusz Bryzik, 08.11.2013; 22:42

Przegląd sytuacji kontuzjowanych

Duże natężenie w ilości rozgrywanych przez Valencię spotkań ma swoje odbicie w liczbie kontuzji w obozie „Nietoperzy”. Jeśli szukać pozytywów to na pewno wartym podkreślenia jest fakt, że są to wyłącznie problemy mięśniowe, brak natomiast bardzo poważnych urazów.

DIEGO ALVES — kontuzja przytrafiła się Brazylijczykowi w spotkaniu z Getafe. Portero już na początku meczu popisał się kapitalną interwencją, jednak jej następstwem był uraz i zmiana już w 13. minucie, gdy na placu boju zastąpił go Vicente Guaita.

Schodząc z boiska Alves trzymał się za lewą nogę. Lekarze zbadali miejsce wskazane przez Brazylijczyka, a dokładniejsze badania potwierdziły ich wstępną diagnozę, mówiącą o naciągnięciu mięśnia dwugłowego uda. Przerwa w treningach dla Diego może potrwać jeszcze ok. 4 –6 dni.

JOÃO PEREIRA — Portugalczyk wciąż walczy ze skutkami kontuzji w meczu z Almerią. João naciągnął mięsień przywodziciela lewej nogi. Jeśli rehabilitacja potoczy się zgodnie z planem, prawy obrońca ma szansę wystąpić w spotkaniu przeciwko Valladolid.

SOFIANE FEGHOULI — Algierczyk ze składu wypadł jeszcze przed spotkaniem z Getafe. Sofiane doznał przykurczu mięśnia płaszczkowatego lewej nogi. Jak informują lekarze, mimo iż uraz nie okazał się bardzo groźny, Soso wciąż dochodzi po nim do pełnej sprawności.

ANDRÉS GUARDADO — Meksykanin, podobnie jak Pereira, urazu doznał w konfrontacji z Almerią i podobnie jak Portugalczyk ma problem z przywodzicielem w lewym udzie. Tym co odróżnia sytuację Guardado od João jest jednak rodzaj kontuzji — Andrés naderwał mięsień i na boisku nie zobaczymy go jeszcze przez ok. dwa tygodnie.

FEDERICO CARTABIA — Młody Argentyńczyk nabawił się kontuzji w meczu z Sankt Gallen i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Badania wykazały, że Cartabia skręcił lewą kostkę i będzie pauzował ok. 2 tygodnie. Tygodniowa przerwa w rozgrywkach sprawi, że młodzian opuści jedynie mecz z Valladolidem.

Regularnie staramy się aktualizować nasz Raport Medyczny. Właśnie tam informujemy o najnowszych doniesieniach odnośnie zdrowia piłkarzy Valencii. Zapraszamy do systematycznego przeglądania podstrony.

Kategoria: Raporty Medyczne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. 19Piter9709.11.2013; 12:01
19Piter97Ale lipnie to wygląda .
Sami najlepsi nasi piłkarzy kontuzjowani nie licząc oczywiście Guardado XD.
2. Qnick198609.11.2013; 12:06
Qnick1986a Feghouliego liczysz ??
3. szelos09.11.2013; 12:19
szelosCiekawe kto zagra na prawej pomocy, skoro Feg i Fede są kontuzjowani. Stawiam na Canalesa na prawej i Piattiego na lewej, jak było w LE.
4. szelos09.11.2013; 12:24
szelosZapomniałem, że jest jeszcze Pabon. W tej sytuacji pewnie Canales usiądzie na ławce, szanse powinien dostać Piatti.