VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Đukić: „To było zasłużone zwycięstwo"

Karol Kotlarz, 03.11.2013; 23:21

Pomeczowa wypowiedź trenera

Po zwycięskim spotkaniu z Getafe głos na konferencji prasowej zabrał szkoleniowiec Valencii, Miroslav Đukić. Serb nie ukrywał zadowolenia z wygranej jego drużyny na Coliseum Alfonso Pérez.

„Jestem zadowolony z pracy zespołu. Mieliśmy w tym meczu momenty bardzo dobrej gry, tworzyliśmy ciekawe sytuacje pod bramką przeciwnika. To było zasłużone zwycięstwo. Zagraliśmy zjednoczeni, a kiedy gramy dobrze jako zespół, jesteśmy trudni do pokonania. Nie chcemy by ta wygrana była pojedynczą, a początkiem serii zwycięstw" - powiedział Đukić.

Szkoleniowiec Valencii pochwalił grę środkowych pomocników, Évera Banegi i Dani'ego Parejo, mówiąc: „Obaj zagrali bardzo dobrze, to było udane spotkanie w ich wykonaniu. Ich postawa w dzisiejszym meczu wniosła bezpieczeństwo i agresywność dla zespołu". Ponadto, Serb docenił zaangażowanie Jérémy'ego Mathieu, który pomimo urazu pozostał do końca spotkania na boisku.

Miroslav Đukić w końcowych słowach przyznał, że rozmawiał po zakończonym spotkaniu z Amadeo Salvo. Prezydent Valencii miał zapewnić Serba, że jest „spokojny" po dzisiejszym meczu oraz zachęcić trenera do dalszej pracy, aby „sytuacja ulegała poprawie".

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. KempesVCF03.11.2013; 23:31
KempesVCFJuż raz seria zwycięstw się zaczęła, mam nadzieję, że ta potrwałaby trochę dłużej.
2. Vicente7303.11.2013; 23:38
Vicente73Dla mnie bezsprzecznym bohaterem w Valencii był dziś Ricardo Costa. Dzięki niemu nie straciliśmy kilku bramek.
3. pedro904.11.2013; 09:47
To zwycięstwo jest moim zdaniem paradoksalnie argumentem przeciw Djukiciowi, który potrzebował prawie 3 miesięcy na to, żeby złapać się ostatniej deski ratunku i skorzystać z formuły zastosowanej przez Valverde. Porzucił swoje dotychczasowe koncepcje, postawił na piłkarzy, których do tej pory odrzucał. Trafnie skomentował to serwis Levante, dając tutuł swojej informacji z meczu: "Valverde uratował Djukicia".
Jak w takiej sytuacji piłkarze mogą mieć zaufanie do szkoleniowca, który ciągle eksperymentuje, nie wie dokładnie co i jak zmienić, jak ma grać VCF? Czy można identyfikować się z takim człowiekiem?
Najgorsze w tym jest to, że Salvo bezgranicznie ufa Djukiciowi i gotów jest wywalić pół drużyny, byle tylko postawić na swoim. Pamiętamy dobrze deklarację Salvo: "Djukić zostanie trenerem VCF do końca sezonu bez względu na to co się będzie działo". Czy to nie jest przejaw głupoty?
A propos odrzuconych - jeden z nich - Viera został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki.