VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Đukić tak, Braulio nie?

Marcin Śliwnicki, 02.11.2013; 19:37

Wsparcie dla szkoleniowca „Nietoperzy”

Przed meczem z Getafe zarząd Valencii poinformował o swoim pełnym poparciu dla Miroslava Đukicia. Zagrożona jest natomiast pozycja Braulio Vázqueza. W kontekście zastąpienia obecnego dyrektora sportowego wymienia się nazwiska takie jak Rufete, Carboni, Ayala czy Baraja.

Mimo ogromnego niezadowolenia po porażce w fatalnym stylu z Almerią Valencia potwierdziła swoje „pełne zaufanie” dla trenera przed niedzielnym spotkaniem z Getafe. W ten sposób klub udzielił Serbowi wsparcia przynajmniej do końca meczu z drużyną Luisa Garcii. W swoim komunikacie klub pominął obecnego dyrektora sportowego, Braulio Vázqueza.

W opublikowanym oświadczeniu zarówno Amadeo Salvo jak i Louis Douwens (dyrektor ds. marketingu — przyp. red.) zaprzeczają, ażeby klub prowadził poszukiwania nowego szkoleniowca. Dodatkowo w pamięci pozostają słowa prezydenta Valencii, który w jednym z wywiadów stwierdził, że Đukić będzie prowadził ekipę Los Ches do końca sezonu, bez względu na wyniki. Jeśli chodzi o Braulio, czarne chmury zawisły nad głową Hiszpana po wspomnianym już fatalnym spotkaniu przeciwko Almerii.

Wtedy to kibice zgromadzeni na Estadio Mestalla zaczęli domagać się głowy człowieka odpowiedzialnego za transfery ekipy „Nietoperzy”. Fani są zdania, że kontrakty są oferowane niezbyt wartościowym graczom. Ewentualni następcy Braulio? W gronie faworytów wymieniani są głównie byli zawodnicy Valencii, m. in. Rufete — obecnie dyrektor szkółki w Ciudad Deportiva de Patterna, trener Valencii Juvenil, czyli Rubén Baraja, a także Roberto Fabián Ayala i Amadeo Carboni.

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle w najbliższych dniach zapadną jakieś decyzje, gdyż obecnie Salvo zajęty jest poszukiwaniem potencjalnych sponsorów. W czwartek odbyło się spotkanie prezydenta z zarządem chińskiej firmy Dalian Wanda, natomiast we wtorek (04.11.2013) Salvo wystąpi w programie telewizyjnym nadawanym przez stację Al – Jazeera, cieszącą się największą popularnością w krajach arabskich (ok. 250 mln widzów).

Kategoria: Ogólne | LevanteEMV skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Joaquin02.11.2013; 22:06
JoaquinCzy zmiana dyrektora sportowego zmieni obraz naszej gry?
2. Vicente7302.11.2013; 23:15
Vicente73Obserwując to wszystko co dzieje się w klubie, wydaje mi się, że Salvo spisał już na straty obecny sezon i nie zawraca sobie głowy tym, które miejsce zajmiemy i grą Nietoperzy, uważając - i słusznie - że znalezienie sponsora/właściciela i postawienie klubu na nogi jest ważniejsze, niż wyniki. Tylko kłóci się to z polityką kadrową klubu odsuwającą od gry lub wręcz klubu zawodników młodych, utalentowanych i perspektywicznych. Ten sezon powinien być okazją do ogrywania się kilku naszych młodych brylancików. Jakże inaczej byśmy przełykali gorycze porażek, gdyby na boisku ganiali adepci z Mestallety (lub małolaty kupieni z innych klubów), wypruwający sobie flaki w walce z rywalem. A my co mamy? małolatów albo wypożyczamy do innych klubów lub nie dajemy im pograć w Valencii.

Nic już z tego burdelu nie rozumiem... Wielce prawdopodobna porażka z Getafe wyjaśni nam w zasadzie zamierzenia Salvo w stosunku do Dukicia i całego sezonu.
3. pedro903.11.2013; 00:39
Immage klubu, wartość marki GloVal spada na łeb i szyję. Jaki inwestor będzie chciał wkładać swoje pieniądze do takiego interesu?Salvo nie może odpuścić, gdyż jak tak dalej pójdzie, spadniemy do Segunda. Różnica punktowa między VCF a czerwoną latarnią to w tej chwili 4 punkty.

A propos Braulio, mogę przytoczyć fragment mojego wcześniejszego posta:
"Salvo stoi murem za Djukiciem, prędzej gotów wymienić pół drużyny. Niestety nie ma na to pieniędzy. I znowu błędne koło.
Suma sumarum najbardziej prawdopodobne jest rzucenie na pożarcie Braulio - dyr. sportowego, tym bardziej że Braulio jest zdecydowanie za zwolnieniem Djukicia - trenera, którego wybrał i namaścił Salvo. Ktoś przecież musi ponieść odpowiedzialność za to bagno".
4. facundo03.11.2013; 01:15
facundoVicente73, te młokosy, czy jak ich nazwałeś "adepci" Mestallety tak wypruwają flaki za VCF, że ledwo co utrzymują się nad kreską w trzeciej klasie rozgrywek Hiszpanii.

Już ich widzę w starciu z takim Villarreal czy chociażby Elche.

:)