VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Cartabia zagra w kadrze Hiszpanii?

Łukasz Piekarski, 26.10.2013; 14:45

Del Bosque obserwuje młodego zawodnika

Fede Cartabia, gracz Valencii, w wywiadzie dla argentyńskiej gazety „Ole” powiedział, że Vicente del Bosque rozmawiał już wstępnie z piłkarzem na temat jego ewentualnej gry w barwach hiszpańskiej drużyny narodowej.

Argentyński piłkarz, który od 13 roku życia mieszka w Hiszpanii ujawnił, że jego pierwszym wyborem jest Argentyna, ale nie wyklucza gry dla La Furia Roja.

"Zapytał mnie, co bym zrobił, gdybym miał hiszpański paszport, więc klub zaczął już pracować nad tym, bym taki otrzymał. Myślę o tym, ale moja ojczyzna ma zawsze pierwszeństwo. Jeśli chcą mnie powołać, nawet za kilka lat, to zawsze wybiorę Argentynę, ale z drugiej strony Hiszpania to wspaniała reprezentacja." - powiedział Fede Cartabia w wywiadzie dla argentyńskiej gazety.

Fede Cartabia stara się nie zwodzić hiszpańskich działaczy i otwarcie przyznaje, że jeśli otrzyma powołanie z Argentyny, to na pewno wybierze grę dla reprezentacji kraju, z którego pochodzi. Zainteresowanie jego osobą w ostatnich dniach nie powinno nikogo dziwić. Ten młody zawodnik przed sezonem został włączony do kadry przez Miroslava Đukicia i od początku prezentuje w meczach przyzwoitą formę. W ostatnim spotkaniu Ligi Europy z St. Gallen, 20-letni skrzydłowy zdobył dwie bramki i przyczynił się do rozgromienia szwajcarskiego zespołu, aż 5:1.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. dexter26.10.2013; 15:44
dexterDobry ruch selekcjonera Hiszpanii,szybko go zwerbować,bo kto wie czy za jakiś czas nie będzie gwiazdą.
2. Vicente7326.10.2013; 23:34
Vicente73"Przyzwoitą formę"???!!! Zajebistą formę, a nie przyzwoitą prezentuje nasz Argentyńsko-Włosko-Hiszpański młodzieniec!!!

A jeśli chodzi o reprezentację, to Argentyńczyk z obywatelstwem włoskim miałby reprezentować barwy narodowe Hiszpanii... Groteska. Jestem zdecydowanie przeciwny takim praktykom.