VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Jonas: „Za wcześnie na rozmowę o nowym kontrakcie”

Marcin Śliwnicki, 10.10.2013; 19:09

Kilka słów od Brazylijczyka

Na konferencji prasowej w Paternie pojawił się ostatnio Jonas. Dobra forma strzelecka sprawiła, że dziennikarze chcieli od Brazylijczyka wydobyć opinię na jeden temat — czy zamierza związać się z Valencią na kolejne lata poprzez podpisanie nowego kontraktu.

„Jest jeszcze stanowczo za wcześnie, aby rozmawiać o nowym kontrakcie. Pod koniec sezonu okaże się, czy zostanę tu na kolejne kilka lat, ale to nie zależy tylko ode mnie. Jest mi tu dobrze, nawet bardzo, a powrót do Brazylii będzie oznaczał, że zostanę tam już do końca mojej kariery. Nie staram się być liderem, walczę tylko o to, aby pomagać drużynie. Piłka nożna to gra zespołowa, przywódców musi być kilku, a im jest ich więcej, tym lepiej dla zespołu.”

Zapytany czy wierzy, że to będzie jego sezon, odparł: „W poprzednich latach też było dobrze. To ważne, żeby mieć dobry rok, dobry sezon. Najbardziej jednak będę szczęśliwy, jeśli na jego koniec uda nam się osiągnąć cele, które sobie założyliśmy przed startem rozgrywek.”

„Myślę, że przerwa w rozgrywkach dobrze nam zrobi. Za nami kilka trudnych spotkań, w których złapaliśmy też kilka kontuzji. Odpoczynek sprawi, że wszyscy będą mogli wyzdrowieć i być gotowi na kolejne wyzwania, które przed nami. Dalej mamy też nad czym pracować, a daje nam na to czas właśnie obecna przerwa w rozgrywkach.” — powiedział Brazylijczyk zapytany o wpływ przerwy reprezentacyjnej na zespół.

„Nie widzę nic dziwnego, że przydarzyło nam się aż tyle kontuzji, jeśli spojrzysz na inne zespoły, zobaczysz, że mają podobne problemy. Grając twardo, siedem lub osiem spotkań w miesiącu jesteś narażony na urazy i to jest całkiem normalne. Trzeba też pamiętać, że grając w rozgrywkach europejskich podróżujemy, a to także męczy.”

Na koniec piłkarz odniósł się do plotek o transferze Nelsona Valdeza do Barcelony oraz opisał sytuacje Paco i Heldera Postigi: „Nelson to świetny piłkarz, zawsze wnosi wiele do gry i cieszyłbym się, gdyby tam trafił. Ma im wiele do zaoferowania. Jeśli chodzi o Paco, to dobry piłkarz, bardzo szybki. Obaj z Helderem mają odmienną charakterystykę. To dobrze, gdy zespół może zawsze wybrać tego, który jest akurat w lepszej dyspozycji.”

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK11.10.2013; 18:39
Musi sprawdzić czy zostać czy uciekać :P