VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Adiós Rami!

Arkadiusz Bryzik, 09.10.2013; 17:19

Transfer coraz bliżej

Powoli końca dobiega saga transferowa z Adilem Ramim w roli głównej. Francuz jest już po słowie z AC Milanem i prawdopodobnie to włoski klub będzie od zimy nowym pracodawcą rosłego defensora.

„Sprawa nadal jest otwarta, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Rami trafi do Mediolanu” – rzecze Amadeo Salvo. „Wszystko zależy od punktu widzenia. W obecnej sytuacji jest to dobre rozwiązanie dla obu stron” – dodaje spytany o to, czy transfer będzie dla klubu korzystny.

Przypomnijmy, że klauzula odstępnego w kontrakcie Adila wynosi 12 milionów euro. W związku z zaistniałą sytuacją, żaden z zainteresowanych klubów nie zamierzał przeznaczyć na transfer takiej ilości pieniędzy.

Czytaj też: Nowobogackich apetyt na Rami'ego

Wszystkie ślady na niebie i ziemi wskazują, że Francuski defensor będzie występował w Milanie od stycznia na zasadzie wypożyczenia. Włoski klub będzie miał możliwość wykupienia obrońcy za 7 mln euro po zakończeniu sezonu (choć chodzą słuchy, że klub z Estadio Mestalla oczekiwał za stopera o jeden milion więcej).

Zamieszanie w sprawie Adila Rami'ego pojawiło się nieco ponad dwa tygodnie temu. Wówczas oficjalna witryna klubu poinformowała, że Francuski defensor został odsunięty od składu.

Czytaj też: Koniec Rami'ego w Valencii?

Nieoficjalnie mówi się o tym, że Francuz przeniesie się do Włoch już teraz i tam będzie odbywał treningi.Prawo nie pozwala mu jednak zostać oficjalnie piłkarzem Milanu poza okresem transferowym, gdyż obowiązuje go kontrakt z Valencią.

Rami trafił do Valencii w 2011 roku, jako Mistrz Francji z poprzednim klubem, LOSC Lille. W klubie rozegrał 74 oficjalne spotkania i zdobył 5 bramek.

Kategoria: Transfery | Las Provincias | AS | Superdporte skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS09.10.2013; 17:34
LukasZ_NSŻyczę mu "awansu" do Serie B :)
2. chiefer09.10.2013; 18:09
chieferNie rozumiem tego. Przychodzą do nas zawodnicy, może nie rewelacyjni, ale dobrzy rzemieślnicy, tacy jak choćby Rami, Banega Sofiane. Niestety nie można z nich zbudować drużyny bo nie ma nikogo kto by ich wziął za cojones i ustawił w szeregu. Później odchodzą i grają świetnie w innych klubach. Czy to kwestia ogólnej filozofii klubu czy zatrudnienia trenera przez duże T?
3. LimaK09.10.2013; 18:51
Żal.
1. Tylko wypożyczenie.
2. Cena wykupu strasznie niska.

Robiąc takie interesy to Valencia daleko nie zajedzie :/
4. lisovski09.10.2013; 18:53
lisovskiAdios Rami!- że co niby się cieszymy? że fajno? trochę szkoda że tak się skończyło.
5. Fuh10.10.2013; 00:04
FuhNie Adios, a FUERA!
6. Vicente7310.10.2013; 00:07
Vicente73Won.
7. Peteroso10.10.2013; 08:48
Chłopak powiedział szczerą prawdę, bez owijania, prosto w oczy - za to został odsunięty od składu. Fakt, sposób w jaki to zrobił nie był, lekko mówiąc, zbyt przemyślany, ale nie ma co oczekiwać wielkiej subtelności i social skills po piłkarzu - to nie Polityka.
Mimo wszystko jednak zrobił to bo był wściekły na to jak zespół (nie klub) się rozłazi, przez politykę klubową właśnie.
A teraz pozbywamy się, jak to Chiefer napisał, świetnego rzemieślnika, w formacji, która na domiar złego leży, kwiczy i macha nóżkami.
Na prawdę szlag mnie trafia jak na to wszystko patrzę. Też mam ochotę wystąpić w jakiej stacji radiowej i trochę pokrzyczeć! - gdyby tylko ktokolwiek chciał mnie słuchać.
8. Vicente7310.10.2013; 10:33
Vicente73^^^ Solidny rzemieślnik??? Solidnym rzemieślnikiem to był Terry Butcher albo John Terry - a nie ta nieobrotna ciota!!! Jemu nigdy z Valencią nie było po drodze! Może poza pierwszymi 6 miesiącami, kiedy wymiatał z Ruizem. To amator, a nie profesjonalny piłkarz.

WON!
9. Vicente7310.10.2013; 10:35
Vicente73Dużo bardziej cenię Ricardo Costę - umiejętności może tylko trochę wyższe, ale serce do gry i związanie z klubem, w którym aktualnie się pracuje nieporównywalnie większe! To przykład dla takich lapsów jak Rami.