sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Facebookowo-Twitterowe (30)

Arkadiusz Bryzik | Karol Kotlarz, 08.07.2013; 11:31

…czyli co w sieci piszczy

Pomimo zakontraktowania Javi’ego Fuego zarząd Valencii nie ustaje w poszukiwaniach zawodnika, który wypełni lukę po odejściu Davida Albeldy. Najpoważniejszym kandydatem do dodatkowego wzmocnienia zespołu na pozycji defensywnego pomocnika wydaje się być Oriol Romeu. Zapraszamy do lektury.

Temat tygodnia

Valencia negocjuje z Chelsea warunki wypożyczenia młodego pomocnika, który nie dostaje zbyt wielu szans na grę w angielskim zespole. Valencii zależy na wypożyczeniu Oriola Romeu na jak najlepszych warunkach, bez konieczności płacenia dodatkowych pieniędzy.

Jak informowaliśmy tydzień temu Romeu chętnie przystanie na transfer do Valencii. Młody Hiszpan nie znajduje się w planach Jose Mourinho na nowy sezon, a w środkowej linii The Blues robi się coraz tłoczniej, za sprawą transferu Van Ginkela.

Na temat Romeu wypowiedział się Sergio Canales twierdząc, że „zawsze chciał zagrać z nim w jednej drużynie”. Ponadto pomocnik Valencii w samych superlatywach ocenił możliwości boiskowe piłkarza Chelsea: „To pomocnik kompletny, przydatny zarówno w defensywie jak i ofensywie; gracz, którego każda drużyna potrzebuje”.

Boca czy Velez?

Tematu Fernando Gago ciąg dalszy. Jak pisaliśmy w poprzednim podsumowaniu, poważnym graczem w walce o zatrudnienie pomocnika Los Ches jest Boca Juniors, jednakże w ostatnim tygodniu pojawiło się zainteresowanie ze strony Vélez Sársfield, klubu, do którego Gago był wypożyczony przez ostatnie pół roku.

Sam zainteresowany wyraził chęć przenosin do Boca Juniors, jest to jak dotąd jedyny klub, który złożył oficjalną ofertę za Gago. Valencia da zawodnikowi zielone światło jeśli zainteresowany nim klub wyłoży 3,5 M€. Możliwa jest także sprzedaż 50% praw do Gago za 1,5 M€ (taka forma najbardziej interesuje Bocę). Trzecią opcją jest wypożyczenie Argentyńczyka za 2 M€, z dopłatą 1 M€ gdy Boca zdecyduje się na wykup karty zawodnika.

Kolejny etap negocjacji ma odbyć się w środę.

Spekulacje transferowe

Víctor Machín, znany bardziej jako Vitolo nie dla Valencii. Zawodnik Las Palmas będący w orbicie zainteresowań wielu hiszpańskich klubów za 3 M€ przeniósł się do Sevilli.

Jonathan Viera zostaje w Valencii. Pomimo niewielu szans na grę w poprzednim sezonie piłkarz stwierdził, że chce odnieść sukces z ekipą Đukicia i zaprezentować się z jak najlepszej strony w sparingach przed sezonem.

Priorytetem dla Đukicia jest zatrzymanie najważniejszych graczy, w tym Roberto Soldado. Trener Valencii spotkał się ponadto z Adilem Ramim, aby przekonać Francuza do pozostania w klubie.

Sao Paulo zagięło parol na Jonasa. Brazylijski zespół zaoferował 6 M€ za napastnika Valencii, jednak oferta została odrzucona. Druga runda negocjacji jest nieunikniona – Brazylijczycy zamierzają złożyć wyższą ofertę. Sam zawodnik chciałby pozostać w Valencii, jednakże wysoka oferta mogłaby przekonać zarząd do sprzedaży napastnika.

Daniel Aranzubia na celowniku Valencii, odejście Alvesa raczej przesądzone. Kwestią sporną pozostaje kwota za jaką brazylijski portero opuści klub. Valencia odrzuciła ofertę Romy za Diego Alvesa. Włosi proponowali 2 M€, jednak aby wykupić bramkarza będą musieli zapłacić przynajmniej 6 M€. Więcej o tej sprawie możecie przeczytać w newsie.

Roberto Soldado dostanie pozwolenie na opuszczenie Valencii tylko jeśli zainteresowany klub zapłaci równowartość klauzuli zawartej w kontrakcie. Zawodnikiem poważnie zainteresowany jest Tottenham. Trener Kogutów przeszukuje hiszpański rynek w poszukiwaniu napastnika - na jego celowniku, poza Żołnierzem znaleźli się Villa i Negredo.

Możliwa jest transakcja wiązana na linii Valencia — Valladolid. Piłkarze którzy mieliby wziąć w niej udział to Piatti i Rukavina.

Garść ciekawostek

Javi Fuego pojawił się w Walencji. Czy pomocnik zdoła wypełnić lukę, powstałą w wyniku odejścia Albeldy? Przekonamy się w okolicach września. Tymczasem w poniedziałek o godzinie 20:30 odbędzie się oficjalna prezentacja zawodnika. Wcześniej, bo o godzinie 13:00 Fuego przejdzie obowiązkowe badania medyczne.

Szejk Sulaima Al-Fahim zaprzeczył pogłoskom mówiącym, iż chciałby kupić Valencię.

Aktualności serwisowe

Choć w miesiącu ubiegłym większą popularność od kalendarza zyskała sobie pożegnalna tapeta z Davidem Albeldą, postanowiliśmy zaryzykować i przedstawić lipcową odsłonę naszego stałego cyklu.

Tym razem oferujemy Wam możliwość zamieszczenia na tapecie Évera Banegi, który po krótkich okołoredakcyjnych debatach okazał się najlepszym wyborem.

Na naszym facebookowym profilu znaleźć możecie oryginalny rozmiar tapety. Tradycyjnie, więcej rozdzielczości można znaleźć na naszym forum.

Olé Magazyn

Okres przedwakacyjny okazał się dla nas bardziej pracowity niż to sobie wyobrażaliśmy. Nie był to jednak czas stracony, wręcz przeciwnie. Z dumą oddajemy w Wasze ręce drugi, a zarazem wyjątkowy, numer magazynu „Olé!”.

Dlaczego wyjątkowy? Przede wszystkim ze względu na obfitość materiałów, które zagościły na naszych łamach. Kilku nowych autorów, kolejna porcja świetnych tekstów od naszych stałych felietonistów, oraz – co zrozumiałe – mnóstwo podsumowań. To i nie tylko to można znaleźć w lipcowo-czerwcowym numerze „Oli”.

Prawie 140 stron. Tyle liczy to „mega-wydanie”. Długa lektura, ale zdecydowanie warto poświęcić na nią kilka letnich wieczorów. Kolejne wydanie ukaże się w pierwszym tygodniu sierpnia.

Przyjemnej lektury !

Przeczytaj drugi numer magazynu ¡Olé!: Klik

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie internetowej magazynu: Klik

Rekomendowanie znajomym wysoce wskazane - jeśli się oczywiście spodoba.

¡Olé! na Twitterze

¡Olé! na Facebooku

Kategoria: Komentarze redakcji | własne | FB skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Orson7809.07.2013; 00:43
Orson78A Villa ponoć w Atletico za 5,1 mln ojro. Szkoda że nie u nas.
2. pedro909.07.2013; 14:30
Jakoś trudno mi sobie wyobrazić Villę z pasiakach.
Romeu jest także na celowniku Sevilli, na Giovaniego polują żółtki. Konkurencja na rynku transferowym jest spora.