VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Mario Alvarado złożył ofertę kupna Valencii

Zdzisław Lewicki, 26.11.2012; 23:01

Po wizycie w Bankii

Zgodnie z obietnicą, kostarykański biznesmen Mario Alvarado (na zdjęciu: pierwszy z lewej) złożył w poniedziałek ofertę kupna klubu. Inwestor rozmawiał z przedstawicielami władz Walencji oraz Bankii.

Alvarado spotkał się najpierw z wiceburmistrzem Alfonso Grauem, a następnie, około czternastej, z prezydentem Bancajy, José Maríą Mas Milletem.

Przypomnijmy, że przybysz z Ameryki Środkowej zaoferował spłacenie całości długu Valencii oraz pokrycie kosztów dokończenia budowy nowego stadionu.

„Podejmujemy niezbędne kroki rozmawiając z odpowiednimi osobami. Naszym celem jest kupno klubu” – zapewnił Alvarado tuż po półgodzinnej rozmowie w lokalnej siedzibie banku.

Komunikat oficjalny przekazany opinii publicznej:

Plany są jasne, chcemy wyprowadzić klub z finansowej zapaści i zapewnić mu stabilność przez następne dekady. Nasz projekt, specjalnie dla valencianistas, przygotowywany był miesiącami w całkowitej dyskrecji – tak, by nie narażać całej operacji na niepowodzenie.

Chcemy:

– uwolnić klub od jakichkolwiek zaległości finansowych;

– zabezpieczyć wszelkie aktywa klubu;

– uruchomić sportowy i społeczny projekt, który da początek nowej, ekscytującej erze dla valencianismo.

Klub otrzymał tydzień na rozważenie propozycji, zatem sprawa powinna się rozstrzygnąć w najbliższych dniach.

Tymczasem Manuel Llorente, ramię w ramię z Damią Vidaganym, udał się dzisiaj na Bliski Wschód, do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Celem podróży jest nawiązanie kontaktów biznesowych/sponsorskich, które zaowocowałyby zasileniem klubowej kasy.

Kategoria: Ogólne | Las Provincias | ABC | EFE skomentuj Skomentuj (45)

KOMENTARZE

1. Dzidek26.11.2012; 23:05
DzidekCzyli: szczegółów wciąż brak. Trzymam kciuki, chociaż za bardzo przypomina to przypadek Inversiones Dalport, by nie mieć podejrzeń.
2. Kamelos26.11.2012; 23:08
hmm mogłby coś zrobić ale dać mu co najwyzej 20% akcji klubu. Tylko by stadion zbudował i spłacił okolo 100mln wtedy bede juz bardzo zadowolony. Nie ma co myśleć o transferach, to jest inwestor a nie szejk co wywali kase od tatusia czy coś podobnego.

Oby Llorente jakiś dobry kontakt sponsorki załatwił a najlepiej z 2/3 - reklamujmy co kolwiek byle kasa leciała, a jestesmy w LM wiec moze sie skusza ;)
3. KilyVCF26.11.2012; 23:27
KilyVCFMario jest debeściak. I jego mafia też.
Niech Manolo zabezpieczy klub umowami jak się da i sprzedaje jeśli nie będzie żadnego haka
4. Rivv26.11.2012; 23:33
RivvThe Blues Brothers ;)
5. lisovski26.11.2012; 23:38
lisovskiCo wy? Mario wygląda całkiem sympatycznie ale ten w środku to już na pewno jakiś kumpel Soprano.
Oby to nie była jakaś mafia bananowa,kroki podejmują poważne.
Swoja drogą skąd na Kostaryce taka kasa?
6. Vicente7326.11.2012; 23:39
Vicente73Coś mi tu nie gra... Pół Świata gość dzisiaj leci do Valencii, żeby przedstawić swoją ofertę - już oficjalną - a Llorente właśnie dziś wylatuje na Bliski Wschód. A przecież podobno rozmowy trwały miesiącami i Llorente powinien wiedziec o przylocie gościa... Albo nie traktuje - z różnych nieznanych nam powodów - gościa poważnie, albo... no właśnie? Co? W ogóle nie chce sprzedać akcji??? A z kolei Kostarykańczyk spotyka się nawet nie z burmistrzem, a z wiceburmistrzem miasta Walencja, jakby to spotkanie było kluczowe i cokolwiek znaczyło... Dziwne to wszystko.
Ciekawe jaką południowiec złożył ofertę, ale wydaje mi się, że nasz Manuel przegoni kolesia kijem i otrzymamy odpowiedź, że oferta nie opiewała na kwotę, która skłaniałaby do sprzedaży akcji klubu i przerwania projektu wychodzenia z zadłużenia.
7. chiefer26.11.2012; 23:45
chieferlisovski, skąd? Z Kolumbii ;)
8. Ulesław26.11.2012; 23:45
UlesławMario Alvarado in = Manolo Zioręte out. Mówi się, że Alvarado blisko do Paco Roiga, być może on stałby się prezydentem.

Manolo Zioręte poleciał do Dubaju, żeby znaleźć innego inwestora, który byłby skłonny zostawić Zioręte na obecnym stanowisku.
9. Ulesław26.11.2012; 23:48
UlesławTo nie Manolo decyduje o sprzedaży klubu. Właścicielem akcji jest fundacja (Fundacio VCF), ale ta musi szybko się ich pozbyć. Akcje były kupione za kredyt udzielony przez Bankię i poręczony przez władze Wspólnoty Autonomicznej Walencji. Dlatego Alvarado musi się dogadać z Bankią i władzami regionu.
10. lisovski26.11.2012; 23:51
lisovskichiefer
A możliwe! Szkoda że Miguela już nie ma pewnie by się dogadali.
11. Joaquin26.11.2012; 23:53
JoaquinNiby wszystko ładnie i pięknie. Dług zostanie spłacony, a prace nad nowym stadionem zostaną wznowione. Tylko jedno mnie nurtuje(nie chcę być wścibski): kim jest Mario Alvarado? Na ile jest wyceniany jego majątek, skąd w ogóle ma takie pieniądze? Pół miliarda od tak nie chodzi sobie po ulicach Walencji.

Mam nadzieję, ze Nasz zarząd zabezpieczy się przed haczykami, a ten cały Alvarado to gość z jajami, któremu nie znudzimy się po pewnym czasie. Odpukać...

W takim razie czekamy na powrót Llorente.

OF: Skoro Pan Mario jest z Kolumbii, to moje przypuszczenia o powiązaniach z rodziną Escobar się zgadzają! :D
12. KilyVCF27.11.2012; 00:08
KilyVCFKostaryka jak na swój region jest zamożnym rozwiniętym państwem, cywilizowanym (bezpieczęstwo obrotu) i nowoczesnym. To jeden z rajów podatkowych, Alvarado może być tylko miejscowym szefem a za sznurki pociągają Europejczycy.

A ten plan Manolo wyjścia z długów = sprzedawanie więcej wartych na rynku graczy,
mało ambitne
13. lisovski27.11.2012; 00:21
lisovskiZjawia się szemrany inwestor z czarną teczką z kraju gdzie banany rosną jak u nas jabłka i już Manolo zły.
90% menadżerów w tej sytuacji (i już nie piszę ze zespołu ale i ligi i kraju) zrobiła by to samo.
Ale ty pewnie masz worek pomysłów i szerokie kontakty.Robił co mógł.
14. facundo27.11.2012; 00:54
facundoLlorente zamiast za przeproszeniem jebnąć w stół i postawić ultimatum temu amatorowi z ławki trenerskiej wozi się gdzieś po Dubaju.

15. KilyVCF27.11.2012; 01:09
KilyVCFMoja opinia o Llorente nie ma nic wspólnego z pojawieniem się szemranego inwestora.
Pisałem już w oku, ostatnia autentyczna zasługa prezydenta to sprawne przeprowadzenie operacji podwyższenia kapitału. Potem można o nim powiedzieć tylko tyle że jest.
To "robił co mógł" jest właśnie konsekwencją braku pomysłu (to nie ja mam go mieć),
nie miał pomysłu => robił co mógł, czyli to co by zrobił każdy gość z ulicy - sprzedawał kogo się da. Nie wiem skąd kult jego osoby na tej stronie, na hiszpańskich nic takiego nie ma miejsca, że jest lepszy od Solera to nie znaczy ze jest jakiś super.
Jestem za pojawianiem się szemranych inwestorów nawet co miesiąc (może w końcu trafi się nie-szemrany), powinno to podziałać mobilizująco na obecne władze
16. Hector27.11.2012; 01:20
Hectorfacundo +1 hahah dobre :D

Psia mać skoro już tyle czasu po cichu planował kupno klubu to już mógł poczekać jeszcze trochę i wyskoczyć z oficjalną wiadomością. Zrobiłem sobie teraz wielkie nadzieje, mam przed oczyma nasze budujące się Nuevo Mestalla, świetnych piłkarzy na boisku w koszulkach z nietoperzem i przede wszystkim stabilność finansową, tak, mam mokro w gaciach na samą myśl. Jak się okaże że nici z tego i dalej będziemy klepać biedę, sprowadzać cracków jak Barragan, Jonas itd. i dalej wszystko zwalać na trenera to chyba się zastrzelę....
17. chiefer27.11.2012; 01:22
chieferFacundo, a co ty taki? Ty byś se do Dubaju nie wyskoczył na wielbłądach pojeździć? Niech chłopak ma coś z życia.
18. chiefer27.11.2012; 01:32
chieferDobrze będzie, zobaczycie. Sypną kasuczi i w końcu odkupimy Alexisa, Maduro i Dealberta, a kto wie, może i na del Horno starczy. Pojedziemy Barce że aż będą o litość błagać.
19. dexter27.11.2012; 07:22
dexterDzięki Ule za wyjaśnie nurtujących mnie kwestii. Teraz już wiadomo,dlaczego Manolo szuka kasy :P
20. maciek27.11.2012; 08:30
maciekUważam, że trzeba zaryzykowac. Sprawdzic gościa czy nie jest na jakiejś czarnej liście, i jak nie to zaufać mu.

Powiedzmy sobie szczerze - bez powaznego zastrzyku finansowego w najblizszym czasie mozemy albo: 1. zbankrutowac albo 2. znacząco obniżyc wyniki sportowe (co ,w konsekwencji, moze prowadzic do punktu 1.).

Jezeli nie bedzie LM w przyszlym sezonie (na co sie zanosi) to bedzie kolejna wyprzedaż naszych graczy, ktorzy juz takich nazwisk jak Villa, Mata i Silva nie mają. Oslabimy zespol, dostaniemy za nich male pieniadze i kupimy takich samych albo gorszych. I w konsekwencji kolejny sezon pewnie nie będzie LM... błedne koło sie zamyka.

Sprawdzmy wiarygodnosc finansową tego gościa, i dajmy mu kredyt zaufania, bo jak nie to:

- wyjdziemy z dlugu moze za jakies 10 - 15 lat

- nie wyjdziemy z dlugu

- zbankrutujemy

Kto nie ryzykuje ten nic nie ma!
21. Vanisz27.11.2012; 08:54
VaniszAle info, klub szuka nowego trenera.
22. El_Duderino27.11.2012; 09:03
El_DuderinoJest jeden w 100 % pozytywny aspekt takiej transakcji, wreszcie bankierów by wywiało z naszych biur. Bankierzy by mieli gówno to powiedzenia, i już wolę korporacyjnych dupków czy oligarchę jak bankierów.
23. Y4R027.11.2012; 09:47
Co Wy chcecie od tego Llorente. No niestety sprzedawal nie mial wyjscia. Patrzac i tak niezle splacil. Uwazam ze za Ville wyciagnal ile trzeba, szkoda tylko ze nie po Euro go sprzedal gdzie zdobyl krola strzelcow. Za Mate i Silve mogli wiecej wyciagnac, tym bardziej ze kupili ich Szejkowie.
Ciezko o sponsorow w kraju gdzie liga traci popularnosc a angielska ją zdobywa. Tego nie wiemy czy nie probowal.

Nikt z nas nie z na obecnej sytuacji co za plany ma inwestor i czy Llorente szuka wyjscia aby nie wyleciec czy ratuje klub od podstepnego inwestora :)

Jestem obtymista.
24. VdV2327.11.2012; 09:50
VdV23Mi to on wygląda na jakiegoś mafioza ;)Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie .Mam nadzieję ,że jeśli już przejmie klub to spełni obietnice ;D
25. Suarez727.11.2012; 10:29
Suarez7Nie ma się co zastanawiać i przyjmować tą ofertę . Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana!
26. Marcel27.11.2012; 10:49
MarcelW taki sposob moznaby uniknanc kilku nastepnych suchych lat
27. Vicente7327.11.2012; 11:20
Vicente73@Suarez7 - a skąd wiesz jaka to oferta??? Przyjmować jakąkolwiek?

Ja się tym wszystkim nie jaram. Wystarczy, że się jarałem Dalportem, czy jak im tam było...

28. ruben12327.11.2012; 11:44
Nowe informacje odnośnie kupna klubu:

Okazuje się że podobno za tą całą operacją Alvarado stoi po części ... Juan Soler. Ta wypasiona świnia która nie chciała zapłacić za swoje parcele Mestalla teraz znów chce powrócić do Valencii.

Okazuje się że generalnie Valencia bada wiadygodność całej tej operacji. Z pierwszych badań zdolości kredytowych wychodzi że Alvarado miałby kasę żeby zrobić pierwszą wpłatę - około 81 mln Euro.

Haha co ciekawsze w Kostaryce zainteresowano się tą sprawą i wywiadu udzieliła ... żona Alvarado :) Powiedziała że Alvarado nie jest na tyle bogaty żeby sfinansować całą tą operację...

Okazuje się że za Alvarado stoją ... inwestorzy z Dubaju. A gdzie jest teraz Llorente? :) W Dubaju.

Dziwna ta sprawa , zobaczymy co z tego wyjdzie. Przede wszytskim trzeba zbadać czy to wszystko stoi na solidnych fundamentach i czy inwestorzy mają kasę i zamiar zająć się tym co obiecywali.

Co do Solera to kłamca i oszust i jego z całej tej operacji trzebaby było wykluczyć.
29. ruben12327.11.2012; 11:54
Dodatkowo:

Ponadto Alvarado i Jargue (chyba jego doradca lub partner) planowali wykupienie Valencii już od ponad roku.

W grudniu 2011 nawet las provincias opublikowało wzmiankę o ofercię którą przygotowywyali - chcieli zainwestować 1 bilion (!) Euro żeby zniwelowac dług, szybko wybudować nowy stadion, kupić najwyższej klasy piłkarzy i podobno już wtedy mieli nawet trenera którego chcieli natychmiastowo zatrudnić.

Podobno Alvarado swój kapitał ma w złocie i ropie. Posiada kilka holdingów i podobno przetransferował już spory kapitał na konta europejskie.

Jeżeli tak to widać że chłop jest zdeterminowany żeby nas kupić :)
30. mattaj27.11.2012; 11:59
mattajPo prostu wie co dobre :P
31. Suarez727.11.2012; 12:01
Suarez7ruben123
Skąd te informacje? Zarzuć jakiegoś linka
32. szelos27.11.2012; 12:07
szelosDzięki ruben za te informacje, można powiedzieć że robi się ciekawie :D
33. ruben12327.11.2012; 12:13
Źródło najlepsze jakie może być bo lasprovincias.
34. Suarez727.11.2012; 12:23
Suarez7Dzięki Ruben
35. dexter27.11.2012; 12:36
dexterKurcze skąd oni takie informacje mają? Pytanie jest proste,ma kasę albo jej nie ma? Zobaczcie jaki sknerus,że nawet żona nie wie,że mąż ma tyle kasy ;) 1 Bilion to poraża,nawet szejkowie takiej kasy nie pchają w klub. Aż tak wielkich pieniędzy bym się niespodziewał,z resztą nie spodziewam się żadnych,bo im dłużej się to będzie ciągnąć to mniejsze prawdopodobieństwo,że coś z tego będzie. W takie cuda to ja nie jestem wstanie uwierzyć,wybaczcie.
36. Mauser27.11.2012; 13:44
Mnie się ten pomysł raczej srednio podoba. Nie wiemy nic o tym Alvarado czy jak go tam zwa. Takim gosciom ktorzy pompuja w klub ogromna kase odbija korba, kupuja zagraniczne gwiazdy i oczekuja Bog wie czego, robi sie syf, a wychowankowie cierpia na tym nagjgorzej bo musza szukac innego klubu, a jak wiemy nasza szkola nie nalezy do najgroszych.
Jesli gosc ma leb na karku i jakis konkretny plan to ok. Alvarado tak, Soler nie. Wole obecny stan rzeczy niz znowu ogladac spaślaka jako osobe ktora bierze sie za ster w VCF.
37. mpoesp27.11.2012; 13:58
To, że Wy o nim nic nie wiecie, to nie znaczy, że włodarze o nim nic nie wiedzą i od tak sprzedadzą mu udziały. Zastanówcie się trochę.
38. KatowiceVCF27.11.2012; 16:05
Jak słyszę Bilion to chcę mi się śmiać. To 12 zer panowie nikt nie ma tyle żeby dać na jakikolwiek klub. W kraja anglojęzycznych Bilion = Miliard i to już jest bardziej prawdopodobne.
39. Qnick198627.11.2012; 17:00
Qnick1986@up +1

Billion = Miliard po angielsku;)
40. xyz7227.11.2012; 17:02
Najbogatszy człowiek świata nawet nie ma 1/10 biliona xD

Ale robi się interesująco, aż sobie poczytam jakieś obcojęzyczne strony na ten temat.
41. KempesVCF27.11.2012; 17:04
KempesVCFSoler nawet niech się tu nie pcha - nawet kosztem tego, że nie da kasy...
42. KilyVCF27.11.2012; 17:39
KilyVCFJuan Soler hahahah
no i w piz..
Aż mnie brzuch rozbolał
Niedoszły grabarz VCF nie daje za wygraną, jeśli to prawda.
Myśli sobie: "ode mnie się zaczęło z NM i ja to skończę"

43. kubastepniak2227.11.2012; 18:06
Mam nadzieję że sprawa szybko się wyjaśni i podpiszemy z nimi tą umowę. Oby to był jakiś mądry biznesmen,który zna się na rzeczy, bo jak nie to możemy być w jeszcze większym syfie.
44. JohaJairo27.11.2012; 18:23
JohaJairoA ciekawe ile osób po erze Solera i Soriano wierzyło w Llorente, że przyjdzie i zrobi coś dobrego dla klubu który toną w długach?
Jak on teraz będzie zarządzał sprzedażą i osobiście prześwietli wszystkie papiery, to ja już wyruszam bo sześciopaczka bo jemu ufam bardzo mocno bo banie na karku miał i ma i na pewno zależy mu na klubie.
45. soldado_927.11.2012; 18:55
soldado_9Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni jak najszybciej ;]