VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Alves powołany na Olimpiadę

Dominik Piechota, 26.06.2012; 19:32

Brazylijczyk doceniony

Reprezentacja Brazylii powołała zawodników na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w lipcu i sierpniu we Wielkiej Brytanii. W Olimpiadzie weźmie udział bramkarz Valencii - Diego Alves. 27-latek został doceniony przez selekcjonera Canarinhos, lecz opuści część okresu przygotowawczego.

Powołanie na Olimpiadę dla brazylijskiego bramkarza to spore wyróżnienie. W turnieju mogą brać udział zawodnicy do 23 lat, lecz kadra może zostać poszerzona o trzech starszych zawodników. Na takiej zasadzie powołanie otrzymał właśnie Diego Alves. Udział w turnieju nie pozwoli bramkarzowi na spędzenie okresu przygotowawczego z Mauricio Pellegrino i resztą zespołu.

Diego musi stawić się na zgrupowaniu kadry już 9 lipca. 20 lipca reprezentacja Canarinhos rozegra mecz towarzyski z Anglikami w Middelburgu. Kilka dni później rozpocznie się turniej w Wielkiej Brytanii. Brazylia zmierzy się w grupie z Egiptem (26 lipca), Białorusią (29 lipca) i Nową Zelandią (1 sierpnia). Pobyt brazylijskiego bramkarza na zgrupowaniu pewnie się przedłuży, ponieważ Brazylia jest faworytem do awansu. Arenami piłkarskimi Olimpiady będą: Wembley, Old Trafford, Millennium Stadium, St. James' Park, Hampden Park i Coventry Stadium.

Kategoria: Reprezentacje | Superdeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Melvedor26.06.2012; 20:43
MelvedorCiesz, że został doceniony, ale szkoda, że nie spędzi okresu przygotowawczego z druzyną
2. KempesVCF27.06.2012; 15:55
KempesVCFAlves > Guaita :)