VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nowy kontrakt dla kapitana!

Zdzisław Lewicki, 17.02.2012; 22:10

Roczne przedłużenie umowy

David Albelda wprowadzi drużynę na nowy stadion? 34-letni pomocnik prolongował w czwartek dotychczasową umowę i, jak sam zapewnia, zamierza zostać tak długo, jak tylko pozwoli na to jego organizm.

David Albelda

Nie zastanawiałem się, co będzie po rozbracie z futbolem. Piłka nożna to nie przeszłość czy przyszłość, liczy się teraźniejszość. Dlatego uważam, że przedłużenie umowy do czerwca 2013 roku to efekt moich obecnych występów. Ekscytacja i silna psychika to główne czynniki decydujące o woli kontynuacji. Nie sądzę jednak, żebym grał do 50-ki [śmiech]. Zawsze jestem świadomy tego, jak będzie trudno, kiedy znajdę się tutaj już po odnowieniu kontraktu. Zasługuję na to przedłużenie bardziej niż rok temu.

(...) Valencianismo dotyczy pokory, wytrwałej pracy i gotowości na rywalizację o bycie w wielkiej drużynie. Arogancja może wprowadzić cię w trudne położenie. Nie tak dawno składałem podpis o podobnym znaczeniu, nie ukrywam, że będzie trudno zapracować na nową umowę. Wymagałem od siebie bycia w pełni sił kiedy tylko zechce tego trener, jestem szczęśliwy z tego, że po tylu latach nadal tutaj przebywam.

Albelda zadebiutował w klubie w sezonie 1997/1998, po rocznym wypożyczeniu do Villarreal. Kilka sezonów temu byliśmy blisko pożegnania hiszpańskiego pomocnika, po tym jak został odsunięty od składu przez Ronalda Koemana.

Myślałem, że to koniec. Niewielu wierzyło w zmianę karty na pomyślną, ale z czasem wszystko wróciło na swoje miejsce. (...) Nigdy nie żałowałem pozostania w Valencii. Nie mogę narzekać, skoro doświadczyłem tylko jednego złego sezonu i udało się go przetrwać. Chciałem tutaj zostać, ponieważ to było moją ambicją.

Manuel Llorente

David to niezwykle ważna postać dla klubu, która ze względu na swoje doświadczenie jest jego symbolem. Może zaoferować nam wiele zarówno na, jak i poza boiskiem. To wzór do naśladowania dla naszych wychowanków. Chciałbym, by nadal był tak zdeterminowany jak do tej pory i pomógł klubowi w zdobyciu trofeów.

Przewiduje się, że następną osobą, która przedłuży kontrakt, będzie Jérémy Mathieu. Prezydent Llorente zapewnił, że klub „chciałby”, aby Jordi Alba został w drużynie i „zrobi wszystko, co w jego mocy”, by tak się stało.

Sprawdź, do kiedy obowiązują kontrakty pozostałych zawodników: kadra.

Kategoria: Ogólne | ValenciaCF.com | SD skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. Matito17.02.2012; 22:21
Albelda > Wszystko
2. los ches18.02.2012; 07:52
los chesTrzeba się cieszyć.
Jego postawa i forma na ten wiek jest godna podziwu.
Odejdzie David a z nim stary stadion.
Wzruszające. (;
3. KilyVCF18.02.2012; 10:08
KilyVCFNo właśnie, David chyba nie zagra już na NM.
Albelda mnie zadziwia, inne nasze legendy i pół-legendy w jego wieku sprowadzone zostały do roli zapchajdziur. A David wręcz przeciwnie, jest b. ważny (nawet w okresach kiedy więcej grał Topal). Sam grywa sporo, czasem po kilku dniach przerwy. To jest profesjonalista i wzór jeśli chodzi o dbanie o formę. Broni się poziomem, nic za zasługi i to jest najlepsze. W wielu meczach David bywa nadal wśród najlepszych piłkarzy VCF.

PS. Wolałbym żeby najpierw zajęli się Albą, żeby później nie było paniki ze zostajemy z niczym
4. mlody18.02.2012; 15:22
mlodyŚwietna wiadomość. Pozdrawiam.
5. kOst18.02.2012; 16:38
kOstMoże za jakiś czas przejmie pałeczkę po Emerycie : p...
Amunt David, Amunt Valencia!