VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Llorente liczy na wznowienie prac przed latem

Michał Świerżyński, 14.01.2012; 11:36

Co z Nuevo Mestalla?

Prezes Valencii, Manuel Llorente ma nadzieję, że prace nad nowym stadionem zostaną wznowione przed latem i zakończą się w 18 do 22 miesięcy od ich wznowienia. To najważniejsze informacje, które padły na spotkaniu traktującym o przyszłości budowy, na którym prezes spotkał się z rzecznikiem rady Walencji, Joanem Calabuigiem.

Prace, które od lutego 2009 roku stoją w miejscu mają szansę na wznowienie przed 21 czerwca 2012. Jest to wynikiem starań szefów Valencii, którzy stopniowo zmniejszają dług klubu. 12 grudnia 2011 r. zostało ogłoszone porozumienie z Bankią, które umożliwia dokończenie rozpoczętego projektu. „Najważniejsze jest to, że że utrzymaliśmy ciągłość finansową, bez której nie moglibyśmy zrobić nic przy Nuevo Mestalla. Ten stadion będzie jednym z najlepszych w Europie, pozwoli Valencii na rozwój i usunie problem ‘starego’ Mestalla” - powiedział Llorente.

Oprócz podania terminu realizacji prac- 18 do 22 miesięcy po wznowieniu robót - prezes Valencii zdradził też ambitne plany na przyszłość. Chciałby aby „ w 2014 r. na Nuevo Mestalla odbyło się jakieś ważne wydarzenie sportowe, takie jak finał Ligi Mistrzów. Chcielibyśmy, aby stało się to jak najwcześniej. Społeczność klubu Valencii jest najważniejszą w mieście, więc wznowienie prac jest również bardzo ważne. Widok pracujących dźwigów byłby dla nas pozytywną informacją. Tego sobie życzymy i zasługujemy na to”.

Llorente podkreślił także pozytywne podejście do całej sprawy ze strony miasta, w postaci dobrej relacji z rzecznikiem rady, który przywiązuje dużą wagę do tego, aby „ten dialog został podtrzymany i aby z niego powstało coś konstruktywnego”. Valencia według niego, to fundamentalna instytucja dla miasta. „Wspieramy decyzje klubu, bo uważamy je za odpowiednie. Ważne jest odblokowanie tego letargu, który jest obecny, ponieważ wznowienie robót przy nowym stadionie będzie dobre z ekonomicznego punktu widzenia miasta oraz pod względem poziomu zatrudnienia” - dodał od siebie Calabuig.

Rzecznik był już dobrze nastawiony przed spotkaniem z prezesem Llorente, mówiąc, że ”Valencia nie jest taka jak którakolwiek inna firma. Valencia to dziedzictwo i istotna instytucja dla miasta. Dlatego powinno się otaczać ją odpowiednią protekcją. Jeśli to spotkanie i wznowienie prac na Nuevo Mestalla ma wzmocnić klubową pozycję i pomóc Valencii stawić czoła przyszłym wydarzeniom, macie nas i całą naszą pomoc po swojej stronie”.

Budowa Nuevo Mestalla rozpoczęła się w sierpniu 2007 roku i w przybliżeniu będzie kosztować 150 milionów euro.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Ventilador14.01.2012; 12:01
Gdyby udało im się zacząć przed latem i skończyć w marcu-kwietniu 2014 byłoby naprawdę fajnie. Więcej kibiców, więcej imprez czyli więcej kasy.
2. fischerVCF14.01.2012; 14:29
fischerVCFmiasto by może dało kaskę, a nie tylko poparło ;p
3. Barsa14.01.2012; 15:50
BarsaTo nie Madryt...
4. kubastepniak2214.01.2012; 20:49
Oby za 2 lata był juz ukończony bo z takim stadionem to aż chce się lepiej grać