VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Trochowski: "Valencia to bardzo dobry zespół"

Krystian Porębski, 04.01.2012; 23:10

Reprezentant Niemiec skupiony na meczu z Valencią

Zawodnik Palanganas na konferencji prasowej stwierdził, że 0:1 byłoby bardzo dobrym wynikiem w meczu na Mestalla. Pomocnik wypowiedział się także na temat transferu José Antonio Reyesa i różnicach pomiędzy Copa del Rey, a DFB-Pokal.

Piotr Trochowski w pochlebnych słowach mówił o "Nietoperzach", jednak jak podkreślił, dla Sevilli Copa del Rey jest szansą na zdobycie tytułu. "Formuła Pucharu Króla faworyzuje drużyny, które drugi mecz grają jako gospodarz" - powiedział zawodnik o polskich korzeniach.

Co do samego pucharu, pomocnik stwierdził, że dzięki rozgrywaniu dwumeczów, w Hiszpanii spotkania pomiędzy drużyną z Primera Division, a reprezentantem Segunda czy też niższej ligi są "świętem" dla tych drugich. Taka sytuacja nie ma miejsca w Niemczech, gdzie o zwycięstwie przesądza tylko jedno starcie.

Piotr Trochowski pozytywnie wypowiedział się także na temat najnowszego nabytku Rojiblancos, José Antonio Reyesa. Wychowanek Sevilli wg niego "jest dobrze wyszkolonym technicznie graczem i byłby wielkim wzmocnieniem dla wielu klubów". Dyskusje na ten temat ukrócił jednak zdaniem: "Jednak w tym momencie mecz z Valencią jest najważniejszą sprawą".

Problemy Marcelino

Trener Mracelino García Toral w czwartkowym spotkaniu najprawdopodobniej nie będzie mógł wystawić najmocniejszego składu. W treningach nadal nie uczestniczy Frédéric Kanouté. Ostatnich zajęć nie ukończył także Diego Perotti, jednak nie wiadomo czym było to spowodowane.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. Fuh05.01.2012; 00:59
FuhJakie Rojiblancos? Cos sie komus pomieszalo, albo ja juz nie wiem z kim my bedziemy grali. ;P
2. Fuh05.01.2012; 01:02
FuhDobra, ide spac. ^^ Dobranoc.
3. woker18205.01.2012; 10:28
woker182Wiesz co fuhu, jakby nie patrzeć Sevilla też jest "rojiblancos", aczkolwiek racja, dość mylące to stwierdzenie było...
4. KilyVCF05.01.2012; 14:55
KilyVCFNa górze jest bardziej prawidłowo - Palanganas.
"Rojiblancos" nazywa się kilka zespołów, przede wszystkim Atletico, najrzadziej Sevillę.
Najczęściej używa się "Sevillistas", potem "Nervionenses" i "Palanganas" (typowe ich przydomki).
"Rojiblancos" też jest prawidłowe, ale poza Hiszpanią mówi się tak chyba wyłącznie na AM.
Mimo że sporo hiszpańskich mediów czytam to Rojiblancos nie kojarzą mi się z Sevillą ni w ząb.. Dobrze że my nie jesteśmy Rojiblancos heh.
W przypadku przydomków wziętych od barw nieuniknione jest powtarzanie się. Dlatego częściej używa się np "Colchoneros" dla AM; całkiem możliwe że w niższych ligach są jacyś "Blanquinegros". (Nie mam na myśli Mestallety). Inna sprawa że zagraniczne zespoły o takich barwach hiszpańska prasa może sobie tak nazywać od strojów, niezależnie od przydomka.
5. kha105.01.2012; 16:29
Ja na następny mecz stawiam bo kursik Betsson niezły :) trzymam kciuki za graczy!
6. caminero05.01.2012; 16:38
camineroKilka godzin do meczu, a tu nic, żadnej zapowiedzi. Zupełnie jak na polskiej stronie dzisiejszego rywala
7. szogun05.01.2012; 17:50
No to mozemy sie pozegnac z tym Hiszpanem z Marsylii http://transfery.info/news-full-17275.html
8. Groove05.01.2012; 19:36
Ja tam nie żałuję. Połowa najpierw chciała Gonula, o którym teraz nawet słowem nie wspomną, inni znowu chcieli Jose Angela, gdzie znów cisza. O Azpilicuecie tak samo szybko zapomną. Jeszcze nie jeden w sezonie ogórkowym będzie łączony z Valencią, czy to przez fanów, czy też dziennikarzy. Nihil novi