VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Więcej prywatności w Paternie

Kamil Guziak, 12.10.2011; 15:36

Ośrodek treningowy został ogrodzony

Dni, w których drużyna nie rozgrywa spotkań, są dla trenera czasem na ćwiczenia związane z taktyką, poprawą poszczególnych elementów i nowymi rozwiązaniami technicznymi. Jednak otwarte treningi często rozpraszają, nie dając swobody trenerowi, jak i samym zawodnikom. W związku z tym zdecydowano o zainstalowaniu ogrodzenia.

Od kilku tygodni zawodnicy Valencii trenują w zamkniętym dla kibiców ośrodku treningowym w Paternie. Zamkniętym z powodu zainstalowania zasłony w postaci płótna o wysokości pięciu metrów, wokół boiska, na którym ćwiczy pierwsza drużyna. Ma to na celu osiągnięcie pożądanej przez trenera intymności podczas treningów. Emery już na pierwszej w tym sezonie konferencji prasowej głośno mówił o potrzebie zamknięcia niektórych treningów dla fanów, tak by drużyna mogła pracować w spokoju. "To wpłynie na poprawę prywatności w grupie. Nie chcemy zakłócać relacji z kibicami i prasą, ale to konieczne. Myślę, że to będzie dla nas dobre rozwiązanie. Wierzymy, że zarówno otwarty, jak i zamknięty dla fanów etap treningu pozwolą nam pracować w spokoju, bym mógł przekazać drużynie pełnię swoich koncepcji" - mówił Unai Emery 13. lipca br.

Ogrodzenie składa się z ponad 250-ciu metrów dużych płócien, które zdobią olbrzymie fotografie z wielkich momentów w historii klubu. Przypominają one najważniejsze tytuły zdobyte przez Valencię. Na zdjęciach pojawiają się ponadto obecni piłkarze, stanowiący o sile zespołu. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie umieszczenie czarnej zasłony z tyłu płócien, tak by zapobiec podglądaniu zawodników. Te są bowiem dość przejrzyste.

Powodem zamknięcia obiektu jest ochrona prywatności graczy i zapewnienie trenerowi tajności przedstawianych przez niego strategii w przygotowaniach do kolejnych spotkań.

Ogrodzenie zostało wykonane przez firmę Grupo Molca z Valencii, która specjalizuje się w reklamie, dekoracjach tematycznych czy organizowaniu imprez sportowych. Firma może poszczycić się dużym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. snatch12.10.2011; 21:31
snatchDuch Koemana wciąż unosi się nad stolicą Lewantu.