VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Alba: "Cieszyłem się grą od początku"

Kamil Guziak, 12.10.2011; 14:50

Hiszpan zadowolony z debiutu i zwycięstwa

Jordi Alba jest kolejnym zawodnikiem Valencii, który zadebiutował w dorosłej reprezentacji Hiszpanii. Swój debiut okrasił już w pierwszych minutach spotkania, asystując przy bramce Silvy. Czy dobry występ przeciwko Szkocji pozwoli Albie na dłużej zadomowić się w kadrze Del Bosque?

Zawodnik był bardzo zadowolony ze swojego występu przeciwko Szkocji. I nie bez powodu, gdyż w swoim pierwszym meczu w dorosłej reprezentacji La Roja rozegrał pełne spotkanie, zaliczając do tego asystę już w 6. minucie spotkania. "Cieszę się, że mogłem zagrać od pierwszych minut. Dzięki temu zyskałem cenne doświadczenie. Hiszpania to najlepszy zespół na świecie, dlatego jestem bardzo zadowolony ze swojego debiutu oraz zwycięstwa, które razem odnieśliśmy".

Gracz Valencii zaprezentował wysoki poziom, którym już wcześniej zwrócił uwagę szkoleniowca drużyny narodowej. Słuszność decyzji Del Bosque młody Hiszpan zaakcentował już w 6. minucie, kiedy to zaliczył asystę przy bramce Davida Silvy. "Ta asysta dała mi niesamowitą pewność siebie" - powiedział Alba, przyznając, że wybiegał na murawę zestresowany debiutem.

Podsumowując, Alba powiedział, że ten mecz był dla niego wyrazem zaufania, jakim obdarzył go trener i koledzy z drużyny. Zapytany czy spodziewa się powrotu do reprezentacji w najbliższym czasie, powiedział: "Zobaczymy co przyniesie przyszłość" - dodając, że jest wielu kandydatów do gry w La Roja.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. maly1212.10.2011; 16:00
maly12Mam nadzieje, że po tym debiucie Alba będzie nadal powoływany do reprezentacji Hiszpanii.
2. caldinho12.10.2011; 16:48
caldinhoKiedys z "6" Albelda, teraz Alba.
3. Orson7812.10.2011; 21:24
Orson78A ja mam nadzieję że nie znajdzie się zaraz chętny na niego.