VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Alba zagra przeciwko Szkocji

Kamil Guziak, 10.10.2011; 15:29

Del Bosque potwierdza doniesienia

Po odejściu Juana Maty, w kadrze Valencii nie pozostał żaden reprezentant drużyny narodowej Hiszpanii. Jednak jak potwierdził szkoleniowiec La Roja, Jordi Alba dostanie swoją szansę w jutrzejszym meczu ze Szkocją.

Według Vicente del Bosque decyzja Emery'ego o przekształceniu Jordiego Alby na lewego obrońcę była słuszna. Hiszpan jest pod ogromnym wrażeniem gry zawodnika Valencii, czego efektem było już samo powołanie gracza do drużyny narodowej. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Del Bosque potwierdził doniesienia mediów, jakoby Alba miał wystąpić w spotkaniu przeciwko Szkocji.

Trener nie powiedział jednak, czy Alba wystąpi od pierwszych minut. "Spotkanie z drużyną Czech wymagało dużego doświadczenia w szeregach obronnych, a gra w defensywie była bardziej skomplikowana. Mam nadzieję, że Alba wystąpi w jutrzejszym spotkaniu".

Selekcjoner nie szczędził pochwał zarówno dla samego zawodnika, jak i dla Unaia Emery'ego, który przekształcił pomocnika w obrońcę. "Jordi jest graczem, którego charakterystyka pasuje do naszej koncepcji, on gra naprawdę dobry futbol".

"Decyzja o przesunięciu go na lewą obronę okazała się bardzo dobra. Cieszę się, że trener go do tego przekonał, bo dzięki temu jest teraz z nami. Jest mocnym punktem obrony, ale może też dużo wnieść na lewe skrzydło, dzięki swoim dobrym warunkom".

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Kurczak10.10.2011; 15:41
KurczakNo w końcu. Byleby go nam nie zabili :(
2. Old Wardrober10.10.2011; 16:41
Emery nie zrobił wiele rzeczy, które na prędzej czy później nie skończyły by się klęską.
3. Varow11.10.2011; 10:45
a tak z innej półki widzieliście to:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qiTOGcX5HZ0


Naciśnijcie na CC by były napisy.