VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

"Zasłużyliśmy na ten remis"

Arkadiusz Bryzik, 29.09.2011; 15:25

Piłkarze po meczu

Wczorajszy remisowy rezultat spotkania z Chelsea Londyn został pozytywnie odebrany nie tylko przez kibiców Los Ches. Wśród piłkarzy również słychać głosy zadowolenia zarówno z postawy, jak i z wyniku konfrontacji.

Nie byłoby jednak powodów do zadowolenia, gdyby nie rewelacyjna postawa Diego Alvesa. Bramkarz Valencii wybronił wczoraj co najmniej cztery stuprocentowe okazje i jednogłośnie został okrzyknięty bohaterem spotkania.

Sam zainteresowany nie ukrywa zadowolenia z postawy zespołu, ale daleko mu do popadnięcia w samozachwyt: "Zagraliśmy dobre spotkanie ale mieliśmy kilka słabszych momentów. Wtedy Chelsea atakowała, a my robiliśmy wszystko, żeby na powrót osiągnąć przewagę. Udało mi się zatrzymać kilka ataków, ale niestety straciliśmy bramkę. Cieszy jednak fakt, że udało nam się wyrównać".

"To mister zadecyduje o obstawie bramki w ligowym spotkaniu z Granadą. Mi pozostaje pracować i wykorzystywać dane mi okazje" - zakończył Alves.

Podobnie zdaje się myśleć Jonas Oliveira, który nie omieszkał pochwalić zarówno Brazylijczyka, jak i Guaitę. Zdaniem napastnika Valencia ma w składzie dwóch rewelacyjnych bramkarzy, którzy zapewniają spokój w defensywie Ches.

Jonas zaznaczył, że wyprawa do Niemiec będzie wyprawą tylko i wyłącznie po trzy punkty: "Chcieliśmy wygrać z Genk, ale oni zagrali dobre spotkanie i postawili nam wysokie wymagania. Remis z Chelsea jest jednak dobrym wynikiem, bo to klasowa drużyna. Wszystko jest w naszych rękach, musimy wygrać z Leverkusen".

Optymizm kolegi z zespołu podzielają Victor Ruiz i Pablo Piatti.

Mikroskopijny Argentyńczyk miał duży wkład w osiągnięcie wczorajszego rezultatu. To właśnie on zmusił Salomona Kalou do popełnienia błędu. "Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. W drugiej części zbyt często dopuszczaliśmy ich pod naszą bramkę, na szczęście potrafiliśmy odwrócić losy spotkania".

Piatti dodał również, że zespół wierzy we własne możliwości i jest skoncentrowany na kolejnych meczach.

Ruiz z kolei uznał, że remis w pojedynku z jednym z najlepszych zespołów globu można uznać za dobry rezultat: "Zasłużyliśmy na remis, zagraliśmy dobre spotkanie i mogliśmy pokusić się o coś więcej".

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Mareczek1311.09.2019; 20:16
Pamiętam jak piłem wtedy kawa