VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nowa twarz Jonasa

Piotr Świca, 19.09.2011; 11:53

Wielkie postępy Brazylijczyka

Mało kto spodziewał się, że sprowadzony za grosze król strzelców ligi brazylijskiej będzie odgrywał kluczową rolę w drużynie Valencii. Mimo, iż Jonas wywalczył silną pozycję w układance Emery'ego, to nie spoczął na laurach - piłkarz robi wszystko, aby jeszcze bardziej udowodnić swoją wartość.

Praca napastnika polega przede wszystkim na dodatkowych ćwiczeniach na siłowni, które odbywa po każdej sesji treningowej z drużyną. Chodzi przede wszystkim o nabranie masy mięśniowej, która pozwoli rywalizować Jonasowi z roślejszymi od siebie przeciwnikami. Efekty już są widoczne - Brazylijczyk wyraźnie "urósł", tracąc jednocześnie całkiem sporo tkanki tłuszczowej. Cały czas znajduje się on pod kontrolą klubowego fizjoterapeuty, Jordiego Sorlía.

Po przybyciu do Hiszpanii i pierwszym występie w barwach Valencii Jonas zorientował się, że specyfika futbolu jest zupełnie inna od tej, z którą miał dotychczas styczność w Brazylii. Lekkość ciała stała się wadą, nie atutem - dlatego Brazylijczyk sam zdecydował się na dodatkowe ćwiczenia, bez nacisków ze strony sztabu technicznego. To z jednej strony pomogło mu w szybszym przyzwyczajeniu się do hiszpańskich warunków gry, a z drugiej poznał dzięki temu ludzi, którzy na co dzień zajmują się sprawami Valencii, dzięki czemu zyskał wielu przyjaciół, pomagających mu w aklimatyzacji.

Teraz, mimo ogromnych postępów, napastnik wcale nie zamierza zaprzestać dodatkowych treningów. Wręcz przeciwnie, każdy zdobyty gol czy asysta dodają mu chęci i motywacji, aby stać się jeszcze lepszym. Jeżeli w obecnej formie fizycznej Jonas prezentuje się co najmniej dobrze, Emery może już zacierać ręce na myśl, jak piłkarz będzie grać za kilka miesięcy.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. Lolek19.09.2011; 12:06
LolekJonas to- zaraz po Adilu- najlepszy transfer Valencii od dobrych kilku lat biorąc pod uwagę cenę i jakoś gry.
2. kwmscmusic19.09.2011; 13:54
kwmscmusicNowa twarz Mężasa
3. Groove19.09.2011; 15:34
Chyba Melanżasa ;) Na tej fotce wygląda, jakby był po wybitnym melanżu własnie ;)
4. chiefer19.09.2011; 16:37
chieferWiadomo, magister farmacji. Już go lubię. Facet ma łeb na karku. Widać że liczy się dla niego rozwój osobisty, a nie tylko gwiazdorzenie.
5. Venithil19.09.2011; 17:53
Jakoś od początku miałem jakieś przeczucie, że piłkarz, który wygrał takie trofeum indywidualne w Brazylii, nawet jeśli przychodzi w tak kuriozalnych warunkach i za tak śmieszną sumę, zapewne dużo sobą reprezentuje.

Nie myliłem się, Jonas nawet w swoich "słabszych" meczach prezentuje się naprawdę porządnie.

Emery musi tylko ogarniać, kogo mu najlepiej dostawić za plecami i na skrzydłach, i jest Ok. Może grać jako mediapunta, napastnik, a nawet na tym skrzydle, chce się rozwijać, pracuje, niewiele więcej można chcieć od zawodnika.

I to wszystko za fundusze na transfer jak z polskiej ligi.