sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia coraz młodsza

Kamil Guziak, 04.09.2011; 15:59

Średnia wieku w drużynie spadła o 1,8 roku

Rewolucja kadrowa, jaka nastąpiła tego lata w Valencii sprawiła, że średnia wieku w drużynie obniżyła się z 26,9 do poziomu 25,1 lat. Dzięki temu ekipa Unaia Emery'ego stała się jedną z najmłodszych drużyn w La Liga, plasując się na czwartej lokacie w tej klasyfikacji.

Najbardziej zadowolonym z tego "spadku" wydaje się być koordynator Sekretariatu Technicznego Valencii - Braulio Vázquez, który powiedział, że przybycie do zespołu nowych graczy przyniesie pożądane efekty: "Dzięki temu znacznie obniżyła się granica wieku zawodników. Drużyna stała się jedną z najmłodszych w lidze, posiadając w składzie piłkarzy wykazujących talent i zaangażowanie". Sprowadzenie 22-letniego Víctora Ruiza oraz 24-letniego Barragána wyraźnie pokazuje zmianę nastawienia trenera i chęć wprowadzenia nowego projektu drużyny, opierającego się na graczach młodych, aczkolwiek doświadczonych.

Średnia wieku wyżej wspomnianej dwójki wraz z pozostałymi letnimi nabytkami Valencii wynosi 22,6 lat, przy czym granicę 25 lat przekraczają Rami i Diego Alves. Średnia ta ulegnie jednak zmianie, kiedy do nowych graczy zaliczymy 18-letnich wychowanków - Juana Bernata i Paco Alcácera.

Odmłodzenie składu nie było dla Braulio zadaniem łatwym, ale pomóc w tym miało pozbycie się zawodników nie znajdujących się w planach Emery'ego. Kiedy drużynę upuścili Del Horno, Vicente, Renan, Fernandes, Nacho Gonzalez, Chori Domínguez, Navarro czy Joaquín zespół zyskał nowe oblicze. Valencię opuścili jednak nie tylko zawodnicy zawyżający średnią wieku - przykładem są chociażby 19-letni Isco oraz 23-letni Mata. Warto jednak przypomnieć, iż w klub w ciągu najbliższych tygodni opuścić może Miguel, w związku z czym średnia wieku po raz kolejny ulec może obniżeniu.

Wielkie zaangażowanie młodych graczy, którzy z pomocą bardziej doświadczonych kolegów w ostatnich dwóch sezonach dawali z siebie wszystko, było istnym punktem odniesienia dla przyszłości Valencii. Długo oczekiwane w zespole "Nietoperzy" zmiany pokoleniowe rozpoczęły się już w poprzednim sezonie, kiedy to drużynę opuścili tacy piłkarze jak Rubén Baraja i Carlos Marchena. Tak więc ostatnim, najbardziej doświadczonym i utytułowanym, aktywnym zawodnikiem Valencii pozostaje 34-letni David Albelda. Warto zauważyć, iż różnica wiekowa między najstarszym (Albelda), a najmłodszym (Bernat, Paco) zawodnikiem Valencii wynosi 16 lat.

Na szczycie rankingu najmłodszych zespołów La Liga znajduje się Atlético Madryt. Kiedy ekipę Los Rojiblancos upuścili ´Kun´ Agüero i David de Gea, zespół Gregorio Manzano, zasilony potężnym zastrzykiem gotówki postanowił uzupełnić lukę po swoich "gwiazdach", jednocześnie odmładzając skład. Kolejnymi drużynami o najmłodszej średniej są Villarreal oraz nie kto inny, jak Barcelona. Ranking zamyka Levante, gdzie średnia wieku oscyluje na poziomie 28 lat.

Jednego można być pewnym - zespół Valencii przeszedł istną metamorfozę. Do zespołu dołączyło wielu młodych graczy, którym jednak na pewno nie brak doświadczenia. Entuzjazm, z jakim podchodzą do pracy, głód gry i osiągania sukcesów z tak wielką drużyną jak Valencia na pewno korzystnie wpłynie na cały zespół.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. wk04.09.2011; 16:16
wkJakiś czas temu czytałem, że Miguel pojechał do Murcii negocjować kontrakt czy coś w tym stylu. Prawda to, czy coś pokręciłem?
2. DavidVilla9504.09.2011; 17:04
DavidVilla95Barcelona? Może Espanyol...