VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Cesar o zwycięstwie w Glasgow

idler, 20.10.2010; 20:02

Portero wraca myślami do wygranej w Szkocji

Ostatnim razem, gdy Cesar Sanchez odwiedził Glasgow uczestniczył w wygranym meczu… i to nie byle jakim, gdyż był to finał Ligi Mistrzów w 2002 roku. Wówczas bramkarz Valencii wznosił puchar LM z zawodnikami Realu Madryt.

Mecz ten Królewscy zagrali przeciwko drużynie Bayer Leverkusen na Hampden Park. Dziś, gdy bramkarz ponownie zawitał do Glasgow i znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Ibrox Park ma czas, aby powspominać swoją ostatnią wizytę. „To miejsce bardzo dobrze mi się kojarzy. Świetnie je wspominam” – mówi Cesar. „Mam nadzieję, że dzisiejszy mecz z Rangersami także będzie takim wspaniałym wspomnieniem. Chcemy osiągnąć pozytywny wynik , aby pokazać , że czynimy postępy w meczach Ligii Mistrzów”.

Portero był pod niesamowitym wrażeniem tak wybuchowej atmosfery, którą poczuł ostatnim razem na Hampden. „Musimy raczej wykorzystać tą presje i zamienić ją na coś pozytywnego, niż dać się przestraszyć i przycisnąć Rangersom.”

„Atmosfera w finale była jedyna w swoim rodzaju. Wszyscy dobrze wiemy, że jest to jedno z tych wyjątkowych miejsc w których można rozegrać mecz.” – mówi przekonany Sanchez. „Nasi koledzy, Pablo Hernandez i Aritz Aduriz odwiedzili ostatnimi czasy Glasgow i grali przeciwko Szkotom [kwalifikacje do EURO 2012 – przy. red]. Powiedzieli nam, że to było fantastyczne. Jest tutaj coś bardzo specyficznego i specjalnego, ale to coś nie koniecznie musi być dla nas negatywne. Musimy narzucić swój styl gry, a ta atmosfera może nam w tym pomóc – narzucić presję na przeciwników.” – ocenia doświadczony portero.

„Lubię myśleć pozytywnie” – mówi bramkarz, na temat obecnej sytuacji w jakiej znajduje się Valencia w fazie grupowej. „Przylecieliśmy tutaj, aby osiągnąć dobry wynik i wypracować sobie sytuacje w grupie najprostszą, jaką tylko będziemy w stanie. Jest to dla nas kolejny wielki mecz i jesteśmy gotowi, aby go zagrać. Musimy jednak być ostrożni. Ta rywalizacja jest jak sprint, jeżeli popełnisz błąd na samym początku, bardzo trudno będzie ci już cokolwiek osiągnąć.

Póki co Glasgow Rangers są niepokonani, a Valencia dopiero zbiera się po ostatniej ligowej porażce 1-2 na Camp Nou. Jednakże Cesar z tej przegraneji wyciąga same pozytywy: „Przez pierwsze 45. minut kontrolowaliśmy grę jak najlepszy klub na świecie. Po prostu zdezorientowaliśmy się w drugiej połowie i to właśnie przyczyniło się do naszej porażki. Wierzę jednak, że ta drużyna zmierza ku dobrej drodze.” – ocenia Sanchez.

Kategoria: Ogólne | UEFA.com skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Maciej20.10.2010; 23:42
MaciejLol ta mina Cesara na zdjęciu.
2. VooDoo20.10.2010; 23:44
VooDoochyba o remisie a nie o zwycięstwie ;)
3. VooDoo20.10.2010; 23:45
VooDooa sory , zobaczyłem tylko tytuł a nie czytałem ;)