VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Sunny szuka sobie nowego zespołu

Dzidek, 16.07.2010; 18:22

Klub naciska na piłkarza

We wtorek w jednym z klubowych biur doszło do spotkania Stephena 'Sunny'ego' Sundaya z Braulio Vázquezem. Sekretarz techniczny zalecił defensywnemu pomocnikowi, by ten postarał się o znalezienie pracodawcy.

Nigeryjczyk z hiszpańskim paszportem przybył do Valencii tuż po MŚ U-20, podczas których wraz z Juanem Matą dotarł do ćwierćfinału turnieju. Rzadko wykorzystywany, powędrował na wypożyczenie do Osasuny, a rok później do Betisu. Porównywany do Claude'a Makélélé, Sunny nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Unai Emery zrezygnował z zabrania 21-latka do Słowenii, zamiast niego w pretemporadzie bierze udział Iván Rubio.

W podobnej sytuacji znaleźli się Ximo Navarro, Jaume, Lombán i Montoro. Ta czwórka należy jednak do klubowych wychowanków, dlatego zanim znajdą miejsce swojego wypożyczenia, zezwolono im na treningi z Mestalletą. Przed Sunnym zamknięto drzwi i dopiero jego czwartkowa rozmowa z Vazquezem zaowocowała zezwoleniem na dołączenie do zespołu rezerw.

Las Provincias sugeruje, że jeśli nie uda się uszczuplić wyjątkowo licznej kadry, Feghouli oraz Alba mogą zostać zarejestrowani jako piłkarze Valencii Mestalla. Krok ten może zostać podjęty również wtedy, gdy sztab techniczny zaplanuje zimowe wzmocnienia, a nie będzie chciał pozbywać się zawodników obecnych w drużynie.

Kategoria: Transfery | Superdeporte | Las Provincias skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. SteveStiffler16.07.2010; 18:30
SteveStifflerNie lepiej zamiast Alby do Mestallety wywalić Alcacera ?
2. El_Duderino16.07.2010; 20:16
El_DuderinoPaco Alacera ? on ma 17 lat , więc nie trzeba go rejestrować, w lidze hiszpańskiej można mieć chyba w składzie na mecz 6 dowolnych graczy w wieku 18 lat i mniej. Nie trzeba ich zgłaszać przed sezonem.Joel tak się dostał do składu na jeden mecz w sezonie, a wątpię żeby Emery go wcześniej zgłaszał w centrali czy gdzie tam .
3. Algir17.07.2010; 05:14
Nie podoba mi się ta decyzja - sztab Vcf pozbywa się kolejnego kopacza, który nie dostał poważnej szansy na pokazanie swoich umiejętności (lub ich braku). Podobna historia była z Miku - obaj zarabiali niewiele więcej od faceta, który kosi trawę na Mestalla, a jednak postanowiono sie ich pozbyć w ramach "odchudzania" kadry.

Z Sunnym od zawsze wiązałem duże nadzieje (tak jak kiedyś z Momo); liczyłem, że kiedyś przebije się do pierwszego składu Vcf.