VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Legenda Valencii o przyszłości klubu

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy klubu, symbol i ikona - Gaizka Mendieta - postanowił w kilku słowach podsumować sytuację Valencii, na dłużej zatrzymując się przy sprawie transferu Davida Villi.

Gaizka Mendieta sam był kiedyś najdrożej sprzedanym piłkarzem Valencii. Dokładnie 17 czerwca 2001 roku Hiszpan przeniósł się do rzymskiego Lazio. Mówiono wtedy, że bez swojego symbolu i kapitana, drużyna nie będzie w stanie grać tak jak kiedyś. Należy dodać, że zanim Mendieta odszedł, Valencia grała 2 razy z rzędu w finale Ligi Mistrzów (oba mecze zakończyły się jednak porażką - przyp. red.).

"Moje odejście z Valencii było korzystne zarówno dla mnie, jak i dla klubu. Llorente sprzedał Villę, bo drużyna potrzebowała pieniędzy, zresztą tak już wielokrotnie było. Teraz stać nas na stworzenie lepszego zespołu niż za czasów Davida. Valencia miała już podobne epizody w swojej historii i zawsze wychodziła na prostą" - powiedział Mendieta

Odnośnie do Roberto Soldado, Gaizka twierdzi że "to bardzo dobrze, że przybywa głodny sukcesów. Jest niezwykle ambitny i na pewno będzie w stanie zastąpić Villę".

Kategoria: Wywiady | Supedeporte skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. Ashkan23.06.2010; 13:07
Widać że wyprzedaż idzie pełną parą ...
Mata już ponoć sprzedany Silva z pozwoleniem na transfer ... nic dobrego to nie wróży , cały czas myślałem że odejdzie tylko jeden z nich .
2. wk23.06.2010; 13:50
wkKlub wydał już oświadczenie, w którym zaprzecza dołączenia Maty do byłego już kolegi z drużyny: Davida Villi.

"Llorente sprzedała Villę"
Do poprawy.
3. wk23.06.2010; 13:51
wkPrzepraszam. Dopiero teraz zauważyłem, że informacja dotycząca Maty została podana na "twitterze".
4. k_tronic23.06.2010; 13:55
fajnie byloby zobaczyc Gaizke na naszej lawce trenerskiej, z jego charyzma Valencia mialby zapewne jakis styl
5. Zakkusu23.06.2010; 14:54
Mendieta to był piłkarz... dobrze gada ;)
6. Mati23.06.2010; 14:54
Moim zdaniem Valencia poradzi sobie bez Villi a nawet Silvy czy Maty! Teraz gdy nie bedzie już kogoś uważanego za niezastąpionego bedzie większa rywalizacja i każdy będzie chicał się pokazać. NIkt nie będzie na straconej pozycji jak to było gdy był sam David w ataku. I może Unai zmieni taktykę bo już nie może grać na samego Ville a wątpie żeby grał tą samą taktyką na wysuniętego Soldado. Nie ujmując mu talentu i możliwości ale myślę ze teraz powróci do Valenci gra na 2 napastników ;)

Będzie dobrze;)
AMUNT VCF!
7. VooDoo23.06.2010; 15:14
VooDoojasne,dzisiaj wydali oświadczenie w którym zaprzeczają a za 2 dni potwierdzą transfer...
Z Villą było tak samo.