VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Mir przed decydującym spotkaniem

Zibi, 20.06.2010; 10:00

Valencianistas walczą o awans

Już dziś o godz. 18:30 prowadzona przez Vicente Mira Valencia Juvenil w rewanżowym pojedynku zmierzy się z Athletic Bilbao. Szkoleniowiec drużyny wierzy, że na Mini Estadi w Paternie jego podopieczni odrobią straty z pierwszego meczu.

W rozgrywanym 13 maja spotkaniu na San Mamés padł wynik 2:1 dla gospodarzy. Bramka niezawodnego Paco Alcácera daje nadzieję, że to właśnie Nietoperze 26 czerwca tego roku zagrają w wielkim finale. Trener młodej ekipy, Vicente Mir, dobrze wie, że Valencia będzie musiała walczyć o przepustkę do finału do samego końca: „Spotkamy się z rywalem, którego już znamy. Przewidujemy, że będzie to trudny mecz, w którym walka o awans toczyć się może nawet do ostatniego gwizdka sędziego. Jeśli zagramy świetnie i dopisze nam szczęście, to będziemy mieli możliwość zrewanżować się Realowi Madryt w finale Copa de Campeones”.

Ponadto pochodzący z Meliany opiekun stwierdził, że zawodnicy muszą skoncentrować się teraz wyłącznie na najbliższej konfrontacji: „Niewątpliwie, ważne jest, aby skupić się na tym decydującym spotkaniu, w którym każdy musi mieć do siebie zaufanie, wierzyć w styl, jaki wypracowaliśmy sobie podczas tego sezonu, ponieważ wszyscy chcemy wykonać zadanie tak, jak potrafimy… liczymy też na odrobinę szczęścia, bo ono zawsze pomaga”.

Vicente Mir chciałby, aby dzisiaj na Mini Estadi w Paternie pojawiła się spora grupa kibiców, wspierających swoich ulubieńców w walce o awans: „To, co zobaczyliśmy na San Mamés sądzę, że jest wyjątkowe dla tej kategorii rozgrywek. 12.000 fanów na stadionie było nadzwyczajnym wydarzeniem… Trudno w jakimkolwiek innym miejscu osiągnąć tak imponujący rezultat, ale mam nadzieję, że w Paternie nie zabraknie ludzi dopingujących naszą drużynę. Zasługuje na to przez wszystko, co już osiągnęła i wysiłek, jaki ofiaruje temu klubowi oraz dlatego, że to oni są przyszłością klubu” – zakończył.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. wk20.06.2010; 22:55
wkI niestety, młodzi Valencianistas przegrali ponownie 2:1...