VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Javier Gómez odpowiada Fernando

Ulesław, 10.06.2010; 11:44

Wojna domowa w Valencii przenosi się do mediów

W odpowiedzi na spotkanie z dziennikarzami Fernando Gómeza, władze Valencii zorganizowały własną konferencję. Wiceprezydent Javier Gómez wystąpił z krytyką byłego dyrektora sportowego, któremu zarzucił bezczelne kłamstwa i brak profesjonalizmu.

Ubolewamy, że zwołaliśmy tę konferencję, ale Fernando Gómez bezczelnie skłamał i podważał profesjonalizm wszystkich pracowników klubu - mówił wiceprezydent do publiczności: dziennikarzy i pracowników Valencii. Wśród nich byli m.in. prezydent Manuel Llorente, trener Unai Emery, koordynator sztabu szkoleniowego Braulio Vázquez oraz doradcy: Javi Garrido, Vicente Gil i Tarsilo Piles.

Poruszony wystąpieniem byłego dyrektora sportowego Javier Gómez wyznał, że Fernando odszedł z powodów ekonomicznych, ale także ze względów zawodowych. Gómez ujawnił, że Fernando już w styczniu polecił zwolnić Unaia Emery'ego po porażce w Pucharze Króla z Deportivo i chciał w czerwcu zatrudnić Miguela Lotinę. Skoro tak, dlaczego cztery miesiące później głosował za pozostawieniem Emery'ego? - pytał Javier Gómez.

Ponadto Gómez wyznał, że Fernando był dyrektorem sportowym, który nie sprawdzał osobiście sprowadzanych do klubu piłkarzy: Nie podróżował, więc nie mógł zobaczyć na żywo Renana Brito, Thiago Carleto, Jeremy'ego Mathieu czy Ricardo Costy, choć lubił sobie przypisywać zasługi za ich pozyskanie. A te zasługi jemu się nie należą - powiedział wiceprezydent.

Gómezowi nie spodobało się również to, że Fernando zwołał swoją konferencję w dniu, w którym pobrał odszkodowanie za rozwiązanie swojej umowy - ponad 200k €. Sam Javier Gómez nie wypowiadał się na temat swojej przyszłości, ale z wcześniejszych wypowiedzi można wnioskować, że dyrektor ekonomiczny gotów jest opuścić klub ze względu na akcję obniżania kosztów administracji, prowadzonej przez Manuela Llorente. Na swoim przedwczesnym odejściu Javier Gómez zarobi ponad 1M €, bowiem tyle gwarantuje mu ważny jeszcze przez trzy lata kontrakt.

Klub nie chce atakować personalnie Fernando Gómeza, ale pracownicy klubu nie mogą nie zareagować na ataki, które na nas spadły - podkreślił powód zwołania konferencji Javier Gómez.

Kategoria: Wywiady | Superdeporte | Las Provincias | Marca skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Vicente7311.06.2010; 00:42
Vicente73Żałosna awantura... Szkoda, że Fernando rozpoczął tę poniżającą wymianę inwektyw, i szkoda, że zarząd klubu podjął tę grę Fernando Gomeza...
2. Zibi11.06.2010; 14:55
nie pozostali mu dluzni, ale chyba nie spodziewales sie, ze beda siedziec z zamknietymi na klodke buziami i przygladac sie jak fernando oczernia ich w mediach?