VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Co oznacza dymisja Gomezów?

Ulesław, 02.06.2010; 23:02

W co gra prezydent Llorente?

Decyzja Llorente zaskoczyła wszystkich. Jeśli szok już minął, warto pomyśleć, czy prezydent Valencii zdecydowałby się dymisjonować swoich kluczowych współpracowników, na progu realizacji nowego, delikatnego projektu sportowego, gdyby w grę wchodziła tylko i wyłącznie ich pensja - nie więcej niż 2M €...

Odpowiedź wydaje się oczywista. Nie sposób także uniknąć wrażenia, że szef kuchni Manuel Llorente szykuje coś wielkiego. I niekoniecznie łatwego do przełknięcia dla wszystkich fanów klubu.

Dymisję Fernando Gómeza można próbować uzasadniać. Dyrektor sportowy w poprzednim sezonie tylko odroczył problem odchudzenia kadry, więc Llorente, miesiąc przed rozpoczęciem okresu transferowego, wymienił człowieka odpowiedzialnego za zakupy. Pole do popisu dostanie nowy menedżer, być może bardziej kompetentny. Ale jak wyjaśnić rozstanie z Javierem Gómezem, nie wie chyba nikt na świecie. To dzięki Gómezowi, przeforsowanemu przez Bancaję dyrektorowi naczelnemu w zarządzie Vicente Soriano, Llorente został prezydentem Valencii CF. To Javier Gómez razem z Manuelem Llorente współpracowali przez długie lata w ostatniej dekadzie poprzedniego wieku. Czy drogi duetu wspólników, którzy stali za sprzedażą Mendiety, Claudio Lopeza i innych gwiazd poprzedniej epoki, rozeszły się tak bardzo? O co naprawdę poszło?

Według szacunków Joaquina Ballesty z Las Provincias, mimo sprzedaży Villi, w budżecie Valencii ciągle brakuje 30M €. Pieniądze są niezbędne, by sfinansować zakup dwóch napastników i piłkarza środka pola - takie są dla Valencii transferowe plany minimum na nadchodzące wakacje. Jeżeli prognozy Ballesty są prawdziwe, wyrok wydaje się oczywisty: z Valencią pożegnają się Silva albo Mata.

Dzisiejsza decyzja Llorente sugeruje, że felietonista Las Provincias może mieć rację. Być może prezydent zmuszony będzie spieniężyć którąś z gwiazd. A może nawet, przyciśnięty przez wierzycieli, obydwie. Właśnie potencjalny sprzeciw wobec takiej decyzji mógł kosztować obydwu Gómezów piastowane stanowiska.

Wydaje się jasne, że błyskawiczna czystka najważniejszych współpracowników Manuela Llorente ma większą głębię. 2M €, jakie mieli zarobić Gómezowie do końca swoich kontraktów, można było zaoszczędzić w mniej spektakularny sposób.

Do niedawna bezwarunkowo aprobowany Manuel Llorente zdążył się już narazić kibicom, przynajmniej tym aktywnym w internecie. Na największym hiszpańskim forum, Foroche, znaleźć można grupę użytkowników, dodających do swych wypowiedzi obrazek widoczny na samej górze. Czterej Jeźdźcy Apokalipsy: Wojna (Soler), Głód (Soriano), Zaraza (Llorente), Śmierć (Bancaja). Na Facebooku kilkaset osób liczy grupa podpisana: Ja też mam stracha, że Manuel Llorente mnie sprzeda. Jeszcze dzisiaj powstała nowa: Ja też chcę tego, co biorą prezydenci Valencii CF.

Racjonalny do bólu, brutalnie pragmatyczny Manuel Llorente nie mógł z dnia na dzień stracić głowy, ani zacząć kampanię Wielkiego Oszczędzania od wyrzucenia najważniejszych członków swojej świty. Coś musiało pójść bardzo źle. Wyrzucając Gómezów, Llorente załadował do colta dwa naboje. Pozostaje pytanie, czy nie może już zapobiec grze w rosyjską ruletkę. I czy to Bancaja trzyma broń przy jego twarzy...

Kategoria: Komentarze redakcji | własne skomentuj Skomentuj (12)

KOMENTARZE

1. Barsa02.06.2010; 23:11
Barsa"Wydaje się jasne, że błyskawiczna czystka największych współpracowników Manuela Llorente ma większą głębię."

Błąd, raczej powinno być "najbliższych", bo chyba więksi-wyżsi od Lorente nie są, współpracownicy to nie spółka akcyjna, gdzie najwięcej udziałów mieli Gomezowie ;)
2. El_Duderino02.06.2010; 23:12
El_DuderinoCóż , albo chcemy mieć klub z gwiazdami i wielkimi długami , albo pozbywamy się długów i budujemy drużynę na przyszłą dekadę.
W pierwszej opcji tylko pogłębimy długi a i tak nie dogonimy Realu czy Barcy.
Druga opcja to wielkie ryzyko przyszłego błądzenia w środku tabeli ....
3. Ulesław02.06.2010; 23:13
UlesławPoprawione, ale w inny sposób, niż sugerowałeś :P
4. El_Duderino02.06.2010; 23:19
El_DuderinoWiesz, skoro już usuwasz wielki cenzorze wszystkie off topics to i swój usuń i ten pierwszy , też nic nie wnoszą do tematu.
5. Barsa02.06.2010; 23:21
BarsaTeż racja... skoro ich zwalnia to za bliscy mu nie byli.

Co do komentarza el_D(nie bocz się tylko za skrót), nie sądzę, że VCF grozi bycie średniakiem w lidze. Za duża firma, przyciągająca "dobre nazwiska", o sporych możliwościach marketingowych, dobra kadra, której przecież nie sprzedadzą w całości... ale też zależy co rozumiemy przez "srodek tabeli" ;)

Inna sprawa, że trzeba zbić poziom zadłużenia, mimo wszystko klub to firma, tu nie da rady rządzić jak politycy rządzą Polską, czyli na "wieczny kredyt"... trzeba "ciachać", sprzedać "aktywa" - piłkarzy, ziemie, zmneijszyć wydatki itd. Trochę pochowy okres "wybrała" sobie VCF na kryzys, zważywszy na sytuacje w Hiszpanii, jak i na świecie... Najgorsze jednak byłoby bankructwo.
6. Ulesław02.06.2010; 23:22
UlesławWnoszą, bo dotyczą błędu popełnionego w komentowanym tekście. Natomiast Twoje sprowadzają się do idiotycznych frustracji, nie bardzo wiadomo czym wywołanych.
7. El_Duderino02.06.2010; 23:24
El_DuderinoWybacz Wielki Cenzorze.
Tyś jest Mózgiem Globu.
Może do rejestracji dodajmy dyktando.Bedziem okej.
8. Ulesław02.06.2010; 23:26
UlesławJeśli napiszesz specjalny skrypt, to z miejsca zrobimy Cię Wielkim Informatykiem.
9. los ches03.06.2010; 09:59
los chesTeraz to juz mozna do reszty zglupiec. Zwalnia tych ktorzy razem z nim mieli ratowac klub,bezsensu. Jeszcze wyjdzie jakas afera ,wieksza niz za czasów Solera.
10. Zibi03.06.2010; 10:54
ochlodzenie stosunkow miedzy nimi widoczne bylo juz od jakiegos czasu, ale przyznam, ze tego akurat sie nie spodziewalem.

fernando odpowiada za kilka totalnych niewypalow transferowych z carleto na czele, wiec decyzja o jego zwolnieniu moze byc po czesci zrozumiala i uzasadniona. osobiscie zaluje, ze nie posluchal emery'ego i zamiast diego alvesa, ktory byl dla unaia kandydatem nr 1 do obsady naszej bramki, sprowadzil na mestalla tego pionka renana.

inaczej sytuacja wyglada z javierem gomezem. na razie pozostaje jedynie czekac na wyjasnienia, bo z pierwszych wypowiedzi, a raczej jednozdaniowych odpowiedzi, wynika niewiele, a w to, ze czynnikiem decydujacym okazaly sie znow aspekty ekonomiczne malo kto uwierzy.
11. benji03.06.2010; 13:08
benjiHa!
Mój ulubiony użytkownik el_Dude znów w akcji... szczerze przyznam, że brakowało mi ciebie.
Nie ma to jak odrobina humoru, przy tak niepokojących wieściach.
Jak Stańczyk za Jagiellonów, Palikot za Platformy tak i my mamy tu swojego błazna;D
12. Popo12v03.06.2010; 14:36
Popo12vOj benji... nie porownuj stanczyka do el_d... i palikota, bo ten byl blaznem tylko z nazwy, byl on praktycznie doradca krola (bedac bardzo inteligentnym, madrym, blyskotliwym czlowiekiem, choc nie mowie, ze forumowy El_d nie ma ktorejs z tych cech :D)
A jesli chodzi o Gomezow... ja ich nigdy nie lubilem... ale czy na ich miejsce przyjdzie ktos lepszy? mam co do tego duze watpliwosci i nie wroze dobrze przyszlorocznej Valencii...
A jesli chodzi o nasze ostatnie transfery i transfery potencjalne-spuszcze na to dluuuga, czarna zaslone milczenia.......