VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zimowe uszczuplenie kadry?

Ulesław, 23.12.2009; 23:06

Jeśli wpłyną oferty, kilku piłkarzy może odejść

Wysoki kontrakt, który nie odzwierciedla faktycznej roli w drużynie - tak można scharakteryzować przynajmniej szóstkę piłkarzy Valencii. W opustoszałej kasie nie ma pieniędzy na niepotrzebne kontrakty, dlatego jeszcze w zimie kadra Valencii może zostać uszczuplona. Szykują się poważne przetasowania?

Po przybyciu Chori'ego Domingueza, klub chciałby sprzedać Zigicia. Serb zwykle znajduje się wśród powołanych na mecze, ale nie bardzo pasuje do systemu preferowanego przez Unaia Emery'ego. Przybycie nowego napastnika jeszcze bardziej komplikuje jego sytuację. Decydująca będzie jednak postawa samego Zigicia - już w lecie mógł opuścić Valencię, gdy Rubin Kazań oferował 7M €, ale Serb wolał pozostać.

O swojej przyszłości zadecyduje także Manuel Fernandes. Portugalczyk chce jechać na przyszłoroczny Mundial, ale bez regularnych występów nie otrzyma miejsca w kadrze Carlosa Queiroza. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie do Evertonu. Tym samym Fernandes mógłby podzielić los Hugo Viany, który na wypożyczeniu w Bradze odbudował formę i obecnie może być pewny wyjazdu do RPA.

Nie ma zbyt wielkiej nadziei na zainteresowanie kogoś zakupem Vicente, Baraji albo Del Horno, z których Emery nie może bądź nie chce korzystać prawie nigdy. O wiele większe szanse na zmianę klubu ma Miku - zainteresowanie wyraża Malaga, ale nie chce zapłacić 400k € - a na tyle Valencia wycenia wenezuelskiego napastnika. Być może Miku zostanie użyty w ramach wiązanej transakcji - Jesus Gamez, prawy defensor Malagi, mógłby wzmocnić prawą obronę przed planowanym odejściem Miguela. Klauzula odejścia 24-latka wynosi 6M €.

Na wypożyczenie mógłby trafić Jordi Alba, ale Emery nie chce pozbawiać się alternatywy. Uważa, że młody skrzydłowy może się rozwijać trenując z zespołem i cierpliwie czekając na swoją szansę. Takiej szansy może zabraknąć dla Michela - piłkarz Mestallety chyba na dobre stracił kontakt z pierwszym składem, dlatego Valencia rozważa wypożyczenie. W grę wchodzi drugoligowe Levante.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. los ches23.12.2009; 23:15
los chesCiekawe ile z tego wyjdzie, Zigić wydaje się byc pewniakiem do odejścia. Ci młodsi to na wypożyczenie to jest normalne,jak jeszcze mają coś pokazac to muszą grac,bo tak na pewno nie beda się rozwijac... ale co się stanie z ławką rezerwowych?? Nie będzie jej.
2. zając43524.12.2009; 10:39
zając435Zigicia jak najszybciej sprzedać, Michela wypożyczyć, a reszta zostaje - realny scenariusz.
3. Priam24.12.2009; 14:50
PriamScolari nie jest trenerem kadry Portugalii tylko Carlos Queiróz. :)