VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Reprezentant Albicelestes szczęśliwy w klubie ze stolicy Turii

Argentyńczyk, tak jak jego partnerzy z zespołu, bardzo cieszy się z rezultatów osiąganych w ostatnim okresie i pragnie dołożyć do tej puli kolejne zwycięstwa. Banega przyznaje, że koncentruje się teraz wyłącznie na najbliższym spotkaniu z Realem Madryt, które jego zdaniem będzie niezwykle istotne.

Wykorzystać moment

„Wszystko minęło bardzo szybko. Zawsze mówiłem, że rozpoczynam nowy rozdział i prawdą jest, że przeżywam w chwili obecnej piękne chwile i zamierzam z nich skorzystać. Jesteśmy bardzo dobrą drużyną, znajdujemy się na trzecim miejscu i obyśmy wszyscy rozjechali się na Boże Narodzenie we wspaniałych nastrojach, a sytuacja w tabeli przedstawiała się podobnie albo nawet lepiej. Gdy tylko wrócimy z przerwy świątecznej, z takim samym nastawieniem zabierzemy się do pracy, gdyż każdemu z nas zależy na tym, żeby Valencia znajdowała się na szczycie. Jeśli chodzi o reprezentację narodową, jestem bardzo zadowolony z powołania, jakie otrzymałem, ponieważ stanowi ono dla mnie swego rodzaju nagrodę za ostatnie występy, pragnę podziękować również kolegom za zaufanie i mam nadzieję, że pomogę całemu zespołowi. Wiele spraw się zmieniło. Czuję się wyśmienicie i korzystam z tych chwil. Rok 2009 był niesamowity, przeniosłem się tutaj z Atlético Madryt, gdzie nie zaliczyłem wielu występów, stałem się podstawowym zawodnikiem”.

Ulubiona pozycja

„Grunt, że zespół prezentuje się świetnie i gdziekolwiek wystąpię zawsze będę próbował dać z siebie wszystko. Mogę zagrać jako typowy środkowy pomocnik, ale nie mam również problemów z grą na pozycji mediapunta. Míster może na mnie liczyć na każdej pozycji, na jakiej zdecyduje się mnie ustawić”.

Zachować szanse na mistrzostwo

„Mamy możliwości. Jesteśmy silnym zespołem i jeśli utrzymamy taki poziom, możemy osiągnąć coś naprawdę ważnego”.

Starcie z Realem Madryt

„Myślimy tylko o grze, o spotkaniu, które mamy przed sobą i które rozegramy na własnym stadionie. Będziemy mieli wsparcie naszych ludzi, kibiców, co niewątpliwie jest ważne przed spotkaniami z tak wielką drużyną”.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Villa5412.12.2009; 10:22
Villa54Być może 3 miejsce w la liga i zwycięstwo w lidze europejskiej
2. bialy_wilk12.12.2009; 19:49
dlaczego 3
moim zdaniem mamy takie same szanse na mistrzostwo jak Barca czy Real choc dzisiejszy mecz duzo wyjasni