VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Banega:"Marzę o grze dla Argentyny"

Nevan, 12.11.2009; 20:31

"Cały zespół funkcjonuje prawidłowo"

Ever Banega, reżyser i jedna z czołowych postaci w Valencii ostatnimi czasy, przyznał, że jego największym marzeniem jest występ w barwach reprezentacji Argentyny. Zawodnik zdaje sobie jednak sprawę, że aby to osiągnąć, musi mocno pracować, żeby przekonać do siebie szkoleniowca Argentyny - Diego Maradonę.

"Są to świetne drużyny, z wielkimi gwiazdami, które dadzą piękny spektakl". Takimi słowami Ever Banega zareklamował sobotni mecz pomiędzy Argentyną a Hiszpanią. Argentyńczyk nie ukrywał, że chciałby kiedyś zagrać w barwach swojej reprezentacji.

"Nadal muszę ciężko pracować, żeby trener zauważył moje możliwości, i być może wkrótce dostanę swoją szansę. Naprawdę o tym marzę".

Odnośnie swojego ustawienia na boisku, Ever powiedział: "Trener wystawia mnie na środku boiska, bo wie, czego może ode mnie oczekiwać. Ważne jest, żebym dostosował się do gry drużyny. W zależności od tego, jaki jest rezultat, albo gram bardziej z przodu, albo wręcz przeciwnie - cofam się i pomagam kolegom w defensywie. Ja jestem piłkarzem o profilu bardziej ofensywnym, ale jeżeli mister każe mi grać defensywnie, to nie ma żadnego problemu".

Banega pochwalił też swojego partnera z linii pomocy- Davida Albeldę: "David jest idealnym przykładem środkowego pomocnika. Potrafi przerwać atak przeciwnika, a potem jednym celnym podaniem rozpocząć nasz kontratak. Potrafi wziąć na siebie rytm gry".

Piłkarz ocenił też możliwości i cele na ten sezon: "Najważniejsze to utrzymać się w pierwszej czwórce. Jeśli to osiągniemy, to w przyszłym sezonie zagramy w Lidze Mistrzów, co jest naszym głównym celem. Nie możemy zapominać, że Villarreal i Atletico, mimo że straciły dużo punktów, to mogą przeszkodzić faworytom, dlatego musimy wygrywać wszystkie mecze. Jesteśmy w stanie".

Na koniec Éver Banega oznajmił, że ma drobny uraz, ale wszystko wskazuje na to, że zagra z Osasuną.

Kategoria: Wywiady | Super Deporte skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. Cezzi12.11.2009; 21:52
CezziOj, Nev, Nev- kolejna literówka, chłopie. :) "Banegra"? :P
2. Nevan12.11.2009; 22:13
NevanZdarza się najlepszym... ;)
3. zając43512.11.2009; 22:19
zając435Jak Maradona powołał na mecze kwalifikacyjne jakiegoś Bollatiego to jaki problem powołać dużo lepszego Evera?
4. Valencianista12.11.2009; 22:49
Nevan jeszcze to:

"cofam się i pomagam kolegą w defensywie"
*kolegom ;)
5. Kanius13.11.2009; 13:20
KaniusPracuj Ever, a może i Maradona i ciebie dostrzeże, bo taki Veron to chyba po MŚ zakończy karierę, a ktoś musi go zastąpić.
6. pedro113.11.2009; 13:51
Veron to juz za Bielsy ledwo co biegal, co dopiero teraz. Maradone trudno zrozumiec, ale jesli teraz nie powolal Banegi jego szanse na najbl.MS sa znikome. Z drugiej strony Argentyna nie ma obecnie wybitnych pilkarzy na tej pozycji, skoro Maradona odkurzyl Verona.
7. Sygic14.11.2009; 11:21
SygicTylko Veron chyba bardziej jako defensywny pomocnik grał, a niekoniecznie jako reżyser gry.