VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Odejście Morientesa, Angulo i Morettiego balsamem dla klubu

Podczas zgromadzenia planowanego na 14 listopada, rada administracyjna Valencii zaprezentuje bieżące wyniki finansowe. Wśród wieści dotyczących ciągle słabej kondycji ekonomicznej znajduje się pozytywna informacja – dzięki zredukowaniu ilości zatrudnionych piłkarzy, w budżecie zachowano aż 6 milionów €.

Największą różnicę przyniosło pożegnanie Fernando Morientesa – ok. 3,5 miliona €, mniej zyskano na odejściu Angulo – w przybliżeniu 2 miliony €, kolejne 1,5 miliona € zostało w kasie wskutek transferu Morettiego. Wiele dały również przenosiny Viany, Torresa, Renana, Carleto czy Edu.

Niestety, w tym miejscu kończą się pozytywy. Pomimo przykręcenia pieniężnego kurka, prognozy mówią o przypływie gotówki w wysokości zaledwie 98 milionów €. Zaledwie, bowiem w tym samym czasie miało ubyć 135 milionów €, przez co klub kolejny sezon skończy na minusie.

W rachunkach przedstawionych akcjonariuszom będzie widniał debet w wysokości 530 milionów €. W kwocie tej zawiera się ponad 100 milionów € należnych Valencii od dłużników, w tym 76 milionów € od przedsiębiorstwa Urbanas de Levante, należącego do Juana Solera, za wykupienie parceli Estadio Mestalla. Szerzej o sprawie parceli pisaliśmy w marcu - news.

Debet i niemożność sprzedaży terenów obecnego stadionu Nietoperzy są jednymi z głównych powodów, dla których Valencia w bieżącym bilansie ostatniego sezonu zamiast zyskać 140 milionów €, straci 60 milionów €. Ubytek ten jest niższy ze względu na przejście Albiola do Madrytu za 15 milionów €. Kolejną unoszącą się w powietrzu prognozą jest pozbycie się wartych 44 milionów € aktywów, prawdopodobnie piłkarzy.

Valencia planuje w budżecie na obecny sezon zysk w wysokości 6,6 miliona € z tytułu udziału w Lidze Europy, jak i sprzedaży biletów. Szkopuł w tym, że nagrody za przechodzenie do kolejnych faz rozgrywek nie wiążą się z wielkimi sumami. Poniżej przedstawiamy porównanie wypłat UEFA (w euro) za udział w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Etap rozgrywek Liga Mistrzów Liga Europy
Awans do fazy grupowej 7,1 mln 0,9 mln
Zwycięstwo w fazie grupowej 0,8 mln 0,12 mln
Remis w fazie grupowej 0,4 mln 0,06 mln
Awans do 1/16 finału - 0,18 mln
Awans do 1/8 finału 3 mln 0,27 mln
Awans do 1/4 finału 3,3 mln 0,36 mln
Awans do 1/2 finału 4 mln 0,63 mln
Finalista 5,5 mln 2 mln
Triumfator 9 mln 3 mln
         <pre><code>         <br /><br /></p> <p>
        Należy dodać, że cena za prawa do transmisji telewizyjnych wzrosła aż o 11 milionów €.
       </p>

Kategoria: Ogólne | Las Provincias | Sport.pl skomentuj Skomentuj (12)

KOMENTARZE

1. Lolek01.11.2009; 00:59
LolekCiężko będzie, ciężko... Wprawdzie zrzuciliśmy trochę balastu, ale okręt nadal jest przeciążony i nadal tonie. Musimy pozbyć się niepotrzebnych piłkarzy, możemy zgodzić się na sprzedaż Villi. Silva zostać musi, zobaczymy co będzie z Matą. Jak kiedyś pisałem- żadnych super-promocji czy też wyprzedaży, jeżeli mamy się pozbywać najlepszych piłkarzy to tylko i wyłącznie pojedynczo.
2. Zakkusu01.11.2009; 08:49
Pieniądze za Lige Europy są śmieszne..nic dziwnego, że większość sobie je olewa.

Marzy mi się, żeby Valencie wykupił wkońcu jakiś porządny inwestor i wrócilibyśmy na szczyt jak było dawniej (nadal bolą mnie dwa finały LM w tym drugi częściowo oszukany). Nasze gwiazdy niech zostaną chociaż jeszcze dwa sezony, bo naprawde stać nas na dużo.
3. goly01.11.2009; 09:32
A co z pieniędzmi za prawa do transmisji co wykupiła jedna ze stacji ? wliczone jest to tutaj ?

Jeśli nic dobrego się nie wydarzy to rzeczywiście pożegnamy jedną z naszych gwiazd. Villa? Silva? a może Mata ?. W letnim okienku bez namysłu sprzedałbym z tej trójki Ville, ale teraz głęboko bym to przemyślał.


4. Mcsente01.11.2009; 10:17
McsenteViana strzelił kolejnego gola. Tym razem Benfice. Dla mnie jest to kluczowa a zarazem najbardziej nieobliczalna postać tegoż tu sezonu ligi portugalskiej. Po sezonie musi wrócić, innej opcji nie widzę - takiego zawodnika nam brakuje.

Co do newsa, niestety też bym pożegnał Ville. Z tej trójki/czwórki gra najpewniej - ale też jest to jedyna okazja by dostać dobre pieniądze. A za rok tak wielkiej kwoty nie otrzymamy, szkoda że tak los się potoczył. Najgorsze jest to, że jeśli David odejdzie nasza siła ataku spadnie diametralnie. A o następcę będzie bardzo trudno.
5. billie_01.11.2009; 10:28
No co wy? A ja jeśli miałbym wybierać, pozbyłbym się Maty. Jeżeli Villa odejdzie a w jego miejsce nie przyjdzie nowy napastnik to będzie czarna rozpacz.

Statystyki, statystyki. Faktycznie, różnice w wypłacanych pieniądzach są ogromne, z drugiej strony, gdyby tak wygrać tą Ligę Europejską to sumka i tak byłaby fajna. :-) Poza tym, prestiż, prestiż i jeszcze raz prestiż. Zapisać się na kartach historii futbolu jako pierwsza drużyna która wygrała te rozgrywki!

Amunt Valencia! Dzisiaj na Malagę po zwycięstwo! Chcemy oglądać Valencię z charakterem, nie taką jak w meczu z Getafe powiedzmy. Liczę na zwycięstwo, cenne trzy punkty i Joaquina w pierwszym składzie. :-)

Pozdrawiam.
6. zając43501.11.2009; 10:41
zając435Wychodzi na to, że lepszy Hugo Viana niż nasz Albelda.
7. Algir01.11.2009; 10:48
Mcsente, Viana to piłkarz pod względem charakteru i przebiegu kariery podobny do Qaresmy - obaj świetnie radzą sobie w Portugalii, natomiast po przejściu do innego klubu (poza ojczyzną) nie mogą się odnaleźć.
Oczywiście po powrocie do Vcf powinien dostać ostatnią szansę ale nie podziewałbym się cudów (mimo tego, że kiedyś sir Bobby wróżył mu wielką karierę).

Chociaż, biorąc pod uwagę powyższy news i plotki transferowe, może się okazać, że Hugo w następnym sezonie będzie niezbędny...
8. umbrella01.11.2009; 11:04
umbrellaJaki jest najbardziej optymistyczny termin oddania nowego stadionu?
9. Barsa01.11.2009; 15:24
BarsaTak z ciekawosci... ile zarabiaja Villa, Silva i Mata?
10. Brozinho01.11.2009; 15:54
podbijam pytanie. i dodam coś od siebie - prosił bym o linka do dzisiejszego meczu w przyzwoitej jakości najlepiej po angielsku.
11. mlody01.11.2009; 19:46
mlodyBarsa

Mniej niż Messi,Ibra, Iniesta, Xavi itd.
12. Jacek02.11.2009; 20:35
Jacek@Lolek
Rzeczywiście statek wciąż tonie...Villa-no zastanawiam się,czy jest warty sprzedaży...ale Mata to przyszłość naszego klubu(to samo Silva,ale wydaje mi się,że o tym nie muszę nikomu przypominać). Hmmm...