VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nadzieja klubu ze stolicy Turii oraz hiszpańskiej piłki, Aarón Ñíguez, z Glasgow Rangers trafi na wypożyczenie do Celty Vigo. Powodem takiej decyzji jest zbyt mała liczba występów 20-latka w ekipie The Gers.

Dotychczas utalentowanemu napastnikowi nie przeszkadzały ograniczone szanse gry dla Mistrzów Szkocji, ale tym razem klub zdecydował się znaleźć wyjście z trudnego położenia Hiszpana.

Aarón dla drużyny z Ibrox Park rozegrał zaledwie pięć meczów, podczas których udało mu się strzelić dwa gole (obie bramki padły w Pucharze Szkocji). Właśnie te statystyki miały największy wpływ na postanowienie Valencii CF o przekazaniu młodego piłkarza w ręce szkoleniowców Celty Vigo, gdzie okazji do zaprezentowania swoich umiejętności brakować naszemu canterano nie powinno.

W Glasgow zawodnik otrzymał już bardzo dobre referencje na temat zespołu z Vigo od swego partnera z drużyny, Nacho Novo, mieszkańca Galicji, bardzo polecającego Celtę ze względu na możliwość regularnych występów, a także jako doskonałe miejsce nabywania doświadczenia w piłkarskiej karierze.

Mimo niewielkiej liczby gier, Aarón wciąż robi spore postępy. Jako uczestnik Igrzysk Śródziemnomorskich wraz z reprezentacją Hiszpanii oraz dwójką innych Valencianistas, Jordim Albą i Lillo sięgnął po złoty medal. W dodatku już niedługo zastąpi w eliminacyjnych spotkaniach kadry narodowej Reprezentacji Hiszpanii do lat 21 pod kierunkiem Juana Ramóna Lópeza Caro kontuzjowanego Jordiego Albę.

Kategoria: Ogólne | ElValencianista.com skomentuj Skomentuj (6)

KOMENTARZE

1. Mcsente01.09.2009; 08:43
McsenteBardzo dobra wiadomość. Aaron może wkrótce stanowić o sile Valencii, a na wyspach raczej doświadczenia nie zbierał. Pięć meczów i dwie bramki przemawiają tylko i wyłącznie za wielkim talentem. Oby w Vigo grał regularnie. Życzę mu powodzenia.
2. goly01.09.2009; 09:55
A czy przypadkiem Silva nie był wypożyczony do Celty? Po cicho liczę, że Aaron Silvy.
3. goly01.09.2009; 09:55
* że Aaron pójdzie śladem Silvy
4. Mcsente01.09.2009; 10:19
McsenteTak Silva grał w CV i jak to się wszystko skończyło sami wiemy najlepiej.
5. El Moro01.09.2009; 14:12
El MoroA dla mnie Niguez jest strasznie overrated.
Chłopak ma już 20 lat od kilku lat się nigdzie nie może przebić, a wszyscy wciąż widzą w nim zbawcę.

Za dużo FMa
6. pedro101.09.2009; 14:50
Aaron zebrał b.bogate doświadczenia - zasmakował w produktach lokalnych browarów.
Dziwię się, że chce wracać do Hiszpanii.

Wyczytałem w hiszpańskich mediach, że Celta zachowała prawo do zakupu Aarona po wypożyczeniu (o ile dobrze zrozumiałem). Szczegółów brak. Byłby to szczyt głupoty ze strony VCF.