VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Choć do zamknięcia okna transferowego pozostał niecały tydzień, w dalszym ciągu nie wyjaśniła się sytuacja Miguela Ángela Angulo oraz Nacho Gonzáleza. Zawodnicy, dla których Unai Emery nie widzi miejsca w składzie, nie doszli do porozumienia z zarządem w sprawie ewentualnej zmiany przynależności klubowej, co nieco komplikuje plany Unaia Emery’ego odnośnie skompletowania kadry.

Kierownictwo klubu stoi przed ciężkim zadaniem rozwiązania trudnej sytuacji obu zawodników. Decyzja o ewentualnej przyszłości Angulo i Gonzáleza musi zapaść najpóźniej do poniedziałku, gdyż właśnie tego dnia o godzinie 24.00 oficjalnie zamknięte zostanie okno transferowe. Niestety, w chwili obecnej nic nie wskazuje na to, by strony doszło do kompromisu. O ile sytuacja Nacho Gonzáleza zdaje się być jeszcze do rozwiązania, gdyż w grę wchodzi wypożyczenie Urugwajczyka do jednej z drużyn hiszpańskich, o tyle Angulo nie chce zgodzić się na propozycję zarządu. Fernando Gómez zaproponował doświadczonemu pomocnikowi rozwiązanie kontraktu i wypłacenie zaległej pensji w wysokości 2,5 miliona euro do grudnia 2011, jednak Angulo nalega, aby pieniądze wpłynęły na jego konto rok wcześniej, tj. w grudniu 2010.

Uregulowanie kwestii Angulo i Gonzáleza jest częścią planu uszczuplenia kadry, która w chwili obecnej liczy 27 zawodników, czyli o 2 za dużo niż w pierwotnych planach Emery’ego.

Kategoria: Transfery | Super Deporte | własne skomentuj Skomentuj (10)

KOMENTARZE

1. benji24.08.2009; 15:58
benjiPo akcjach tego typu stwierdzam, że Valencia jest klubem, w którym zupełnie nie szanuje się zawodników. Angulo od zawsze był jednym z najbardziej oddanych klubowi piłkarzy a teraz traktuje się go jak zbędny balast. Nie rozumiem argumentu uszczuplenia kadry w momencie, gdy daje się szansę zupełnie nieopierzonemu Albie, na pozycji, gdzie konkurencja w zespole jest największa a gry odmawia się zawodnikowi, który może występować niemal na każdym miejscu na boisku. Umiejętności Angulo nie ma może super-wybitnych ale zawsze cechowała go niezmożona waleczność i uważam, że wśród wybrańców Emerego trudno znaleźć drugiego tego typu piłkarza.
Poza tym zdaje się, że jest to już ostatni rok kontraktu Miguela na Mestalla i powinno się dać mu możliwość godnego zakończenia przygody z VCF. Uważam, że klub jest mu to winny za wszystko, co dla niego zrobił.
2. KilyVCF24.08.2009; 17:38
KilyVCFWłaśnie Valencia jest klubem który szanuje weteranów (zwłaszcza swoich zasłużonych) jak żaden inny w Europie... przez wzgląd na nich nawet traci sportowo.. Baraja, Albelda, Marchena to i tak już za dużo, żeby jeszcze Angulo który jest zupełnie bezużyteczny i nie może drużynie nic zaoferować.. Słyszałem o zainteresowaniu PSG jego osobą, dobrze by było... Zarząd i tak idzie mu na rękę i chce mu wypłacić 'za nic' 2,5 bańki to ten chce.. szybciej.. Za to pewnie przesiedzi cały sezon na ławie, chociaż powinien grać w rezerwach bo nic nie wniesie na boisko.. szkoda dla wszystkich, kiedyś był ważnym graczem ale nie takie gwiazdy schodzą do niższej ligi szukać formy.. (np Tristan..)
3. lisovski24.08.2009; 19:04
lisovskiJestem zdania ze powinien zostac ,siedziec dalej na ławie i zarabiac 2,5 bańki.Albe sprzedac po co nam młody zawodnik.Swoja droga ciekawe jak to załatwił Benitez z Hyypia.
4. cavanagh24.08.2009; 21:04
cavanaghTo co w tym newsie nie było pisane, to klub proponując mu rozwiązanie kontarktu podkresla cały czas szacunek do Angulo, mogli by go sprzedac za marne grosze, albo odsunąc od składu jak to zrobił Koeman swego czasu, ale uczciwie chcą mu oddac pieniadze które by tutaj zarobił, osobieście postawa VCF podoba mi sie.
5. wk24.08.2009; 22:09
wkMożna by było dogadać się co do rozwiązania kontraktu i zorganizować mecz, tak jak było w przypadku np. Bergkampa.
6. Ruutu24.08.2009; 23:45
RuutuCo za bez sens. NIE MOŻNA spuszczać chłopa w imię jakiejś poronionej idei 25 piłkarzy w składzie!!!
Zamiast rzekomej aktywności na rynku transferowym może lepiej zostawić Angulo w składzie, skoro pieniądze wypłacić i tak muszą, to niech przynajmniej uczciwie na nie zapracuje. A decyzja vcf nie ma być do podobania, bo i oni coś angulo zawdzięczają.
7. Ruutu24.08.2009; 23:52
RuutuZgadzam się z opinią Benji'ego a reszta gada głupoty. Marchena słaby fakt Baraja słaby fakt co do opinii na temat Albeldy się nie zgodzę. Skoro facet jest niemal sam w obronie(jakich mamy obrońców wszyscy wiemy) to niedziwne że sobie nie radzi. Co do Bergkampa to z nim nie rozwiązano kontraktu ponieważ on podpisywał roczne.
Angulo wnosi więcej do gry niż połowa składu
8. lisovski25.08.2009; 02:59
lisovskiWnosił z tym się zgodzę ,jednak w ostatnich latach zupełnie go nie widać.Klub tonie w długach więc może zrezygnował by z części uposażenia i spróbował pograć jeszcze gdzieś na dobrym poziomie.Myślę że sytuacja nie wygląda w tak że ktoś w klubie go nie szanuje i spuszcza,trzeba wiedzieć kiedy odejść.
9. chiefer25.08.2009; 16:35
chieferZgadzam się z Ruutu, skoro tak i tak zapłacą mu te 2,5 bańki to jaki jest tu sens w imię "idei 25" go wywalać? Niech siedzi na ławie i gra ogony w LE lub Copa.

Swoją drogą, myślę że klub zachował się jak najbardziej w porządku. To jest wyłącznie zła wola Angulo że nie zgadza się aby mu te 2,5 bańki spłacić w 2 lata. To tak jak by mówił "dawajcie te 2,5 bańki i pocałujcie mnie w dupę". Tak nie zachowuje się wieloletni zawodnik, zwłaszcza iż jest świadomy w jakiej sytuacji finansowej jest klub. Widzę tu wyraźne mieszanie i psucie atmosfery przez "starą gwardię". Albelda i Cani też się stawiali.

Zawodników którzy na koniec chcą ukąsić klub, powinno się traktować bez sentymentów.
10. wk25.08.2009; 16:43
wkRuutu, co do Bergkampa, to podałem jego przykład nie co do rozwiązania kontraktu, ale samego rozegrania specjalnego spotkania ;>

A jeśli chodzi o tą "ideę" 25 piłkarzy, to czy przypadkiem nie tylu zawodników można zgłosić do rozgrywek w BBVA?