VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Były portero Valencii CF podpisał niedawno dokument, który zobowiązał go do zakupu symbolicznego pakietu akcji z nowej emisji. Poza tym wypowiedział się na tematy związane bezpośrednio z drużyną z Estadio Mestalla.

Santi podkreślił, że dla całego zespołu najistotniejszą wiadomością tego lata jest pozostanie Davida Villi, jego zdaniem najważniejszego elementu w układance Unaia Emery’ego.

„Jest graczem, który wnosi do gry bardzo wiele i trudno znaleźć godnego zastępcę dla tak wielkiego zawodnika, dlatego cała ekipa sportowo zyska na jego pozostaniu” – zapewniał.

Następnie odniósł się do najbliższej mu sprawy - obsady bramki - oraz możliwości, jakimi dysponuje obecnie Valencia na tej pozycji. Były reprezentant kraju twierdzi, że szkoleniowiec Los Ches nie będzie miał łatwego wyboru.

„Valencia może liczyć na dwóch bardzo dobrych bramkarzy i uważam, że w takim wypadku ciężko zadecydować trenerowi, który ma regularnie występować, ponieważ oboje bronią pewnie oraz gwarantują dobre zabezpieczenie bramki”.

„Myślę, że pojedynek między nimi o miano bramkarza numer jeden będzie bardzo wyrównany. César imponuje, przewyższa swego partnera doświadczeniem i w wielu podbramkowych sytuacjach może to bardzo pomóc drużynie, nie mówiąc już o dyrygowaniu blokiem defensywy. Zawsze ważne było posiadanie w składzie obytych piłkarzy. Z kolei Moyá może grać na pozycji bramkarza nawet i dziesięć lat, jeśli tylko wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie, rozwinie się i doskonałą formę prezentował będzie cały czas”.

Dla El Dragóna powiększenie kapitału spółki klubu jest niezbędnym projektem, zapewniającym lepszą przyszłość.

„Dotychczas byłem w posiadaniu 4 akcji, a tutaj poniżej podpisałem właśnie zakup kolejnych 40, bo uważam, że jest to niezbędny krok w celu zapewnienia lepszej, spokojnej przyszłości klubowi. To także szansa dla mniejszych akcjonariuszy, by skorzystali ze swego prawa oraz nabywali więcej udziałów. Mniejsi udziałowcy są jeszcze bardziej pożądani, gdyż jeśli zdobędą większą część akcji, staną się ważniejsi, a to powinno zachęcić do zakupu kolejnych pakietów przez obecnie największych”.

Kategoria: Wywiady | Marca skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Fuh13.08.2009; 22:44
FuhPrawdziwa legenda! Swego czasu najlepszy bramkarz na swiecie (: Kto jak kto, ale on po zakonczeniu kariery, powinien kontynuowac prace w Vcf! Mam nadzieje, ze to przyszly nasz trener, AMUNT SANTIAGO!
2. Jarunio13.08.2009; 22:52
JarunioUwielbialem tego gracza. Zdarzaly mu sie bledy jak kazdemu bo niemyli sie tylko ten co nic nie robi, ale ogolna jego postawe mozna ocenic super!
3. m198814.08.2009; 10:57
m1988ja się dziwię tylko dlaczego nie ma go jeszcze w galerii sław VCF.pl
I w tym miejscu składam formalny wniosek o naprawienie tego błędu :)
4. Sygic15.08.2009; 00:50
SygicHmm... Nie jestem pewien czy bramkarz może zostać dobrym trenerem. Oczywiście nie wykluczam tego, ale...