VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Banega chce zostać, Fernandes - odejść

Ulesław, 11.08.2009; 12:34

Do końca okienka transferowego Valencię powinno opuścić 4-5 piłkarzy. Trwają poszukiwania klubu dla Carleto, Angulo, bliski przejścia do Teneriffe, negocjuje rozwiązanie kontraktu z obecnym klubem, Nacho Gonzalez nie przekonał do siebie trenera, Jordi Alba może ogrywać się na wypożyczeniu, a opustoszałą kasę może zasilić sprzedaż kogoś z dwójki Banega - Fernandes. Choć Emery chętniej widziałby w swym składzie Portugalczyka, intencje samego zawodnika są odmienne - Manuel poinformował niedawno swych krewnych, że jeszcze w tym roku wolałby zmienić klub.

Fernandes ciągle boryka się z urazem, którego nabawił się podczas pierwszego meczu presezonu z Den Haag. Choć nie miał wielu okazji do pokazania swej formy, Unai sądzi, że Portugalczyk mógłby być wartościowym elementem kadry. Jego plany zmiany klubu mogą nie wypalić, ponieważ nie pojawiła się jeszcze żadna oferta w wysokości minimum 10 mln euro - za taką kwotę Valencia mogłaby zgodzić się na transfer.

Interesująca oferta przyszła za to za Evera Banegę, który jednakże chciałby pozostać w Valencii. Emery'emu spodobało się zaangażowanie i gra Argentyńczyka, ale ciągle nie zdecydował, czy Ever byłby niezbędny w jego projekcie. Jeśli nie, pogrążony w problemach klub może zgodzić się na transfer młodego pomocnika.

Kadra ma liczyć 23 lub 24 zawodników, ale lista nazwisk nie jest jeszcze zamknięta. Unai jest raczej zadowolony z postawy stoperów - Navarro, Alexisa, Dealberta i Maduro - dlatego zamierza Carlosa Marchenę wykorzystywać w środku pomocy. Oznacza to, że na tę pozycję w Valencii ciągle pozostaje 7 piłkarzy: Albelda, Baraja, Marchena, Nacho, Fernandes, Banega i Michel. Sześciu, nie licząc bliskiego odejścia Nacho. Gdyby pozostał Banega, Michel mógłby grać wysuniętego lub dochodzącego napastnika, być może skazując Zigicia lub Miku na odejście z zespołu.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. Uszy11.08.2009; 13:20
Banege zostawić !!! Ever pokazuje że jest wielkim talentem tylko trzeba pracować nad jego psychiką bo po wyjeździe z Argentyny troche mu "sodówka do głowy uderzyła"
Kiedyś podobnie myślałem o Fernandesie jednak moim zdaniem problem nie leży w jego głowie, dla mnie jest on po prostu słabym zawodnikiem
2. Vicente7311.08.2009; 14:03
Vicente73Skoro Fernandes rozgłosił, że wolałby zmienic klub, to droga wolna! Gwiazdeczko! Nic na razie nie zagrał dla VCF i już mu sie ziemia pali pod stopami??? Oby to nie była prawda, a jedynie dziennikarskie kłamstwa, bo zawiodę się na Portugalczyku, który jest całkiem wartościowym graczem...
3. pawel11.08.2009; 14:21
pawelno to mam rozwiazenie,sprzedac nacho. baraje i albelde to samo,oni tylko ciagna kase i nic nie robia,zaostawic marchena doswiadczonego ,potem banega i fernandes i michel,i pomoc jest jak ta lala
4. Marchena9111.08.2009; 14:22
Marchena91Banega oraz Fernandes gdyby grali na 100% swoich możliwości i nie sprawiali tzw. problemów wychowawczych to mogli by się stać jedną z najlepszych par pomocników w La Liga. Oboje mają wielki potencjał i napewno stać ich na bardzo dobrą grę. Tylko jak uderza sodówka do głowy to tak bywa...

Mam nadzieję, że zawodnicy pójdą po rozum do głowy i zostaną pomóc VCF w przyszłym sezonie.
5. KilyVCF11.08.2009; 16:35
KilyVCFZgadzam się z 'pawłem', żaden z wymienionych nie jest nam niezbędny ...
Marchena się w pomocy przyda, trzeba zresztą kogoś z charakterem kto wstrząśnie czasami zespołem i opieprzy młodych.
Na Banegę jesteśmy chyba skazani, choć go nie znoszę, to jednak jego potencjalne możliwości są baardzo duże (a kwestie wychowawcze- to niech Unai pokaże że ma jaja...) Zostawiłbym go. Trzeba brać pod uwagę że Carlos będzie kosił równo z trawą i łapał kartki seriami :) Manuelowi nie ufam zupełnie, sprzedałbym go teraz lub gdyby się dało drożej to w zimie.
Pozycja Michela jest niepodważalna, Miku to piłkarz 'na sztukę' czyli rezerwowy na parę minut, tacy też są potrzebni, chociaż jego los jest mi obojętny.
Z całej ekipy najbardziej nie wierzę w Alexisa, który nieraz nas pogrzebie tak czuję.. Za to ufam nowemu trio: Francuz-Dealbert-Bruno, wyglądają na solidnych..
6. goly11.08.2009; 16:38
Ta informacja i Fernandesie brzmi trochę śmiesznie biorąc pod uwagę źródło...ponoć zwierzył się rodzinie..mało to wiarygodne.

Jeśli jednak jest to prawda to nie ma co go na siłę trzymać, skoro ma być cieniem na boisku. Niestety obstawiam , że nikt go nie kupi, a już na pewno nie za 10 mln i więcej.

Tymczasem wg superdeporte sprzedaż akcji trwa na dobre, parę osób już zakupiło akcje. Zarząd liczy, że do 21 sierpnia uda się uzbierać z 20 mln Euro.
7. hypo2111.08.2009; 19:19
hypo21fernandes jest slaby. nawet w najlepszej formie nie przekonywal mnie. szkoda, ze nikt go nie zechce. natomiast nie bylem zwolennikiem banegi, a teraz bardzo pozytywnie mnie zaskakuje. mam nadzieje, ze zostanie i dopiero sie rozkreci