sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Ruszył odświeżony serwis Inversiones Dalport

Dzidek/Ulesław, 10.07.2009; 01:05

Wczoraj późnym wieczorem nastąpiła znacząca, ale ukryta aktualizacja strony internetowej Inversiones Dalport SA. Niezależnie od hiszpańskich fanów Valencii i równolegle z nimi, zasypującymi fora internetowe prawdziwą lawiną informacji i spekulacji, odkryliśmy nowe dane w serwisie właścicieli Valencii. Aktualizacja wydaje się efektem niekończących się rozważań na temat natury grupy Inversiones Dalport. Spółka ceniąca dyskrecję podzieliła się ze światem garścią informacji na swój temat, w głównej mierze potwierdzając wcześniejsze ustalenia dziennikarzy. Oto co wyczytać można na stronie http://inversionesdalport.com/main.html:

O nas

INVERSIONES DALPORT, zostało założone w roku 2001, stworzone głównie dla zarządzania i implementacji wielkich aktywów korporacyjnych, pośród największych firm świata, i dlatego też, z powodu poufności i strategii w obszarach: finansowym, politycznym i sądowym, nasza firma realizuje pośrednio lub bezpośrednio albo przez spółkę Joint venture, transakcje między spółkami.

Jesteśmy znani z wykonywania naszych zadań z całkowitą dyskrecją, lecz na najwyższym poziomie, naszym celem jest praca za kulisami, traktując przy tym normalnie wielkie ekonomiczne polityczne i/lub społeczne inwestycje (tak jak w przypadku naszej prezentacji jako jedynej zagranicznej firmy zaakceptowanej przez włoski rząd przy licytacji Alitalia, w zeszłym roku).

Nasza Grupa, posiada istotne sposoby i rozwiązania na najwyższym poziomie światowej finansjery, która pozwala nam na polityczne, a także i ważniejsze (prezydenckie i królewskie) koneksje, w zależności od tego, czego wymaga dana operacja. Możemy dla przykładu wspomnieć, finansowanie kilku firm mających swe korzenie w Dubaju, Katarze, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej.

Udało nam się zamykać rządowe operacje, w krajach rozwiniętych pod względem ekonomicznym, gdzie podpisywaliśmy kontrakty dotyczące infrastruktury, na sumy przekraczające 500 milionów euro i mogące sięgnąć nawet 3 miliardów euro.

Otrzymujemy niezbędne pozwolenia na eksport surowców w krajach rozwijających się, udostępniając instrumenty finansowe i umożliwiając dostęp organizacji międzynarodowych, takich jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, ONZ i Bank Światowy.

Grupa Dalport dysponuje instrumentami finansowymi niezbędnymi dla dostępu do działań finansowych w każdym miejscu na świecie. Aktywa korporacyjne naszej grupy wynoszą ponad 25 miliardów dolarów amerykańskich

Z sekcji Activas, można dowiedzieć się, że aktywa Inversiones Dalport wynoszą 28.500.000.000 USD, a wszystkie transakcje i operacje są udokumentowane w Sekretariacie USA ds. Długu Publicznego i Prywatnego stanu Nevada. Podkreślono ścisły związek z Ford Motor Company i Ford Motor Credit. Kapitał Inversiones Dalport inwestowany był już w wielkich działaniach finansowych, takich jak finansowanie Ford Motor Credit, linii kredytowej Sumimoto Bank Japonii, czy Nakheel, konstruktora projektów The Palm czy The World w Dubaju.

Co ciekawe, odkrycie tych treści nie jest jedynym efektem zmasowanych nocnych przeszukiwań. Hiszpańscy fani doszukali się kolejnych ukrytych serwisów handlowych. Znajdują się one pod tymi adresami:

http://www.inversionesdalport.com/~parke/inicio.php http://www.inversionesdalport.com/~sergio/ http://www.inversionesdalport.com/~alimento/ http://www.inversionesdalport.com/~juegos/

Kategoria: Ogólne | inversionesdalpor.com/internet skomentuj Skomentuj (24)

KOMENTARZE

1. mruwek10.07.2009; 02:19
mruwekTe „ukryte” strony, to niekoniecznie wina firmy. To może być sprawka niechluja — administratora serwera. Źle zaparkowana domena i każde konto użytkownika staje się dostępne (użytkownicy systemów GNU/Linuksowych wiedzą w czym rzecz) wg schematu adres.com/~nazwa_użytkownika.

Sam zresztą w domu korzystam z tego rozszerzenia do testowania własnych projektów (http://localhost/~jacek odpalone w przeglądarce przekierowuje do katalogu „public_html” w moim katalogu domowym).
2. mruwek10.07.2009; 02:29
mruwekZresztą strona ~alimento ma swój normalny adres: http://alimentodeperro.com.ar/
3. Ulesław10.07.2009; 09:53
UlesławA jakie są metody wyszukiwania takich ukrytych podstron? :) Jeśli chowasz coś na vcf.pl, to nie pisz wprost, powiedz tylko czy jest to łatwe do znalezienia ;D

Świetnie, że ID raczyli coś więcej o sobie powiedzieć. Ciekawe, że strona takiego giganta powstaje na naszych oczach (już kolejna, drobna aktualizacja), a w domenach mają takie śmieci. Fuszerka administratorów?

De facto potwierdzili wszystkie doniesienia - o aktywach wynoszących 29 mld dolarów, o związkach z Fordem i operacjach finansowych na Bliskim Wschodzie. Tylko czemu nie chwalili się tym oficjalnie wcześniej? Czy to jakiś coming out z ich strony? Jakim cudem Soriano znalazł tę korporację i namówił do inwestowania w Valencię? Skąd w internecie zarzuty o oszustwa?
Oj, czekam ze zniecierpliwieniem i naiwnymi nadziejami na tę ich konferencję.
4. pedro110.07.2009; 10:00
Wygląda na to, że w porównaniu z Dalport SA działalność Madoffa to niewinne igraszki. Madoff też nie lubił rozgłosu.
Wkrótce transakcja jaką zawarł Soriano ma zostać prześwietlona przez właściwe instytucje: CSD (Consejo Superior de Deportes) oraz Banco de Espana.
5. Fuh10.07.2009; 10:17
FuhTu cos o Dalporcie z Bancaja, moze byc ciekawe ;P klik
6. Lolek10.07.2009; 10:20
LolekTo sie zaczyna dopiero zabawa :) panowie z zarządu kpią sobie z nas wszystkich, ale za to ubaw pierwszorzędny :)
7. kay_8410.07.2009; 10:57
Ja bym się nie martwił tą kwestią strony.
Najwyraźniej ID to firma która zajmuje się wyłącznie na prawdę dużymi operacjami - do takich klientów nie pozyskujesz poprzez ładną stronę internetową. Brak strony oznacza tylko, że firma nie jest nastawiona na klientów, co nie dziwi, bo operuje na zupełnie innym, dużo wyższym poziomie.
Podejrzewam, że tego typu grupy inwestycyjne działają na zasadzie: kto ma wiedzieć, ten wie.
Liczba podmiotów które mogą być zainteresowane współpracą z nimi jest na tyle wąska, że tutaj istotniejsze są kontakty bezpośrednie niż dobry marketing.
Teraz pracują nad stroną, żeby rozwiać obawy w związku z niejako publicznym coming-outem kupując jeden z najsłynniejszych klubów piłkarskich.

Jest tylko jeden haczyk. To nie jest grupa pasjonatów futbolu. To są inwestorzy, którzy jedynym celem działania jest zysk. Jak się to ma do płacenia 500 mln e za grunty warte 200-300 mln e? I jak to się ma do prowadzenia klubu piłkarskiego, który nie jest specjalnie dochodowym przedsięwzięciem?
8. chiefer10.07.2009; 12:15
chieferkay_84 >>> z ust mi to wyjąłeś ;)
Faktycznie, tego typu duży kapitał nie potrzebuje stron www, reklam, logo itp. Jak to mówią "pieniądz lubi ciszę". Zresztą dla kogo to by miało być, skoro pewnie większość udziałowców lub osób zainteresowanych współpracą nie umie nawet kompa dobrze albo i wcale obsługiwać.

Minus jest taki że pieniądz działający w cieniu trudniej prześwietlić, z czym mamy właśnie teraz do czynienia.

Dużo niewiadomych, dużo.

Natomiast 500 milionów ma dotyczyć nie tylko Mestalla ale niby i terenów przy nowym stadionie. Wiadomo że takie miejsce generuje spore zyski
9. Fuh10.07.2009; 12:41
FuhDalport ujawnia swe plany
10. chala1110.07.2009; 13:51
heh :) moim skromnym zdaniem to smierdzi jakas mafia ;D najwazniejsze ze sa pieniadze,nic nie moga VCF zrobic jak cos to zabija jakiegos Soriano i bedzie spokoj....
11. Fuh10.07.2009; 14:34
FuhCzemu ktos usunal to, ze napisalem ze 1 kolejka ligowa z Sevilla, a sami nawet newsa nie dodacie? Moze kogos to interesuje...
12. Sprewell10.07.2009; 14:39
SprewellWażne, żeby to wszystko się uspokoiło jak najszybciej i abyśmy skupili się na wzmocnieniach kadrowych.
btw. już w 1 kolejce gramy z Sevilla
13. Dzidek10.07.2009; 14:40
DzidekFuh, nie wiem kto go usunął, ale z założenia, jeśli kogoś to interesuje, takie informacje pisze się na forum.
14. phoxx10.07.2009; 15:35
A ja wolę żeby pisać tutaj, przecież i tak nie ma zbyt wielu komentarzy.
15. Vicente7310.07.2009; 15:53
Vicente73phoxx - a co tu komentować??? Trzeba czekać na jakieś konkrety, konferencje prasowe, fakty, bo tyle zamieszania i bzdur dawno nie było w klubie...
16. pedro110.07.2009; 16:40
Strona Dalport to w sumie drobnostka, ale pokazuje na jak miałkim gruncie zbudowana jest umowa Soriano z tym widmem.
Moim zdaniem Soriano i Soler wykombinowali Dalporta, żeby ratować swoje pieniądze utopione w Valencii, bez względu na interes klubu, co więcej jego kosztem. Soriano dał się poznać jako wybitny demagog, mitoman i krętacz. Ta historia z nowym "inwestorem" wpisuje się świetnie w jego sposób działania. Myślę, że Soriano sprzedał Valencię Dalportowi za obietnicę wyciągnięcia jego pieniędzy (i Solera). Dalport wyciśnie z VCF ile się da, a ochłapy zostawi dla frajerów.
17. Ulesław10.07.2009; 17:07
UlesławPedro, Twoja teoria jest wstrząsająca, ale dyskretnie pomija fakt niezbyt szczęśliwej kondycji finansowej Valencii. Myślę, że Grupa Utrzymująca Pokój na Świecie - Inversiones Dalport - powinna zdawać sobie z tego sprawę.

Co można wycisnąć z Valencii? Przekraczające pół miliarda euro długi to kiepski generator gotówki.
18. poczwi10.07.2009; 18:46
Ostatnio firma Centrozap chciała wejść do spółki z GKS Katowice.Jednak chciała to zrobić w sposób niedżentelmeński, zakładając spółkę przed podpisaniem umów i stawiając ultimatum klubowi: albo klub upada i my kupujemy klub od syndyka(najprawdopodobniej sama wartosć aktyw byłaby o wiele niższa), albo mamy was w d****(ponoć przy cichej aprobacie śląskiego ZPN).Czujni włodarze GKS nie dali się oszukać i odmówili tej firmie.

Wniosek z tego taki, że gówno wiemy do momentu konferencji.Z drugiej strony GKS to nie Valencia, a regionalna firma z Katowic nie jest ogólnoświatową firmą finansową:P Miejmy nadzieje, że wszystko się wyjaśni.

PS.Gdzie można zakupić koszulki Kappy nowe?
19. pedro110.07.2009; 21:38
Można np.wycisnąć działki za symboliczne 1 euro (w zamian Dalport zobowiązuje się np. do spłaty długu w Bancaja) czy przekazać prawa do eksploatacji nowego stadionu wraz z infrastrukturą handlowo-komercyjną.

Konferencji prasowej nie będzie - goście z Dalportu uznali, że nie jest potrzebna.
20. siarka00710.07.2009; 22:13
siarka007Pedro, to pewne? Jeśli tak, to albo Ci rzekomi inwestorzy to tercet panów 'S' (co na ten moment wydaje się bardziej prawdopodobne), albo ID leci sobie w kulki. Ja nie rozumiem co znaczy stwierdzenie 'konferencja prasowa nie jest potrzebna' w sytuacji, gdy nic o nich nie wiadomo i co ważniejsze- nie wiadomo, czy w ogóle istnieją. Paranoja.
21. pedro110.07.2009; 23:41
Pewne nie jest nic, szczególnie z Dalportem.
Ta dwuwładza w klubie nikomu na dobre nie wyjdzie. Zamiast zajmować się sprawami sportowymi, budowaniem nowej drużyny wszyscy pochłonięci są walką o władzę. Soriano kompletnie zdestabilizował klub.
Ten chaos i niepewność przypomina mi sytuację w polskiej TVP.
22. pedro111.07.2009; 11:28
Wojna na górze rozpętała się na dobre.
Soriano oskarża o szpiegostwo, w poufnych rozmowach Soriano z Bravo (Dalport SA) brał udział Blasco - znany polityk.
Mówi się, że rozmowy z Dalport miały poparcie polityczne Rity Barbery, która nie była zadowolona z układu z Bancają, który mocno ogranicza klub. Sprawa pogmatwana i nie trudno w tym się pogubić.
Jak w filmie sensacyjnym, z ta różnicą, że to nie fikcja.
Liczę na kolejne odcinki serialu sensacyjnego na stronie VCF.
23. kubik11.07.2009; 11:55
Soriano nawet poszedł do sądu.... XD Faktycznie fajnie sie o tym wszystkim czyta. Moze ktos kiedys nakreci jakis fajny filmik z zarzadem Valencii w roli głównej. Mam nawet tytuł. "Zagubiony nietoperz".
24. siarka00711.07.2009; 20:09
siarka007Oj przydałby się newsman, trochę na Vcf.pl ostatnio cicho, coraz mniej newsów... Marzy mi się Pedro jako redaktor, zawsze wie co się dzieje w klubie ;)