sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

53% akcji zebrane...

Ulesław, 27.05.2009; 08:01

Gra o wszystko rozpoczęta. Soriano, Soler i Silla zgromadzili już w swoich rękach większościowy pakiet akcji, dlatego w ich mocy jest już zarówno sprzedać klub, jak i zablokować na zbliżającym się głosowaniu projekt emisji nowych akcji. 37.000 akcji Solera i 10.000 akcji Soriano popiera Silla, który rozporządza około 4.000 akcji - wśród nich, tymi należącymi obecnie do Carlo Cicchelli i José Peris Frígoli. Oznacza to, że nowa grupa trzymająca władzę rozporządzać będzie 53% udziałów.

Zwiększające się ryzyko emisji i akcji znów zbliżyło do siebie Solera i Soriano, których relacje w czasie układają się jak sinusoida w układzie współrzędnych. Orędownikiem nowego porozumienia był Vicente Silla, człowiek związany z rodziną Solerów i jednocześnie zaufany pomocnik Vicente Soriano. To Silla zapoczątkował integrację udziałowców i on ostatecznie postawił kropkę nad i, gromadząc ponad 6% udziałów, potrzebnych dwójce największych akcjonariuszy do pełnej kontroli klubu.

Wszystko zależy teraz od Vicente Soriano, ciągle skupionego na negocjacjach z inwestorami, zainteresowanymi zakupem terenów rozparcelowanego Estadio Mestalla. Jeśli prezydent sprzeda parcele, może przekonać do siebie opornych jeszcze członków Rady i pozbyć się niewygodnej mu pary Gómezów. Równie dobrze może też doprowadzić do sprzedaży klubu, jeśli jakieś przedsiębiorstwo poważnie myśli o przejęciu tonącej w długach Valencii. Co zamierza Soriano, być może wiedzą tylko jego nowi najwięksi współpracownicy - Silla i Soler...

Kategoria: Ogólne | Las Provincias skomentuj Skomentuj (11)

KOMENTARZE

1. pedro127.05.2009; 09:26
Ule, a byłeś tak pewny podniesienia kapitału...
Dla mnie powrót do gry Soriano i w konsekwencji Solera to b.zła wiadomość. To jak wchodzenie do tej samej mętnej wody. Przestałem już ufać Soriano, nie wspominając o Solerze. Poza tym słabnie pozycja Gomezów, szczególnie Fernando Gomeza. F.Gomez jest w tej chwili największym antagonistą Soriano - głosował przeciw jego planom sprzedaży działek.
Jeśli Soriano zacznie rządzić, Gomez wyleci jak z katapulty. Kandydatem Soriano na dyr.sportowego jest... Pitarch (ten co walczył z Benitezem, obecnie w Atletico). Wywalenie F.Gomeza oznaczać będzie także storpedowanie transferów planowanych przez niego: Negredo, Granero, Matieu, Sergio Garcia.
Niedobrze się dzieje.
2. bialy_wilk27.05.2009; 09:52
mam pytanie co do ewentualnej sprzedazy Valencii
kto niby jest zainteresowany kupnem? sa jakies informacje?

3. Ulesław27.05.2009; 11:42
UlesławStawiałem na uczciwość Soriano. Bez jego inicjatywy sam Soler nic by nie zrobił. I to rzeczywiście bardzo źle, że znowu razem będą mieszać.

Powrót do władzy Soriano oznaczać będzie koniec obydwu Gomezów. Pitarch na szczęście ma przedłużyć kontrakt z Atletico, więc choć on nie będzie nas na dno sprowadzał.

Biały Wilku, przecież gdybyśmy wiedzieli, to byśmy o tym napisali ;) Nie gnębimy Was niepewnością z powodu swej sadystycznej natury :]
4. pedro127.05.2009; 12:17
Biały Wilku, pytasz - masz:
negocjacje prowadzone są za pośrednictwem kancelarii adwokackiej Garrigues reprezentującej interesy konsorcjum EC Harris, powiązanego z amerykańską grupą kapitałową BlackRock.
5. pedro127.05.2009; 12:28
Jak już pisałem najbardziej żal byłoby mi Fernando Gomeza - człowieka, który jest doskonałym fachowcem i doskonale zna potrzeby Valencii. Jego sposób myślenia bardzo mi odpowiada. Gwarantowałby ciągłość pewnej filozofii budowy drużyny i stabilność.
6. Lolek27.05.2009; 12:48
LolekZastanawiam się, kto z tego triumwiratu odpadnie pierwszy... Znowu źle zaczyna dziać się w Valencii, a to wszystko spowodowane walką o władzę. Kompletnie bez sensu, zamiast skupić się na klubie ludzie walczą o własne wpływy i interesy. Ale tak niestety jest już od setek lat i nic nie przezwycięży ludzkiej chciwości i żądzy władzy.
7. Ulesław27.05.2009; 12:55
UlesławGdzieś Ty to wyczytał, Pedro?
8. thunder_bird27.05.2009; 13:41
Znowu ten Soler , niech on w końcu zdechnie
9. pedro127.05.2009; 19:12
Ta informacja o inwestorze to oczywiście lipa. Wymyśliłem ją, żeby pokazać jak łatwo manipulować informacjami. Takim manipulatorem, demagogiem i kłamcą jest Soriano.
Jego zagrywka jest nad wyraz czytelna. Roztrąbił informację jakoby miał już kupca na działki za 400 mln euro, zwołał nadzwyczajne posiedzenie rady i dzięki temu przekonał tymczasowo część rady i przede wszystkim skłonił kilku liczących się akcjonariuszy do sprzedaży akcji. W ten sposób został większościowym akcjonariuszem VCF (razem ze swoim poplecznikiem Solerem).
Kolejnym celem jest sparaliżowanie podniesienia kapitału, do czego dążą Gomezowie. Uzasadnienie: jest poważny inwestor, nie ma więc sensu podwyższanie kapitału.
Po tym wszystkim w rozmowie z dziennikarzem Superdeporte Soriano wyraźnie dystansuje się do umowy na sprzedaż działek i twierdzi, że "sprawa może być sfinalizowana do 5 czerwca, jak i do 26 września".
Blaga za blagą, krętactwo goni krętactwo.

10. Ulesław27.05.2009; 20:30
UlesławJeśli nie sprzeda gruntów do głosowania, to nie będzie miał wyjścia i poprze emisje. To jego jedyny ratunek - żaden prezes nie wytrzyma przeciwko zjednoczonym w nienawiści fanom.

Jednak co do krętactwa Soriano, to się zgadzam. Nie bardzo chce mi się już wierzyć, żeby z jego ręki mogło nas spotkać coś dobrego. Również trzymam stronę Gomezów.
11. pedro128.05.2009; 13:13
Spokojna głowa, Soriano już coś wymyśli. Prędzej kaktus wyrośnie mi na dłoni, niż Soriano poprze podwyższenie kapitału.