sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

W ostatnich dniach serwisy internetowe przeżywały fale ataków sieciowych, polegających na dołączaniu do skryptów strony szkodliwego kodu. Niestety, źli ludzie bądź nikczemne roboty sieciowe, które odpowiadają za tego typu działanie, na cel wzięły sobie także nasz absolutnie niewinny serwis, infekując stronę główną. Dzięki dosyć szybkiemu zauważeniu problemu i zgłoszeniu go przez jednego z użytkowników serwisu, byliśmy w stanie szybko usunąć złośliwy fragment kodu.

Obecnie ciągle badamy sposób, w jaki strona została zaatakowana, problem został już też zgłoszony usługodawcy - firmie hostingowej. Niemniej, prosimy wszystkich, którzy odwiedzali naszą witrynę w czasie ostatnich czterech dni, aby dla poczucia całkowitego bezpieczeństwa przeskanowali swoje komputery programami antywirusowymi.

Jednocześnie wszystkim użytkownikom Firefoxa zalecamy korzystanie z wtyczek no-script oraz adblock-plus, które skutecznie ograniczały wspominane zagrożenie. Prosimy także o natychmiastowe zgłaszanie na naszą skrzynkę kontaktową wszelkich podobnych problemów w przyszłości, jeśliby takie w swej jawnej złośliwości miały kiedyś nastąpić.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

KOMENTARZE

1. Bombel25.05.2009; 00:52
Niestety padłem ofiara tego czegoś i to co teraz piszę jest tworzone w trybie awaryjnym. Nie mam jakiś plików systemowych i czeka mnie pewnie reinstalacja systemu. Dzięki...
2. Witold(VCF)25.05.2009; 07:12
Mój antyvirus Nod 32 właśnie od kilku dni wykrywał jakiegoś wirusa na tej stronie i na szczęście blokował mi jego połączenie czy coś,ale zeskanuje komputer dla bezpieczeństwa.
3. mruwek25.05.2009; 11:25
mruwekBombel: Wprawdzie odpisałem już na Twojego mejla, ale zrobię to też tutaj by ograniczyć ewentualną panikę.

Wirus jaki przyszło nam nieszczęśliwie rozsyłać, to trojan, nie powodujący zniszczeń w systemie. Więcej o nim na stronie Symanteka

W związku z tym, niestety, ale musiałeś dostać czymś poważniejszym, co jednak na pewno nie pochodzi od nas.
4. Matej.VCF25.05.2009; 13:58
Matej.VCFMruwek ma rację jeśli chodzi o tego brzdąca. Kaspersky wykrywał go przy uruchomieniu strony głównej VCF.pl ale problemów z nim większych nie było. Ani razu nie spytał co chciałbym z nim zrobić tylko automatycznie go unieszkodliwiał. Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale "Trojan.Downloader" to wg. nazwy moim skromnym zdaniem programik, który trojana miał dopiero pobrać więc był dość sprytny aczkolwiek sam w sobie nieszkodliwy dla sytemu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Pozdrawiam
5. wk25.05.2009; 16:38
wkTrojanów w ostatnim czasie mój antywirus wykrył i usunął ok 20, niewiem czy wszystkie pochodzą z tej strony. Ale najgorsze jest to, że mam wirusa w pamięci operacyjnej i za cholere nie mogę go usunąć.
6. mruwek25.05.2009; 20:24
mruwekTa twoja gromadka to na pewno nie nasze dzieło. My się możemy przyznać do tylko jednego (1) ;)
7. wk25.05.2009; 21:06
wkŁadna mi gromadka. Prawie jak stajnia ;>
8. kamileqq8726.05.2009; 15:16
kamileqq87To na pewno kibice Realu! ;) Mszczą się za ostatni mecz ;)