sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

10 maja podopieczni Óscara Fernándeza spełnili ostatni warunek, jaki gwarantował pobyt w trzeciej klasie rozgrywek Hiszpanii w następnym roku. Druga drużyna Valencii potrzebowała jednego oczka, piłkarze za to wykonali swój obowiązek z nawiązką, przypieczętowując końcowy triumf.

W ubiegłą niedzielę „Nietoperze” pokonali na wyjeździe ekipę Gava 1-0, czym sprawili miłą niespodziankę fanom zespołu. Blanquinegros uplasowali się na 12 pozycji z 48 punktami na koncie, wyprzedzając w 38 kolejce drużyny Benidormu oraz Osasuny B.

Najskuteczniejszym strzelcem z liczbą 11 goli okazał się Míchel. Dalej znajdują się Toledo (8), Olcina i Riau (po 6), Carlos David z Carlesem (4).

Miejsce pierwsze w tabeli zdobył reprezentujący region autonomiczny Valencii, CD Alcoyano (73 punkty), który wyprzedził o zaledwie jeden punkt inny pochodzący z Comunidad Valenciana zespół, Villarreal B. Dalsze dwie kwalifikujące pozycje (play-off) zajęły Katalońskie drużyny, Sant Andreu (62) oraz Sabadell (61).

Z Segunda Divisón B Grupo C żegnają się Alzira (Comunidad Valenciana), Eivissa (Islas Baleares), Santa Eulalia (Islas Baleares), Atlético Baleares (Islas Baleares).

Prezydent Valencii CF z tej okazji wydal ucztę w restauracji 'La Ferradura'. Na uroczystej kolacji w pełnym składzie znaleźli się wszyscy piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym. Vicente Soriano oficjalnie pogratulował zachowania statusu trzecioligowca i podziękował za pracę, jaką włożyli w osiągnięcie tego celu piłkarze i trenerzy, z Óscarem Fernándezem na czele.

Fotografie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Kategoria: Ogólne | ValenciaCF.com skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.