VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Oceny VCF.PL

Rivv, 24.04.2009; 12:07

Oto oceny* zawodników Valencii po spotkaniu 32. kolejki Liga BBVA. Los Ches pokonali na Estadio Ruiz de Lopera Betis Sevilla 2:1 odnosząc piąte ligowe zwycięstwo z rzędu i kontynuują pochód w kierunku eliminacji do Ligi Mistrzów.

César Sánchez: 7+ - Nie miał zbyt wiele pracy, ale gdy już musiał interweniować, robił to pewnie. Pod koniec pierwszej połowy popisał się najwyższym kunsztem, broniąc główkę Marka Gonzaleza. Przy strzale Oliveiry mógł się ustawić odrobinę lepiej, jednak nie zmienia to dobrej oceny jego występu.

Raúl Albiol: 7 - Pod nieobecność Miguela kolejny raz musiał zagrać na prawej stronie defensywy. I kolejny raz spisał się dobrze. Choć rzadko podłączał się do akcji ofensywnych, to w defensywie był praktycznie nie do przejścia.

Hedwiges Maduro: 7 - Był tak samo ważną częścią bloku obronnego jak przed kontuzją. Wydaje się, że w końcu ustabilizował swoją formę, z czego Emery może się tylko cieszyć.

Alexis Ruano: 6+ - Zdecydowanie bardziej leży mu pozycja stopera niż lewego obrońcy. Był górą w pojedynkach główkowych. Raz nie upilnował Rivery, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Césarem.

Asier del Horno: 6+ - Często brał udział w akcjach ofensywnych zespołu, co odbijało się jednak na jego grze defensywnej. Nie zawsze potrafił upilnować zmieniającego strony Marka Gonzáleza.

Edu: 7 - Brazylijczyk w ataku spisywał się dobrze, mądrze rozdzielając podania. Przyniosło to skutek w postaci asysty przy drugim trafieniu Davida Villi. Miał problemy z powstrzymaniem w środku pola Rivery i... Edu, ratując się częstymi faulami.

Carlos Marchena: 7+ - Jak zwykle w poczynaniach naszego kapitana było widać dużo agresji, jednak teraz przełożyła się ona tylko i wyłącznie na zagrania czysto sportowe. Odebrał wiele piłek w środku pola, uważnie podawał i zanotował bardzo mało strat. Ocenę psuje nieznacznie zbyt bierna postawa przy bramce Oliveiry.

Pablo Hérnandez: 6 - Po znakomitym występie przeciwko Sevilli teraz jakby trochę przygaszony. W prawidłowości, że lepiej spisuje się po wejściu z ławki rezerwowych niż grając od początku spotkania, leży maleńkie ziarnko prawdy.

Juan Mata: 8- - Znów bardzo aktywny i żywiołowy. Wydawało się, że Mata na boisku potrafi być wszędzie: to na lewym skrzydle, to w ataku, to wyprowadzając akcję z głębi pola. Tak to wyglądało w meczu z Betisem. Ukoronowaniem dobrej gry była asysta przy pierwszym golu Villi.

David Silva: 7+ - Nie był to tak olśniewający występ jak w meczu z Sevillą, jednak El Mago zagrał na swoim normalnym, przyzwoitym poziomie. Jego podania praktycznie zawsze dochodziły do celu, kilka razy wkręcił w ziemię graczy Beticos.

David Villa - GRACZ MECZU: 8+ - Mówisz Valencia, myślisz Villa. Ostatnimi występami pokazuje, że dla Nietoperzy jest bezcenny. Znów, gdy całej drużynie szło średnio, wziął odpowiedzialność za zdobywanie goli. I jak zwykle walczył o nie wkładając całe serce i wszystkie siły. A to, co El Guaje zrobił przy pierwszej bramce pokazuje, jak wielką boiskową wyobraźnię i strzelecki instynkt ma najlepszy snajper Los Ches.

REZERWOWI:

Joaquín Sánchez: 8- - Ximo chciał się zrehabilitować za swoje zachowanie zaprezentowane podczas spotkania z Sevillą, gdy schodząc z boiska nie podał ręki trenerowi. I wyszło mu to znakomicie. Wniósł wiele ożywienia do gry Valencii. Przed publicznością, która kiedyś oklaskiwała go w barwach Verdiblancos, Joaquín popisał się kapitalnym podaniem otwierającym Nietoperzom drogę do bramki Ricardo.

David Albelda: 6 - Pojawił się na boisku w celu uspokojenia gry i dowiezienia korzystnego rezultatu do końca

Vicente Rodríguez: 6 - Wszedł na murawę głównie po to, by Villa mógł dostać zasłużony aplauz. Miał zbyt mało czasu, by pokazać swoje ponadprzeciętne umiejętności, choć kilka razy znajdował się przy piłce.

NAJLEPSZY PIŁKARZ: David Villa

KLUCZOWY MOMENT SPOTKANIA: Pierwszy kapitalny gol Villi sprawił, że senne do tej pory widowisko stało się bardziej otwarte i ciekawe.

*wyjątkowo zawodnicy ocenieni tylko przeze mnie

Kategoria: Ogólne | Własne skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. patryk101924.04.2009; 15:39
patryk1019To wszystko potwierdza fakt - Villa bez względu na wszystko musi zostać w Vcf !
2. cieneM25.04.2009; 16:24
cieneM"Ocenę psuje nieznacznie zbyt bierna postawa przy bramce Oliveiry."

zamontujmy mu NOS i będzie do każdej piłki dochodził bezbłędnie jak Puyi w końcu są prawie w tym samym wieku.