VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia pozyska Negredo?

Ediss, 18.04.2009; 13:18

Nie od dziś wiadomo, że siła formacji ataku Valencii to w rzeczywistości jeden człowiek – David Villa. W sytuacji, kiedy w letnim oknie transferowym doszłoby do jego potencjalnego transferu, jedynymi napastnikami, z których mógłby korzystać Emery, byliby: Morientes, Angulo oraz powracający z wypożyczenia Zigić. Chcąc zapobiec tej mało komfortowej sytuacji Fernando Gómez, bez względu na transfer Villi, chce sprowadzić do klubu nowego atakującego.

Piłkarz, którego nazwisko jest w notesie Gómeza specjalnie podkreślone czerwonym długopisem to Alvaro Negredo. Zawodnik Almerii jest głównym obiektem pożądania Fernando Gómeza i Unai Emery’ego, o którego pozyskanie obaj panowie zabiegać będą bez względu na sytuację w klubie Davida Villi.

Pozyskanie młodego Hiszpana nie będzie jednak łatwe. Pomijając liczne grono zainteresowanych jego usługami klubów, największe przeszkody może przed Valencią postawić Real Madryt. Negredo bowiem pomimo występów w Almerii jest ciągle własnością Królewskich, którzy mają prawo do wykupu go za jedyne 5 mln euro i z pewnością po sezonie to zrobią. W przypadku, gdyby Real zapragnął zakontraktować jednego z asów Valencii – Villę lub Silvę, Negredo zostałby włączony do transakcji. Jeśli jednak do potencjalnych transferów nie dojdzie, pozyskanie go może być bardzo utrudnione.

„Negredo to gracz, który bardzo dynamicznie się rozwija i jest niezwykle wszechstronny” – powiedział Fernando Gómez, niezwłocznie dodając: – „Ma moc, jest ruchliwy, dobrze współpracuje z partnerami, dysponuje dobrym strzałem z lewej nogi. Pomimo swej młodości ma za sobą dwa dobre sezony w Primera Division”.

Duże wrażenie, jakie Negredo wywarł na Gómezie jest zupełnie naturalne, gdyż pomimo swoich nieprzeciętnych umiejętności, Alvaro obdarzony jest doskonałymi warunkami fizycznymi (186 cm wzrostu), na co także uwagę zwraca Gómez: „Przy tak dobrych warunkach fizycznych, sile i mocy, którą prezentuje, Negredo nie jest pozbawiony jakości”.

Sam Negredo w jednym z wywiadów miał powiedzieć, iż jego marzeniem jest stworzenie ataku wraz z Ferndando Torresem, jednak nie wiadomo, czy lepszą perspektywą dla młodego zawodnika nie byłoby partnerowanie Davidowi Villi. Jednak o tym, u czyjego boku w następnym sezonie będzie występował napastnik Almerii dowiemy się najpóźniej 31 sierpnia, choć nie sądzę, abyśmy musieli czekać tak długo, gdyż chętnych na Negredo jest naprawdę wielu.

Kategoria: Transfery | Las Provincias / własne skomentuj Skomentuj (10)

KOMENTARZE

1. woker18218.04.2009; 13:44
woker182Gdyby przyszedł Negredo to to by była bajka... Mam nadzieję, że jakimś magicznym sposobem Gomez sprowadzi go do nas, bo to świetny piłkarz.
2. kage maru18.04.2009; 14:51
święta racja ale wychodzi na to ze pozyskanie negredo będzie bardzo trudne (moim zdaniem wyląduje on na wyspach) sytuacje zmienilaby się diametralnie gdyby villa odszedł do madrytu ale tego chyba żaden kibic ches by nie zniósł
3. kage maru18.04.2009; 14:54
a z resztą z moro nikt umowy nie przedłuży i z resztą bardzo dobrze
4. m198818.04.2009; 15:39
m1988Pozostaje mieć nadzieje na duet Villa Negredo
Ahh jak to bajecznie brzmi ;]
5. Adrian_VcF18.04.2009; 15:42
Adrian_VcFNoo jest dobry, moze nie jest to gracz formatu Villi ale jest naprawde dobry i ma swietne warunki. A on napewno by chcial przyjsc do VcF jak Emery ; ]
6. nietoperz88818.04.2009; 17:17
jest dobry ale był by jeszcze lepszy w duecie z Villa !! to juz siła ognia była by bardzo duza , ale sam Negredo to chyba troche za mało gdyby odszedł Villa i Silva.Ale jestm za jego zatrudnieniem :)
7. miancio18.04.2009; 17:17
miancioNegredo jest graczem zupełnie innym niż Villa i bardzo dobrze. Szczerze mówiąc średnio wierzę, że Alvaro przyjdzie do nas, jeżeli nie odejdzie Villa, chociaż wierzyć w to bardzo bym chciał. Z drugiej strony, jeżeli Villa odejść musi, to nie będę po nim płakał, jeżeli jego miejsce zajmie właśnie Negredo. Kluczową rolę ewentualnym przejściu tego gracza do Valencii odegrałby pewnie Emery, który przecież wprowadził go do prawdziwego Primera Division, w Realu raczej spędzałby całe sezony na ławce, nie sądzę, aby chciał tam wracać.
8. wk18.04.2009; 20:50
wkTo byłby atak. Villa-Negrego wspierani przez Silvę... I wcale to takie trudne do wykonanie nie jest. Prawo pierwokupu Realu wygasa 30 czerwca.
9. Kanius18.04.2009; 21:47
KaniusPozwolę sobie porównać atak Villa,Negredo do ataku Crouch,Defoe(oczywiście chodzi mi o budowę) i z przykładu anglików, który niestety się rozpadł wiadome że obaj tworzyli by wspaniały atak, Negredo mógłby zgrywać głową piłki do szybkiego Villi, a to owocowało by dużą ilością bramek, a Silva i Joaquin do tego na skrzydłach... byłoby wspaniale, ale trzeba spełnić dwa warunki, kupić Negredo i utrzymać Villę, ale oba są do wykonania.
10. Ediss18.04.2009; 22:14
EdissNa chwilę obecną Valencia ma zbyt słaby środek pola, aby pozwolić sobie na grę dwoma napastnikami. W sytuacji kiedy atakujący jest jeden - Villa, w środku boiska gra trzech piłkarzy co pozwala zagęścić pole plus dwóch bocznych. Żeby grać dwoma napastnikami Emery musiałby zrezygnować z kogoś w środku. Jeżeli mielibyśmy kogoś takiego jak Xabi Alonso i dobrego defensywnego pomocnika, któremu chciałoby się biegać za piłką, można by się było pokusić o takie rozwiązanie. Ale niestety Valencia dysponuje już wysłużonymi graczami, którym nie zawsze "chce się chcieć".