sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia liderem Europy

Zibi, 10.10.2008; 22:23
Dyrygowany przez Unai Emery’ego zespół w 6 ligowych spotkaniach zdobył łącznie 16 punktów z możliwych 18. Liczby te nie przekładają się tylko i wyłącznie na pierwsze miejsce w tabeli La Liga BBVA, ale również na klasyfikację drużyny w Europie. Według powyższych nieskomplikowanych kalkulacji Valencia jest w tej chwili liderem Starego Kontynentu!

W fikcyjnym rankingu obserwacji poddano pięć najlepszych lig. Wśród nich oprócz hiszpańskiej ekstraklasy znalazły się naturalnie Premier League, Serie A, Ligue 1 oraz Bundessliga. Zgodnie z tym, Valencianistas wyprzedzają takich tuzów jak Chelsea, Manchester Utd., Barcelona, Inter, Milan, Real Madryt, Werder czy Bayern.

Los Ches pochwalić się mogą znakomitym współczynnikiem, który wyraża procentową ilość wszystkich zdobytych oczek – 89%. Za nami armia The Blues z 81%. Trzecią lokatę okupują wciąż niezrównani we francuskiej lidze piłkarze Olympique Lyon – 79%. Dalej sklasyfikowany został niemiecki SV Hamburg (76%).

Liderzy Premier League zgromadzili dotychczas 17 punktów (VCF – 16) i teoretycznie mogliby wyprzedzać „Nietoperzy”, z tym wyjątkiem, że rozegrali o jeden mecz więcej. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w Ligue 1. Tam, Olympique Lyon na 24 uzbierał 18 punktów. W Niemczech HSV legitymuje się identyczną sumą, co Valencia, choć Ci również grali o 90 minut dłużej. Z kolei Rzymskie Lazio wygrało 4-krotnie, zremisowało 1 i przegrało 1 raz.

Między Valencią, Olympique oraz właśnie Lazio istnieje pewne podobieństwo. Te trzy kluby mają w swoich szeregach aktualnego lidera klasyfikacji króla strzelców. Blanquinegros Davida Villę (choć niemały wkład Juana Manuela Maty również zasługuje tutaj na uznanie), Francuzi Karima Benzemę, a Włosi Mauro Zarate (wszyscy po 6 goli).

Kategoria: Ogólne | Super Deporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Adrian_VcF10.10.2008; 22:43
Adrian_VcFNo to teraz dowieźĆ to prowadzenie do końca!!!
2. Arek00711.10.2008; 19:33
Arek007Niezły początek sezonu lepszego chyba nie można sobie wyobrazić