sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Diakhaby kontuzjowany

Iwo Rubaszewski, 03.03.2024; 17:19

Oficjalny komunikat klubu

Mouctar Diakhaby doznał we wczorajszym meczu z Realem Madryt fatalnie wyglądającej kontuzji kolana. Obrońca spędził całą noc w szpitalu. Valencia wydała już komunikat w sprawie urazu Gwinejczyka.

Oficjalny raport medyczny

„W badaniach przeprowadzonych po meczu Valencii z Realem Madryt u Mouctara Diakhaby’ego zdiagnozowano zwichnięcie prawego kolana. Środkowy obrońca pozostał w szpitalu na noc i przejdzie dalsze badania.”

To bardzo poważna kontuzja, gdyż może wiązać się z uszkodzeniem więzadeł w kolanie. Diakhaby’ego czeka wielomiesięczna przerwa. Według informacji Héctora Gómeza z dzisiejszego poranka, zawodnik nie przeszedł jeszcze operacji.

Piłkarz otrzymał wiele wsparcia płynącego ze środowiska – rzecz jasna ze strony zawodników Valencii i samego klubu, ale także od piłkarzy „Królewskich”. Na portalu X przeprosiny oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia złożył między innymi Aurélien Tchouameni, a więc zawodnik, który nieintencjonalnie upadł na nogę Diakhaby’ego, doprowadzając do kontuzji.

Kategoria: Raporty Medyczne | Valenciacf.com, Héctor Gómez, Superdeporte | fot.: SuperDeporte, EFE skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK03.03.2024; 22:55
Bardzo dobry mecz w wykonaniu Valencii.
Szkoda tylko, że nie udało się wygrać mimo prowadzenia 2:0.

Diakhaby już ma po sezonie.
Ciekawe czy klub ściągnie jakiegoś obrońcę w styczniu, czy będzie stawiać na Cenka i Yarka.
2. kOst03.03.2024; 23:45
kOstDobry mecz, chwilę wcześniej pięknie wykosił dwóch za jednym razem dostając tylko jedną kartkę