sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nieobecni w trakcie PNA

Iwo Rubaszewski, 12.09.2023; 12:57

Zimowe osłabienia Valencii

W styczniu 2024 roku odbędzie się Puchar Nardów Afryki. Turniej jest problematycznym wydarzeniem dla klubów, gdyż reprezentanci opuszczają zespół na kilka tygodni w środku sezonu. Ta kwestia dotyczy także Valencii – w rozgrywkach wezmą udział Mouctar Diakhaby i nowy nabytek VCF Selim Amallah.

Pierwotnie rozgrywki miały odbyć się w czerwcu 2023 roku, lecz ze względu na warunki pogodowe zostały przełożone na styczeń 2024 roku. Właśnie wtedy do Wybrzeża Kości Słoniowej wybiorą się między innymi reprezentacje Gwinei i Maroko, a w ich barwach odpowiednio Diakhaby i Amallah. Obrońca Valencii reprezentuje Gwineę od 2022 roku i jest podstawowym graczem zespołu. Amallah również jest istotną postacią w swojej kadrze, zagrał we wszystkich spotkaniach w historycznych dla Maroka jak i całego kontynentu Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie „Lwy Atlasu” jako pierwsza afrykańska drużyna w historii weszły do półfinału. W poprzednim Pucharze Narodów Afryki dotarł z Marokiem do 1/4 finału. Gwinea, jeszcze bez Diakhaby’ego w składzie, zakończyła tamte rozgrywki na 1/8 finału.

PNA będzie trwał od 13 stycznia do 11 lutego, choć skala nieobecności piłkarzy będzie zależna od daty rozpoczęcia zgrupowań i wyników reprezentacji w samym turnieju. Pierwszym starciem, które Diakhaby i Amallah mogą przegapić będzie mecz z Villarrealem 3. stycznia. Przyjmując maksymalny wymiar spotkań, jakie obaj mogą rozgrać na Mistrzostwach, to zawodników zabraknie także w meczach z Cádiz, Athletikiem, Atlético, Almerią i Las Palmas. Ponadto mogą nie wystąpić również w znacznej części tegorocznej edycji Pucharu Króla: 7 stycznia odbędzie się mecz 1/16 finału, 17 stycznia 1/8, 24 stycznia ćwierćfinał i 7 lutego pierwszy półfinał.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte | ElDesmarque | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.