sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Cömert w Nantes

Michał Kosim, 27.08.2023; 18:16

Szwajcar spróbuje swoich sił w Ligue 1

W ostatnich dniach okienka transferowego osoby decyzyjne w Valencii mają ręce pełne roboty. Delikatna sytuacja finansowa klubu sprawia, że przed jakimikolwiek wzmocnieniami ekipa z Mestalla zmuszona jest pozbyć się kilku niechcianych przez Baraję zawodników. Jednym z nich jest, a właściwie był, Eray Cömert. Stoper dołączy do francuskiego Nantes na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu.

Oficjalny komunikat Valencii CF

Valencia CF osiągnęła porozumienie z FC Nantes w sprawie wypożyczenia Eraya Cömerta do francuskiego klubu do czerwca 2024 roku.

Eray Cömert dołączył do Valencii w 2022 roku, zaliczając 34 występy we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich jednego gola. Wziął udział w finale Pucharu Króla w 2022 roku, reprezentował także Szwajcarię na ostatnich Mistrzostwach Świata w Katarze.

Eray Cömert wykazywał zaangażowanie zawsze, gdy bronił barw Valencii CF. Klub życzy mu powodzenia na nowym etapie kariery.

Opcja wykupu Cömerta ustalona w kontrakcie wynosi 3 mln €. W przypadku skorzystania z niej przez Nantes, Los Ches zapewnili sobie prawo odkupienia środkowego obrońcy. Dzięki tej operacji, Blanquinegros mogą skupić się na ściągnięciu Selima Amallaha czy też Rafy Mira, poważnie łączonych z przenosinami do Valencii. To także dobra wiadomość dla kilku wychowanków czekających na swoją szansę na pozycji stopera, jak Cristhian Mosquera, César Tárrega czy Rubén Iranzo, a w nieco dalszej perspektywie – Yarek Gasiorowski.

Kategoria: Transfery | Valencia CF / Héctor Gómez skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.