sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

"Lim pracuje nad transferem Cavaniego"

Wojciech Ciuraj, 28.08.2022; 17:28

Konferencja prasowa trenera

Szkoleniowiec "Nietoperzy" - Gennaro Gattuso odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas przedmeczowej konferencji prasowej. Oprócz spotkania z Atletico, Włoch wypowiedział się na temat sytuacji kadrowej zespołu, a także ostatnich dniach okienka transferowego, która zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

Diego Simeone

"Mam do niego ogromny szacunek i chciałbym być taką postacią dla Valencii jaką Simeone stał się dla Atletico. Wiem jednak, że aby się tak stało musimy wygrywać i rosnąć z każdym meczem. Mimo, że jestem tu dość krótko, czuję się jak w domu, a to dla mnie bardzo ważne. Nie potrafiłbym dobrze pracować będąc ciałem obcym w strukturze klubu. Gdy jesteś trenerem Valencii przeliczasz czas na psie lata (śmiech). Naprawdę czuję, że jestem tu już od dawna. To czego dokonał Simeone bardzo mi imponuje - zmienił mentalność Atletico, to dziś jeden z największych klubów świata."

Starcie z Atletico

"Nie pokonaliśmy ich od 2015 roku. To jasne, że mają niesamowitą jakość, ale musimy wyjść na boisko z odwagą i pragnieniem by zakończyć tę niechlubną passę. Gramy na Mestalla i musimy mocno ich naciskać."

Nowi gracze

"Zarówno Almeida jak i Özkaçar mają za sobą zaledwie parę treningów. Jeśli nie będę musiał z nich korzystać, nie zrobię tego. Ich czas nadejdzie - musimy ich dobrze wkomponować w zespół."

Cavani

"Jestem z natury optymistą i czuję, że mamy wielką szansę na zakontraktowanie Edinsona Cavaniego. Chciałbym z tego miejsca mocno podziękować Lay Choon Chan, a także Peterowi Limowi, który intensywnie pracuje nad tym transferem. To oczywiste, że jego nazwisko ekscytuje kibiców. Cavani to prawdziwy mistrz. Przez wiele lat grał na wspaniałym poziomie i wierzę, że mimo 35 lat, nadal może wiele dać drużynie. Valencia robi wszystko by zamknąć ten transfer."

Bryan Gil

"Brakuje jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale jestem na 99% pewien, że będę miał do dyspozycji Bryana. Tottenham musi najpierw znaleźć zastępstwo, ale z naszej strony wszystkie wymagania zostały spełnione. Gil spędzi ten sezon na Mestalla."

Doświadczenie drużyny

"Wiek zawodników nie ma dla mnie znaczenia. Najważniejsza jest mentalność, to jak gracz reaguje na trudności, jak trenuje każdego dnia. Oczywiście, doświadczeni piłkarze to zawsze skarb dla trenera, ale codzienna praca sprawia, że ci młodzi chłopcy rosną i nabierają pewności siebie."

Kategoria: Wywiady | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK29.08.2022; 11:37
Jestem ciekaw czy faktycznie uda się dokonać tych transferów ;)

To może być całkiem udane okienko transferowe, ale czas pokaże...
2. caldinho29.08.2022; 14:35
caldinhoGattuso ma rację, rzeczywiście każdy trener Valencii musi odliczać czas 'po psiemu' skoro pod ich wodzą drużyna wypala się po pięciu meczach xd