sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Konferencja prasowa José Gayi

Wojciech Ciuraj, 12.08.2022; 20:55

Kapitan "Nietoperzy" - José Luis Gayà w porozumieniu z klubem zwołał konferencję prasową, podczas której skomentował niedawną decyzję władz ligi o podtrzymaniu kary czterech meczów zawieszenia za komentowanie pracy sędziego. Zarówno kibice, działacze jak i sami piłkarze, wyrazili oburzenie zaistniała sytuacją i okazali wsparcie liderowi drużyny.

Samopoczucie

"Jestem przede wszystkim smutny i rozczarowany. Cztery mecze zawieszenia to nieproporcjonalna kara. Nie chce się porównywać z innymi kolegami, ale to sytuacja bez precedensu. Nikt nie został tak surowo ukarany. Jeśli przepisy nie są egzekwowane wobec wszystkich z taką samą mocą to nie mają one sensu."

Udział w Mistrzostwach Świata

"To moje marzenie od dzieciństwa. Ostatnie 4 lata ciężko pracowałem by stać się częścią naszej wspaniałej drużyny. Sankcja komplikuje mi dobre wejście w sezon, ale dam z siebie wszystko by pojechać na Mundial."

Nieuczciwe traktowanie

"Trudno zrozumieć to co się stało. Valencia odwołała się od werdyktu i Trybunał spotkał się aż sześciokrotnie nie zajmując się moją sprawą. Odpowiedź zajęła im aż 42 dni i dziś w przededniu stary ligi, dowiaduje się, że nie mogę grać. Zarówno ja jak i trener mogliśmy inaczej planować przygotowania. Jestem bardzo rozgoryczony."

Nowy kontrakt

"Nie chcę poruszać tego tematu. Wszyscy wiecie czego chcę i dostrzegam dobry klimat wokół sprawy mojej umowy."

Krytyka sędziego

"Nie żałuję tego co powiedziałem. Jestem kapitanem, nosząc opaskę jestem zobowiązany bronić interesów drużyny. Nigdy nie obraziłem, ani nie zlekceważyłem żadnego sędziego. Moi rodzice wpoili mi pewne wartości i staram się nimi kierować także na boisku. Powiedziałem sędziemu, że powinien skorzystać z VAR i miałem rację. Jeśli liga zamierza iść w tym kierunku to wielu innych graczy powinno być karanych za swoje wypowiedzi."

Kategoria: Wywiady | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK13.08.2022; 10:32
No cóż... Pierwsze mecze bez kapitana, jeśli oczywiście ten pozostanie w klubie.

Podobno brak ofert za Gayę i Solera, co bardzo mnie dziwi, aczkolwiek cieszy, ponieważ jest duża szansa, że zostaną w klubie.
2. staste7714.08.2022; 11:11
staste77Zdecydowanie za wysoka kara!