sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Fenwick: „Stadiony to nowe katedry”

Michał Kosim, 23.06.2022; 18:12

Architekt Nuevo Mestalla o szczegółach projektu

Mark Fenwick, architekt odpowiedzialny za projekt Nuevo Mestalla, wziął udział w konferencji prasowej na temat nowego obiektu „Nietoperzy”. Opowiedział m.in. o panelach fotowoltaicznych, które zostaną umieszczone na dachu stadionu.

70 tysięcy fanów

„To bardzo ważny dzień. Przedstawię nowy projekt stadionu. „Miska” jest gotowa. Trybuny zaprojektowano tak, aby zapewnić najlepszą widoczność i pomieścić 70 tysięcy widzów. Pełne kibiców trybuny zapewnią dużą presję drużynom przeciwnym na boisku. Oddzieliliśmy siedzenia, aby zapewnić użytkownikom nieco większy komfort. 70 tysięcy to pojemność godna finału Ligi Mistrzów i spełnia kryteria UEFA oraz FIFA. Stadion mógłby być gospodarzem finału Mistrzostw Świata”.

Stadion czynny przez cały rok

„To, co poprawiliśmy w stosunku do początkowego projektu, to różne opcje dla fanów. Posiadamy stoiska balkonowe z ofertami rekreacyjnymi. Trzy lata temu byliśmy w Stanach Zjednoczonych, aby przyjrzeć się różnym modelom widzów. Jest wiele stadionów o takiej pojemności, takich jak te Juventusu, AVIVA w Dublinie, stadion Schalke... Jest to wspaniały rozmiar”.

Możliwość rozbudowy

„Jednym z głównych błędów popełnianych przez projektantów jest budowa stadionu o zbyt dużej pojemności. Nie ma nic gorszego niż w połowie pusty stadion. Rozwiązaniem jest rozpoczęcie od 49 tysięcy widzów, ale z możliwością rozszerzenia do 70 tysięcy. Początkowy pomysł polega na zgrupowaniu fanów, co jest lepsze dla zespołu”.

Dach

„Dach został zaprojektowany przez naszych inżynierów. Jest wsparty na zewnątrz stadionu. Jest lekki, z pierścieniem zaciskowym. Na tym stworzymy osłonę słoneczną. Ten dach jest „dźwiękowym lustrem”, dzięki czemu dźwięk odbija się po całej murawie. Jest to również dach zrównoważony. Pomysł jest taki, że będzie to największy dach stworzony z paneli słonecznych w Europie. Pracowaliśmy również nad stworzeniem nietoperza widocznego nad sektorem Grada Oeste. Będzie to widoczne z zewnątrz, ale także od wewnątrz”.

Punkt odniesienia

„Stadiony to nowe katedry, a to jest stadion, który nawet wytwarza energię. To nowa ikona miasta i stadion, który będzie punktem odniesienia w Europie. Jedną z rzeczy, które lubimy na stadionach, jest możliwość chodzenia po trybunach i oglądania boiska przed dostaniem się na swoje miejsce. Możesz zobaczyć boisko i miasto z tego samego miejsca”.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. staste7723.06.2022; 23:27
staste77Oby w końcu się udało!
2. LukasZ_NS24.06.2022; 01:38
LukasZ_NSCo kilka lat takie bajki opowiadają i dalej nie nie robią... jakby to normalny człowiek tak zrobił to zaraz by go zamknęli...
Jak wszystko się ustabilizuje czyli np nastroje kibiców i zapomną o taśmach to już się tak nie będą wysilać, żeby takie bajki opowiadać i wróci wszystko do "normy" czyli do syfu jaki był i jest...