sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Vallejo odchodzi do Chin

Wojciech Ciuraj, 21.01.2022; 11:45

Nowy rozdział w karierze Hiszpana

Jednym z piłkarzy, którzy w ciągu ostatniego pół roku nie zdołali przekonać do siebie José Bordalása jest Manu Vallejo. Wychowanek Cádiz CF miał kilka ofert z LaLigi jednak nie zbliżyły się one do oczekiwań Valencii. Dość nieoczekiwanie walkę o podpis napastnika wygrał chiński klub Wuhan Three Towns.

Kluczową rolę w tej transakcji miał odegrać szkoleniowiec chińskiej drużyny - Pedro Morilla, który przekonał swojego rodaka do tego egzotycznego kierunku. Oferta Wuhan zakłada 2.5 mln € + 30% zysku z kolejnego transferu Vallejo. Biorąc pod uwagę zawstydzającą tendencję oddawania piłkarzy za darmo, transakcja ta wydaje się satysfakcjonująca w kontekście interesów klubu.

José Bordalás choć w wywiadach podkreślał profesjonalizm Vallejo, wyżej cenił inne opcje. Filigranowy napastnik, który kosztował swego czasu Valencię 5.5 mln € ma niebawem sfinalizować swój transfer do Chin. Zarówno trener jak i kibice liczą, że środki, które zasilą klubowe konto przyśpieszą obiecane transfery do klubu, tym bardziej, że czasu do zamknięcia okna pozostało coraz mniej.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Vicente7321.01.2022; 19:51
Vicente73Kibice liczą, że środki ze sprzedaży Manu przyspieszą transfery do klubu...

Nooooo, za całe 2,5 mln euro to można gruuuubo poszaleć na rynku transferowym. Czuję, że teraz Valencię stać na każdego!!!