sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Oświadczenie Valencii ws. Superligi

Bogdan Wójcik, 20.04.2021; 15:24

Klub nie popiera propozycji gigantów

Valencia wydała oficjalne oświadczenie, w którym potępiła zapowiedziane przez 12 gigantów europejskiego futbolu zamiary utworzenia rozgrywek Superligi. Tym samym klub poparł zdanie LaLigi oraz większości hiszpańskich klubów, które jednogłośnie sprzeciwiają się tej idei.

Treść oświadczenia brzmi następująco:

  • „Valencia CF pragnie oświadczyć, że klub jak i LaLiga stanowczo potępiają ogłoszoną propozycję utworzenia secesjonistycznych i elitarnych rozgrywek europejskich, które są sprzeczne z zasadami otwartej konkurencyjności i sportowej rywalizacji, będącymi podstawą krajowego i europejskiego ekosystemu piłkarskiego.

  • Dzisiaj fani piłki nożnej w całej Europie mogą marzyć, że ich klub, niezależnie od jego wielkości, może podjąć rywalizację z najlepszymi, dotrzeć na szczyt i rywalizować na arenie europejskiej piłki nożnej. Valencia CF i LaLiga bronią tej europejskiej piłkarskiej tradycji, która powinna być umożliwiona dla wszystkich. Koncepcja zaproponowana przez 12 europejskich klubów burzy to marzenie, zamykając pozostałym klubom drzwi na szczyt europejskiej piłki nożnej i pozwalając tylko nielicznym wejść do elity.

  • LaLiga może się poszczycić 90-letnią historią otwartej rywalizacji opartej na zasługach sportowych. Miliony fanów na całym świecie wspierają 42 kluby LaLiga Santander i LaLiga SmartBank. Sukcesy naszych rozgrywek przyczyniły się do tego, że piłka nożna stała się kluczowym czynnikiem w hiszpańskiej gospodarce, stanowiąc prawie 1,4% PKB i zatrudniając prawie 200 000 osób. Nowa propozycja europejskich rozgrywek to nic innego jak samolubne podejście, mające na celu dalsze wzbogacenie się najbogatszych. Podważy ona atrakcyjność zmagań i będzie mieć destrukcyjny wpływ na najbliższą przyszłość LaLigi, klubów, które ją tworzą i całego ekosystemu piłkarskiego.

  • Ponadto wpłynie to również na inne dyscypliny sportu, na które LaLiga w bieżącym sezonie przekaże ponad 126 milionów euro, ponieważ zagraża to systemowi składek zatwierdzonemu w Pakcie z Viany. Wykorzystamy wszystkie dostępne nam narzędzia i będziemy współpracować ze wszystkimi zaangażowanymi stronami, aby bronić integralności i przyszłości hiszpańskiej piłki nożnej w interesie futbolu.”

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com, fot. valenciacf.com skomentuj Skomentuj (6)

KOMENTARZE

1. LimaK20.04.2021; 16:16
Chory twór!

Kibicuję Juventusowi od 2001 roku (Valencii od 2005), ale zupełnie nie popieram prezydenta Agnellego.

Mam nadzieję, że jednak ta cała "Super Liga" nie wejdzie w życie.
2. KilyVCF20.04.2021; 16:43
KilyVCFDobra Superliga (czy tam LM na sterydach) nie jest zła.
Można znaleźć odpowiedni format.
O tego potrzeba 26-28 stałych członków, a nie 15.
Nie w tym problem, ale w tym, że nawet gdyby taki format powstał to Valencia jest tak zapomnianym klubem, że na tę okoliczność nikt by sobie o niej nie przypomniał.

Wczoraj Florentino Perez w programie na żywo mówił, że widzi wśród najlepszych Romę, Sevillę czy Napoli. Valencia? Padła jako przykład i pytanie prowadzącego, czy Real jeździłby do nas w La Liga pierwszym składem czy superligowym... To wiele wyjaśnia gdzie jesteśmy.
3. zompson21.04.2021; 14:20
zompsonJedyna korzyść z burdelu, w którym tkwimy od lat, to to że nie nikt nas nie zaprosił do tego gówna.
4. lisovski21.04.2021; 20:16
lisovskiA dlaczego nie ? Ile zobaczymy historii takich jak Leicester City w obecnej sytuacji ? Taka Barcelona czy Real i tak są faworyzowanie w lidze o europejskich pucharach nawet nie ma co pisać . Jak dla mnie teoretycznie była by to szansa dla ligi hiszpańskiej na restrukturyzacje na obranie nowych celów bo teraz dalej będą dokarmiane kluby najbardziej rozpoznawalne reszta będzie się dzielić resztkami .
5. lisovski21.04.2021; 20:54
lisovskiAha jeszcze jedno jaka przeglądam portale sportowe i podniety na temat Superligi to cały czas przewija mi się gębą Pereza . W Barcelonie chaos ale tak mi się coś wydaje że szybko by wyszło że to nie Hiszpania a Katalonia .
6. pedro922.04.2021; 14:10
Pomysł stałego członkostwa, niezależnie od tego czy byłoby to 15 czy 28 klubów, jest chorą koncepcją, a dla ligi byłaby to katastrofa.
To trochę tak jakby zagwarantować partii rządzącej sprawowanie władzy na zawsze, a dla reszty ewentualnie zmieść ze stołu jakieś okruchy w wyborach samorządowych.