VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Florentino Luís trafi do Valencii?

Iwo Rubaszewski, 17.01.2021; 14:22

Pomocnik może dołączyć do zespołu

Valencia poszukuje wzmocnień w zimowym mercato. Jednym z celów transferowych został 21-letni pomocnik Florentino Luís, zawodnik Benfici przebywający na wypożyczeniu w AS Monaco.

Sytuacja Portugalczyka w Księstwie nie zadowala jego macierzystego klubu. Defensywny pomocnik w trakcie swojego niemal czteromiesięcznego pobytu we Francji rozegrał jedynie sześć spotkań, dwukrotnie grając od pierwszej minuty. Benfica liczyła na częstsze występy wychowanka i obecnie rozważa skrócenie wypożyczenia do Monaco i ponowne wypożyczenie do klubu, który zapewni mu minuty.

Charakterystyka Florentino

Portugalczyk jest piłkarzem o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Mierzy 184 cm i radzi sobie zarówno w pojedynkach siłowych jak i powietrznych. Cechuje go pracowitość oraz agresywność w pressingu. Rzadko bezpośrednio kreuje sytuacje dla kolegów z zespołu, jednak świetnie wybiera adresatów swoich krótkich podań, a ich celność stoi na wysokim poziomie (w obecnym sezonie 86,4% celnych podań, w sezonie 2019/2020 na poziomie 93%). Choć Florentino uznawany jest za niemały talent, to wciąż pozostaje mu wiele do poprawy. Przede wszystkim Portugalczyk nie w pełni rozumie wszystkie założenia taktyczne przypisane do defensywnego pomocnika. Jego niewątpliwą zaletą jest aktywność w pressingu, lecz przez to 21-latek momentami zbyt łatwo daje wyciągnąć się z pozycji i zostawia wolne strefy w środku pola.

Jeden z trenerów, którzy współpracowali z Florentino w drużynach młodzieżowych Benfici, João Tralhão powiedział kilka słów na temat mentalności piłkarza: „Był wielkim profesjonalistą jako piłkarz, zaś jako człowiek był bardzo nieśmiały, nie lubił nawiązywać relacji towarzyskich, był bardzo spokojny”.

Kategoria: Transfery | Super Deporte | Goal.com | Footballbh.net | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.