VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Najgorsza runda ćwierćwiecza?

Bogdan Wójcik, 11.01.2021; 17:25

Zadecyduje mecz z Osasuną

Ze względu na wyjątkowo przeciętne wyniki, Valencia stanęła przed możliwością dokonania niechlubnego wyczynu. Jeżeli w czwartek 21 stycznia Nietoperze nie pokonają u siebie Osasuny, to klub zaliczy najgorszą pierwszą rundę od sezonu 1997/98, kiedy to na półmetku kampanii zgromadził dokładnie 21 punktów. Obecnie, po niedzielnym zwycięstwie z Realem Valladolid, ekipa z Mestalla ma na swoim koncie raptem 19 punktów.

We wspomnianym sezonie 1997/98 Valencia zaliczyła katastrofalny początek, na który złożyły się aż cztery porażki z rzędu po których trener Jorge Valdano został zwolniony i zastąpiony Claudio Ranierim. Drużyna zgromadziła wówczas na półmetku tylko 21 punktów, na które złożyło się sześć zwycięstw, trzy remisy i aż dziesięć porażek. Bilans bramkowy także był niekorzystny i wynosił 21 bramek strzelonych oraz 24 stracone. Warto wspomnieć iż był to sezon, w trakcie którego ówczesny prezydent klubu – Paco Roig – podał się do dymisji i został zastąpiony przez Pedro Cortésa. Pomimo fatalnej pierwszej rundy, druga część sezonu okazała się jednak nieco lepsza. Finalnie Valencia zakończyła sezon na 9. pozycji z dorobkiem 55 punktów.

Teraz, w oczekiwaniu na ostatni mecz pierwszej rundy sezonu 2020/21, Valencia ma na swoim koncie cztery zwycięstwa, siedem remisów i siedem porażek. Bilans bramkowy Los Ches jest ciut lepszy niż we wspomnianym sezonie 1997/98, bowiem składają się na niego 24 strzelone bramki oraz 25 bramek straconych. Co ciekawe, dla trenera Javiego Gracii wspomniane 21 punktów na półmetku sezonu również wyznacza granicę najgorszego wyniku w dotychczasowej karierze. Trener Valencii zanotował go dwukrotnie – jako trener Osasuny w sezonie 2013/14, a także będąc szkoleniowcem Malagi w sezonie 2015/16. Wygląda więc na to, że zarówno trener jak i klub wspólnie powalczą o zachowanie twarzy w tym niezwykle trudnym czasie.

Kategoria: Ogólne | Mundo Deportivo | fot. Super Deporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Fuh11.01.2021; 19:09
FuhA 2 lata później wiadomo co się stało. :) trzeba myśleć pozytywnie! (: